Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Američki narod, većinski, nakon 9/11 želi da se islamske teroriste jebe ružno™. It will elect someone to do so. Ne bi nakon Mess-O'-Potamie baš više htjeli velike ratove, okupacije i nation-buildinge, ali Barry mora ukokavati Apače ako ne želi izgubiti. A ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti.Dobro, možda jednog dana izaberu nekog Kucinicha pa će doć stvari na svoje mjesto.

Link to comment

Hvala ti sto si mi to objasnio™, medjutim mene to sto vecinski bilo koji narod zeli ne obavezuje bas nista. Nije me obavezivalo ni kad je Slobo hteo tenkovima da poravna neke krajove ex-YU, pa ni ovde ne pravim razliku. War, what is it good for? Well, it might be good for business (but not mine).

Link to comment

Da dodam da mi je cudno da nekog ne uznemirava disposition matrix (=kill list). Definicija Apacha takodje moze biti rastegljiva i u krajnjoj liniji zavisi od necije (dobre) volje. Sto rek'o 1 trubadur "is your money that good, will it buy you forgiveness, do you think that it should?" (Mislim na one kojima je ovakvo stanje stvari "dobro ako ne i pozeljno").Meni to sto Barak radi sve vise lici na distopicni SF roman od pre 40-tak godina, a ne na buducnost koju smo valjda zeleli. I mozda i jeste "sasvim drugacije Presidency", ali ne na dobar nacin.

Link to comment
Američki narod, većinski, nakon 9/11 želi da se islamske teroriste jebe ružno™. It will elect someone to do so. Ne bi nakon Mess-O'-Potamie baš više htjeli velike ratove, okupacije i nation-buildinge, ali Barry mora ukokavati Apače ako ne želi izgubiti. A ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
http://www.fair.org/...ould-be-killed/
Klein marvels at the notion that drones provide the advantage of not needing pilots anymore. The killing can be done via a "joystick from California," which causes Scarborough to respond:
You have four-year-old girls being blown to bits because we have a policy that says, "You know what, instead of trying to go in, take the risk, get the terrorists out of hiding… we're just going to blow up everyone around them."
Scarborough went on to declare:
Listen, I hate to sound like a Code Pink guy here, I'm telling you this is causing, this collateral damage that seems so clean with a joystick from California, this is going to cause the U.S. problems in the future.
Klein's retort is remarkable:
The bottom line, in the end, is: Whose four-year-old gets killed? What we're doing is limiting the possibility that four-year-olds here are going to get killed by indiscriminate acts of terror.
Edited by Gandalf
Link to comment

Ja razumem sve to, ali zar se ne ide malo predaleko kad se u ime ciljeva kao sto su kindler gentler foreign policy i prestanak izigravanja svetskog policajca, kvotuju kojekakvi GOP-eri? Mislim, stvarno. Njima kao smeta da se ubija joystickom iz Californije, oni bi to radili onako klasicno, boots on the ground, re-enactment Full Metal Jacket ili Platoon, i na kraju zapisavanje mrtvih. Jebi ga, kad joystick-controlled drone obavi posao ne moze posle da se slika kako pisa ili kenja po lesu nekog Talibana. A i dobro je kad neko od nasih ponekad zagine, ide ono uplakana rodbina, obituary, a i dobro to sluzi da se ucutka opozicija kod kuce, ono u stilu "dok nasi momci i devojke ginu po _____, vi ste nasli da pricate o ekonomiji/zdravstvu/whatever"

Link to comment
Ja razumem sve to, ali zar se ne ide malo predaleko kad se u ime ciljeva kao sto su kindler gentler foreign policy i prestanak izigravanja svetskog policajca, kvotuju kojekakvi GOP-eri? Mislim, stvarno.
sam Skarboro i njegova argumentacija su nebitni (barem meni), mogao je biti bilo ko drugi na njegovom mestu.Klajnov odgovor je pogodak u sridu.
Link to comment

Činjenje bili čega tamo dovest će do problema za US u budućnosti. Praktički bezuvjetna podrška, ili bolje, robovanje Izraelu je jedan trajan problem koji uzrokuje sve ostale probleme na koje Joe misli. Ubijanje civila i djevojčica i nije neki preveliki problem u tom smislu, slučaj Yousufzai u drone countryju nam pokazuje da nije neki moralni problem ubijati djevojčice, biti nasilan i nabusit - ako vjeruješ u svoju stvar ostaješ popularan i moralno nekompromitiran. U drone countryju razumije se zašto to Amerikanci rade, uzrujava samo drskost i invazivnost. I nevjerništvo. Mete dronova pak uzrujava rizik.

Link to comment

Upotreba dronova je izvrstan PR za administraciju, time pokazuju zustrinu i odlucnost u borbi protiv terorizma. Dok je stvarna korist od toga diskutabilna - mozes da pobijes koliko ti dusa zeli, na mesto svakog ubijenog u Jemenu ili Afganu doci ce drugi. Ali je to jedini pristup za US administraciju, jer bi svaki iole ozbiljniji pokusaj da se suzbiju salafi-dzihadi manijaci u svim varijacijama zahtevao malo jace stiskanje jajca u Tel Avivu i Rijadu. Ovako, US administracija pokusava da, u saradnji sa Saudijcima, suzbije islamisticki radikalizam u Jemenu, pokusajima da na Salehovo mesto dovede neku bolju i umerenu vlast. Mislim da nema potrebe komentarisati ovaj "u saradnji sa..." detalj.

Edited by Gandalf
Link to comment
  • 2 weeks later...

Žene...

The FBI had been investigating Petraeus for several months after his alleged mistress, author Paula Broadwell, was suspected of sending “harassing” e-mails to another woman close to Petraeus.
:isuse:
Link to comment

Barry is on a roll:

Congressional Republicans are likely to face the blame for any impact: 53 percent of Americans said the GOP would be at fault, compared with 29 percent who said the same of the president. Ten percent said both would be to blame. The gap is even bigger among independent voters, only 23 percent of whom would blame the president.The fiscal cliff would amount to a giant removal of cash from the economy. On January 1, 2013, The Bush-era tax cuts would expire, along with a payroll tax cut introduced by the 2009 stimulus bill. At the same time, spending cuts agreed to in August 2011 as part of the debt-limit deal would slash almost $1.2 trillion in defense and domestic spending over the next decade. The CBO projects unemployment could raise to 9.1 percent if the country plunges over the cliff.
Link to comment
×
×
  • Create New...