Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Sto se tice verbalnog delikta. Zar nije onoj iz Klifornije bila oduzeta neka titula zato sto je rekla da ona, kao pojedinac, ne podrzava homoseksualne brakove? Ne nije nista pricala protiv homoseksualaca vec protiv braka i da ona kao pojedinac je protiv toga. To je bilo pre par meseci i znam da je i Jon Stewart u The Daily Show prozivao ljude da joj se vrati to sto joj je oduzeto jer je osnovno pravo da tako nesto izjavi.

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Opa.http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/8260230.stm

US 'shelves Europe missile plan'The US is to abandon its controversial plan to build a missile defence system in Poland and the Czech Republic, the Czech prime minister has announced.Reports from the US said it would be dropped as Iran's long-range missile plans had advanced less than predicted.The US decision marks a major foreign policy shift which could impact on its dealings with Europe, Russia and Iran.The Pentagon has now confirmed there will be a major change, with more details expected later on Thursday. The newspaper, quoting unnamed sources, said the White House would order "a shift towards the development of regional missile defences for the Continent" to combat the threat from Iran's short- and medium-range missiles.
Konacno neki pametan potez. Missile defense je od pocetka bilo nebulozno bacanje para, sa vrlo skakljivim rezultatima u prakticnom smislu, i vrlo nepozeljnim rezultatima u politicko-diplomatskom.
Link to comment

Potez bi bio pametan da se uopste nije ni ulazilo u to. Ovako izgleda da Rusi konstatno razbijaju planove od Gruzije preko Kavkaza, pre svega Kazahstana, do Ukrajine i sada raketla.

Edited by No7
Link to comment

Neće biti baš tako. Rusija će u zamenu za ovo prirediti nekoliko ničim izazvanih razočaranja Iranu.edit: ako moderacija smatra za svrsishodno, može ovaj najnoviji deo o štitu da prebaci na Nuklearne PerveRzije.

Edited by beowl
Link to comment

Mislim da je kod ove stvari manje bitno koliko dobija koja zemlja pojedinačno, a više šta je apsolutna dobit. A dobit je to što ostaje na snazi logika nuklearnog odvraćanja koju bi postavljanje nuklearnog štita potpuno diskreditovalo, pošto štit omogućava prvi udar, vraća svet ponovo na logiku konvencionalnog oružja, a sa tim ide ponovo odmeravanje količine oružja, trka u naoružavanju itd (pošto ne sumnjam da bi i ostale velike sile ubrzo pokušale da naprave sličan štit).edit: e da, pošto smo o ovome pričali na Nuklearnim perverzijama, možda da se prebaci tamo, pa da nastavimo da pratimo...

Edited by Luka
Link to comment
dosta toga smo shvatili. telefonske razgovore, email, browsing the internets, putovanje avionom, finansijske transakcije i sl.pre neki dan odem u banku da ulozim par soma a drugih par da promenim u big billsulaganje bez problema, 3 sekunde kasnije kod razmene problem jer sam zaboravio ajdinaljutim se pa zatrazim da mi vrate prvih par somane mozezastojer nemas ajdipa, kako i zasto topa, zbog 911&terrists :D
A sto nemas 1 ajdi™? Ja ovde nikad nisam video da u banci, bar u face-2-face situaciji mozes nesto da uradis bez ajdi™, i tako je bilo pre 9/11. Sledeci put prvo ih pitaj da ti promene cash u large bills, pa im onda daj deposit. Ili ponesi 1 ajdi™ ;)
Sto se tice verbalnog delikta. Zar nije onoj iz Klifornije bila oduzeta neka titula zato sto je rekla da ona, kao pojedinac, ne podrzava homoseksualne brakove? Ne nije nista pricala protiv homoseksualaca vec protiv braka i da ona kao pojedinac je protiv toga. To je bilo pre par meseci i znam da je i Jon Stewart u The Daily Show prozivao ljude da joj se vrati to sto joj je oduzeto jer je osnovno pravo da tako nesto izjavi.
Onoj iz Californije je zvanje Miss US&A oduzela privatna firma koja organizuje to takmicenje, a ne drzava. I ta odluka je po nju verovatno bila mnogo bolji rasplet sa finansijskog i medijskog aspekta, nego da su je iskulirali i ostavili je da zadrzi 1 titooloo. Prakticno, ucinili su joj uslugu. Taj freedom of speech je inace zestoko ispolitizovan. Da je rekla da misli da su gej™ brakovi cool i da ih treba legalizovati svuda u zemlji oni isti koji su skocili da brane njen freedom of speech bi je napadali a ovi su se ucutali (cast izuzecima kao Jon Stewart) bi je branili. At the end of the day it's - "freedom of speech, just watch what you say"
Link to comment

Obama ne da Bushove rakete Češkoj i Poljskoj..

The Obama administration's move was confirmed by the Czech Republic interim prime minister. "Just after midnight I was informed in a telephone call by President Barack Obama that [his] administration has decided to pull out from the planned missile-defense-shield installations" in the Czech Republic and Poland, said Jan Fischer at a news conference Thursday.
Škrtac :mad:
Link to comment
Запамтио, али и даље не схватам да ли ти овим покушаваш да побијеш да је "1 truthers" комуњарска етикета након које све што је етикетирани рекао не мора уопште да се разматра. Јер, ја сам некако очекивао да ћеш ти да побијеш, а ти потежеш Станиславског (или беше Чехов) и драматуршке методе.ДаклеМ, рећи за неког да је "1 truthers" је етикета - слажеш се, не слажеш се, чиме образлажеш? Чекам те ко Савиндана тамо™.
Imas istancan osecaj da promasis sustinu i zaglibis se u nepotrebno. Alo, truthersi sebe tako zovu. Reci truthersu da je 1 truthers je ko reci navijacu Zvezde da je... :dramska pauza:... navijac Zvezde. "Komunjarske etikete" si ti uveo u razgovor, ne ja.
А што, мислиш да би се запетљао у конопце ако кренеш за мном?
Nisu konopci, kandilo je u pitanju. Plasim se da cu postati religiozan ako krenem za tobom, stalno se krstim kada te citam.
Ајде бре, ја сам једва чекао да се ратосиљам сатрапа, а можеш мислити како сам се тек одушевио кад сам видео како се овде спроводи оно што је он испробавао на нама.
Svakako. A mi smo slepi kod ociju sto to ne vidimo. Kenjas bre ko foka.
Видим да си пазарио™ варијанту о томе како овде ради тзв. слобода штампе. Теби је, наравно, јасно да су то све скроз независна издања, без обзира на то што се власништво над већином медија свело на шачицу великих кућа, што Руперт Мардок и још неколицина владају. Поједини новинари се можда и надају Пулицеру, али њихови уредници итекако знају одакле им лебац иде, шта сме а шта не сме.
A najbolji dokaz da je to bas tako kako ti pricas da se zna sta se sme a sta se ne sme je bas 9-11 i to sto ne smeju da se udube o teorijama koje truthersi ispaljuju ko deca petarde za novu godinu u majci Srbiji, jel' tako? Znam te 0 kad si -1 bila.
С опроштењем, шо пишеш латиницом кад нумеш?
Zato sto sam nepismen. Prijavi me ministarstvu za kulturu i pravopis.
Почев од тога да је влада главни извор информација. Ко врдне, неће бити позиван на конференције за штампу, мораће да извештава са задршком, оде тираж.
I nema veze to sto je, recimo, slucaj Valeri Plam (snadji se da joj izguglas ime :lol: ) imao ohoho pokrice u svim novinama kao i na teveu iako je vlada pokusavala da celu tu pricu zataska, i nema veze sto se sve to zavrsilo podizanjem optuznice protiv bliskog saradnika predsednika i potpredsednika - ti ipak znas sta "se sme, a sta ne sme, jer ako novinar bude nevaljao, nece ga zvati na brifinge u Belu kucu". :lol: Pa od budalastina koje Bela Kuca pravi se i dize tiraz. Ko ce da cita novine u kojima pise "danas je sve bilo super kao ustalom i juce, a i za sutra se predvidja isto"?
Сад стварно не знам на кога мислиш, ко су ти ти truthersi. Та прича о Голдман Саксу је само део веће приче - ако Тејби прозива њих, то не значи да су они једини. Ту су и Џ. П. Морган, и цео Фед, и Халибартон, и Савет за иностране односе, и Лобања & Коске и читав низ испреплетених организација, где свака ради свој део посла.
:isuse:
Сад ће да схвате, ако досад нису. Ево јуче један сенатор или посланик, шта ли је већ, укорен зато што је председнику рекао да лаже, а Џими Картер одмах извукао из тога да је овај расиста. Мало помало се ствара култура да мораш да пазиш шта говориш - да се не би оквалификовало као говор мржње, или увреда председника или тако нешто. Ти ћеш ми, држим, објаснити како се то суштински разликује од вербалног деликта.
Hm, pa kako da ti kazem, sami republikanci su rekli da za sve postoji vreme i mesto - oni se ne libe da kazu kako predsednik laze kada ih pozovu na okrugli astal o politici, kada pisu clanke u novinama, kada se obracaju svom glasackom telu. Nije se digla buka zbog toga sto je on rekao da predsednik laze - nego zato sto je to rekao u momentu (predsednik se obraca parlamentu) kada to nije uobicajeno da se radi. Mislim, niko tebi ne brani da budes prost ako to bas insistiras, ali se nemoj iznenaditi ako ti (ili u ovom slucaju mnogo njih) kaze da si prostak.
Одштампали су онолике паре, годишња камата на државни дуг је већа од убраног савезног пореза, долар се држи на томе да се сви боје шта би било кад би пао, Волстрит надувава па буши мехур за мехуром... и то не личи на деведесет трећу? Дођи мало овамо, провозај се и погледај колико затарабљених локала има на све стране...
Kod tebe ima prodavnica koje su otvorene a u radnji nema nista, samo jedna jabuka u izlogu?Benzin se prodaje na litarske flase, po ulicama? Cigare na paklo, kod ulicnih prodavaca? Po kobasice ides u Meksiko?Malo malo pa iskljuce struju na 4-6-8 sati?Pokupila ti vojna policija komsije nocu i odvezli ih na front u Avganistan?Menjas dolare u evre na ulici, ispred trznog centra?Ti vidis devedest trecu? Na cemu si, brate?
Шта, да објасним да је џаба овима што се боље боре, кад не могу оних да натамане колико они могу да направе нове војске? Да ће они на дуже стазе брже да надокнађују губитке него ови? И да једначине служе да се израчуна кад ће ови да победе?
Brzo si odustao od "ma mogu ja matis da objasnim svima, bio sam uca u srednjoj masinskoj"? Ako, takticki uzmak je bolji nego strateski poraz.Uzgred, postoji cela jedna grana matematike koja se zove matematicka bilogija, sve suv diferencijalnog i integralni racun. Matematicko modeliranje borbe suprostavljenih vrsta za kontrolom nad prirodnim resursima, modeliranje borbe predatora i plena, itd itsl. Zahvaljujuci toj grani matematike znamo zasto je bilo slucajeva da se DDT (kada je bio dozvoljen) baca na insekte da ih unisti, a insekti se pojave u jos vecem broju. Pretpostavljam da si to odbio da naucis dok si studirao jer si u dusi pacifista.
А боли кад ти се узврати метод, а?
Ne bre, boli me paja za metod. Samo sam ilustrovao koliko volis da se sluzis istim metodama kojih se grozis. Kapish?
Званични аспект је уредно цитиран на све стране, и разбуцаван од самог почетка. Прве пукотине у званичној верзији су уочене још 2002 - читао сам још тада о томе, и број сумњивих места се од онда није смањио, напротив.
M, da. Da si se setio da malo citas Taibija sve bi ti bilo daleko jasnije - odakle te pukotine i zasto nijedna istraga i izvestaj koji vlada (bilo koja vlada na svetu, u vezi bilo koje tragedije koju je trebala da spreci a nije) izbaci u javnost ne moze da bude 100% bulletproof. Al' jebiga Taibi nije truthers, stavise vrlo je anti-trutherski raspolozen, i kao takav ne sme da se cita da ne pomuti mozak. Jel' tako druze Rasejani?
Link to comment
Raspravljati s tobom o istoriji komunistickog pokreta u XX veku je zaludan posao.
O, boze. Komunizam skapao pre 20 godina, sta ima sada da se raspravljamo o tome? Mozemo da mu odemo na opelo za par meseci kada se bude slavila godisnjica pada Berlinskog zida.
Link to comment
Imas istancan osecaj da promasis sustinu i zaglibis se u nepotrebno. Alo, truthersi sebe tako zovu. Reci truthersu da je 1 truthers je ko reci navijacu Zvezde da je... :dramska pauza:... navijac Zvezde. "Komunjarske etikete" si ti uveo u razgovor, ne ja.
А јел? Не дружим се ни са њима ни са онима, нисам део никаквог покрета, нисам организован ни колико навијачи.:драмска пуш пауза: Онда, да претпоставимо да сматраш да је довољно рећи за неког да је истинаш, па да онда не мора уопште да се расправља о било чему што је тај покренуо. Зато што изврдаваш то питање.
Svakako. A mi smo slepi kod ociju sto to ne vidimo. Kenjas bre ko foka.
Благодарим, које и вама желимо.
I nema veze to sto je, recimo, slucaj Valeri Plam (snadji se da joj izguglas ime :lol: ) imao ohoho pokrice u svim novinama kao i na teveu iako je vlada pokusavala da celu tu pricu zataska, i nema veze sto se sve to zavrsilo podizanjem optuznice protiv bliskog saradnika predsednika i potpredsednika - ti ipak znas sta "se sme, a sta ne sme, jer ako novinar bude nevaljao, nece ga zvati na brifinge u Belu kucu".
Одличан пример. Погледај само датуме. У време кад је Валери Плејм (јеси аписмен) била издата (тј откуцавање агента Ције је по америчким законима велеиздаја), прича о томе да је њен муж овакав и онакав и да је она њему напаковала да иде у Нигер или где већ, да истражи шта је било са тим жутим уранијумом, је обиграла све новине. Вилсону (том њеном мужу) је требало добре две године да стигне до некле са причом. Његов извештај је могао да поколеба јавност око подршке ирачком рату. Ако је њему као сенатору трајало толико да се пробије са својом причом, ајд замисли колике су шансе неком са слабијим леђима.
:isuse:
Благодарим, које и вама желимо.
Hm, pa kako da ti kazem, sami republikanci su rekli da za sve postoji vreme i mesto - oni se ne libe da kazu kako predsednik laze kada ih pozovu na okrugli astal o politici,
Да, баш се сећам како су се поломили за Бушова вакта, све трчали... На истрагу о Клинтоновом шлицу су потрошили 65 милиона долара; а само 9 на истрагу о... а, да, тај датум није за ову тему.
Nije se digla buka zbog toga sto je on rekao da predsednik laze - nego zato sto je to rekao u momentu (predsednik se obraca parlamentu) kada to nije uobicajeno da se radi. Mislim, niko tebi ne brani da budes prost ako to bas insistiras, ali se nemoj iznenaditi ako ti (ili u ovom slucaju mnogo njih) kaze da si prostak.
Зашто онда нико не прича о томе да ли председник лаже или не, него већ четврти дан причају о расизму? Оркестрирана кампања са ко зна којим још циљевима (осим очигледног скретања пажње са предмета), као што је то радио онај којег не смем више да ти споменем, одмах те спопадне.
Kod tebe ima prodavnica koje su otvorene a u radnji nema nista, samo jedna jabuka u izlogu?
Не, него има продајног простора са празним локалима. Још је овде добро, путовао сам мало пре пар недеља, у мало забаченијим местима има много више затворених радњи, а неки старији локали се већ урушавају.
Menjas dolare u evre na ulici, ispred trznog centra?Ti vidis devedest trecu? Na cemu si, brate?
А ти не видиш? Објасни онда одакле ће, осим штампањем пара, да се исплате све те куће које ником не требају, осим онима који немају чим да их плате? Где ће да се запосле сви ти што су им послови извезени? Какав је то напредак кад је број запослених први пут пао за мање од 600.000 за месец - а било је и по 700 хиљада. Да не спомињем 1,8 милиона омладине која стасава за посао сваке године, где ће они да раде? Ево чак и ситни дилер из мог сокака је морао да се исели јер је много закаснио са киријом.
Brzo si odustao od "ma mogu ja matis da objasnim svima, bio sam uca u srednjoj masinskoj"? Ako, takticki uzmak je bolji nego strateski poraz.
Ако ниси препознао објашњење, шта да ти радим.
Uzgred, postoji cela jedna grana matematike koja se zove matematicka bilogija, sve suv diferencijalnog i integralni racun. Matematicko modeliranje borbe suprostavljenih vrsta za kontrolom nad prirodnim resursima, modeliranje borbe predatora i plena, itd itsl. Zahvaljujuci toj grani matematike znamo zasto je bilo slucajeva da se DDT (kada je bio dozvoljen) baca na insekte da ih unisti, a insekti se pojave u jos vecem broju. Pretpostavljam da si to odbio da naucis dok si studirao jer si u dusi pacifista.
