Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Zlatni standard™, sirijuše. Ja kapiram što Ron govori oko ekonomije, ali, keep cool with Coolidge, sve smo to već jednom vidjeli. I nije nikakva panaceja.Tebi Ron Paul imponira zbog ekonomske politike? :D A Obama ti ne miriše, iz istog razloga? Yea, right... