Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Mislim da ih i prevazilaze u zakonima poput NDAA. Zakon koji omogucava da te uhapse bez ikakve optuznice i drze u pritvoru koliko hoce. Sto je u suprotnosti sa svakim normalnim ustavom pa tako i americkim. To je potvrdjeno i na sudu ali je administracija uspesno to zaobisla sa svojim uticajem u Supreme Court.

Hedges Plaintiffs Ask SCOTUS to Vacate CA2 StayDistrict Judge Forrest’s order permanently enjoined a provision of a statute that allows, for the first time since the internment of Japanese-Americans during World War II, the indefinite detention of civilians, including United States citizens, in military prisons. The same statute would subject civilians, including American citizens, to military trials rather than civilian trials and permits the detention of civilians and American citizens anywhere in the world; said statute would even permit the deportation of civilians and American citizens to foreign countries or “entities.” This statute violates the nearly 200 year-old principle that the military does not police our streets.
Ili omogucavanje prislukivanje bez naloga u narednih 5 godina:President Obama Reauthorizes 5 More Years of Warrantless Wiretapping
President Obama reauthorized an extension of the FISA Amendments Act of 2008, a bill originally signed by President George W. Bush, which allows the U.S. government to eavesdrop on the emails and phone calls for another five years without a warrant.
Ali, ovoga puta imas srece jer sam ja zli rusofil koji hoce da srusi velicanstvenost USofA. Tako da nista od ovoga nije tacno.Bless god. :)
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iste kontre ko na RT. Impresioniran sam, šteta što nitko ne slijedi, kako na forumu tako i na belosvetu - i sfati što je pravi, jedini dobar uzor jednom demokrackom društvu..Naravno, zaboravio si Abeovo ukidanje habeas corpusa i ukidanje ropstva samo na područjima koje Union Armies nisu osvojile..., segregaciju, Jim Crow, 3 milijuna convictsa bez glasačkih prava, jebote, neozbiljan si.

Link to comment

Znao sam da si razotkirio jos jednog zaverenika i spijuna Rusije.

Wells C. Bennett is an attorney in Washington, D.C., a visiting fellow in National Security Law at the Brookings Institution and special correspondent for Lawfare, a widely-read national security law blog founded by Benjamin Wittes, Jack Goldsmith, and Bobby Chesney. He focuses on legal matters related to the war on terror and national security, including the military commission trials at Guantanamo Bay.
The Brookings Institution is a liberal American think tank based in Washington, D.C. One of Washington's oldest think tank, Brookings conducts research and education in the social sciences, primarily in economics, metropolitan policy, governance, foreign policy, and global economy and development.
Zadivljujes me.Takodje u liberalnom Huffingtonpostu:The National Defense Authorization Act: Our Disappearing Rights and LibertiesSada ih sve prijavis majci Ciji. Pozuri, izgubices nagradu.
Link to comment

Dobro, kad je Hella otisao u istoriju red je da imamo Obama worship ovde.A Siriuse, stvarno bi mogao da oladis sa rusometrijom.Rodja sa svojim onelinerima razumljivim samo poklonicima obazava takve diskusije.

Link to comment

Tu si u pravu. Osim sto nigde nisam pominjao Ruse.Elem, ovo nije kraj i samo je deo borbe i haosa u kojem je Vasington. Za dva meseca ide debt ceiling.Vecina GOP glasala protiv Boehnera i zakon je prosao uz pomoc DP. I to ubedljivo su glasali protiv. Sada cemo videti da li ce Boehner uspeti da se odrzi u cetvrtak kao glavni covek GOP u Kongresu.

Link to comment

Da bi se nešto suštinski desilo, treba se prvo politički pobijediti. He called their 1st bluff, they blinked. Još jednom treba odigrati taj hajvajr brinkmanship, oko debt ceilinga, i u 5 do 12 kada konkretne milijarde GOP gospodara budu visile u zraku, blinknut će opet. Poslije toga Prez Barry će konačno imati bi-pi većinu u Kongresu s kojom će nešto suštinski moći raditi i napraviti, pa i oko entitlement reform, jer će se konačno znati oko čega se jebava, a s čim se lebac mjesi. Barryja više ne čekaju izbori, njima su iza ugla.

Link to comment
Da bi se nešto suštinski desilo, treba se prvo politički pobijediti. He called their 1st bluff, they blinked. Još jednom treba odigrati taj hajvajr brinkmanship, oko debt ceilinga, i u 5 do 12 kada konkretne milijarde GOP gospodara budu visile u zraku, blinknut će opet. Poslije toga Prez Barry će konačno imati bi-pi većinu u Kongresu s kojom će nešto suštinski moći raditi i napraviti, pa i oko entitlement reform, jer će se konačno znati oko čega se jebava, a s čim se lebac mjesi. Barryja više ne čekaju izbori, njima su iza ugla.
Da, entitlement reform je deo izbornog plana i Barija i demokrata?Nemoj me zajebavati.
Link to comment
Da, entitlement reform je deo izbornog plana i Barija i demokrata?Nemoj me zajebavati.
Naravno da nije, pa nisu ludi da to stavljaju u shop pred izbore. :lol: Ali to je politička neminovnost, tu se nalazi i Grand Fiscal Bargain i legacy i upisivanje Barryjevog imena u prezidenšl povijest. Ili ne, ako toga ne bu....Ne znam točno koju on igru misli igrati, izvaćariti demokratsku većinu u sljedećem kongresu? Sumnjam da je moguće, dakle rekao bih da će ići na to da u oba doma bude kao sad u Senatu - ogromne većine, odsjecanje extrema™. Probio je prvi neprobojni zid, dio GOPa može glasati za povećanje poreza. Mora još pokazati da je debt ceiling ucjena u stvari prazna puška i tako čvrsto uzet volan u ruke, poslije toga može preslagivati kongres i uzimati lego kockice sa obje strane, za entitlement reform bi recimo u House imao totalno obrnutu situaciju nego sad :DTako bar ja vidim sitovaciju... :whistle:
Link to comment
×
×
  • Create New...