Знам (мада нисам то учио - није било у програму; нешто се спомињало у неким задацима из диференцијалних, више као илустрација), и сећам се чак и програмчета са спектрумове касете са симулацијом зечева и лисица на изолованом острву. Проблем са таквим моделима је што су увек апстракције; стварни живот увек има више променљивих него што модел обухвата. То што модел користи математику не значи да је тачан. Растојање између израчунатих и стварних последица је често и веће него што је растојање између претпоставки и стварности.
M, da. Da si se setio da malo citas Taibija sve bi ti bilo daleko jasnije - odakle te pukotine i zasto nijedna istraga i izvestaj koji vlada (bilo koja vlada na svetu, u vezi bilo koje tragedije koju je trebala da spreci a nije) izbaci u javnost ne moze da bude 100% bulletproof. Al' jebiga Taibi nije truthers, stavise vrlo je anti-trutherski raspolozen, i kao takav ne sme da se cita da ne pomuti mozak. Jel' tako druze Rasejani?
Таибијев чланак (о Голдман Саксу) сам прочитао - и све је то на месту, осим што то није цела слика. А и много би било за један чланак; ово је издвојено. И знаш шта, ја и даље не знам ко су ти истинаши, и заболе ме народни орган за то, и ко би могао да стоји иза њих (претпостављам нека врста контрашпијунаже - ако су шездесетих и седамдесетих могли да убацују кртице и провокаторе у студентски и еколошки покрет, не би ли их претворили у нешто кривично гоњиво, не видим зашто се не би прилагодили данашњици, интернет је мање ризичан од демонстрирања и туче са муријом).Но, зашто би неко веровао званичној верзији и уживао да исмева сумњала, није ми јасно, а изгледа и остаће ми нејасно. Не морам ја баш све да разумем.Ајд уздравље, испуцао си бонус код мене. Негде догодине ћу опет погледати шта пишеш па ћемо да видимо. Edited by расејан
Link to comment
А ти не видиш? Објасни онда одакле ће, осим штампањем пара, да се исплате све те куће које ником не требају, осим онима који немају чим да их плате? Где ће да се запосле сви ти што су им послови извезени? Какав је то напредак кад је број запослених први пут пао за мање од 600.000 за месец - а било је и по 700 хиљада. Да не спомињем 1,8 милиона омладине која стасава за посао сваке године, где ће они да раде? Ево чак и ситни дилер из мог сокака је морао да се исели јер је много закаснио са киријом.
Jedna kratka napomena: ja sam iz domaje zbrisao dok je Ante Markovic jos uvek bio predsednik savezne vlade, a ti si blago meni istamburao sve te inflacije & ratove tamo pre nego sto ti je palo na pamet da mozda i ne bi bilo lose da promenis lokaciju. S' tim u vezi, dozvolices da ja mozda malo bolje umem gledam u pasulj nego ti. Zato, opusti se. Sve dok vidis da ispod mog nevidljivog (nevidljiv, kao onaj avion sto je u brisucem letu preleteo preko Pentagona dok je raketa udarila u isti :lol: ) avatara stoji From: USA, situacija je pod kontrolom. Ako vidis da sam promenio lokaciju, prodaj kucu i begaj.
Link to comment
Sve dok vidis da ispod mog nevidljivog (nevidljiv, kao onaj avion sto je u brisucem letu preleteo preko Pentagona dok je raketa udarila u isti :lol: ) avatara stoji From: USA, situacija je pod kontrolom. Ako vidis da sam promenio lokaciju, prodaj kucu i begaj.
Eh da mi je 1 dan kontrole nad tvojim user id na ovom forumu. Zavrsio bi nam drug расејан iz Virginije u Vietnamu ili Uzbekistanu, ekspresno :lol:
Link to comment
Eh da mi je 1 dan kontrole nad tvojim user id na ovom forumu. Zavrsio bi nam drug расејан iz Virginije u Vietnamu ili Uzbekistanu, ekspresno :lol:
Друже СЧП, ценим што и са своје локације (у Сербии, претпостављам, можда у Белграду, Цхацхаку, Схабатсу, или Позхареватсу?) бринеш за моје здравље. Но, не бери бригу, ми смо ово све већ једном прегурали. Умело се, умеће се опет. Оно са продајом куће ће бити мало теже, јер је она друга мало подаље, дилерима некретнинцима није баш за веровати, али ајде, да отпишемо ту јефтинију као девизну штедњу :).Него, друже СЧП, слободно опампрчи са под својим именом, баш ме занима психолошки профил (и анфас) верника... тј како неко може да верује у званичну верзију, ал баш.
Link to comment
×
×
  • Create New...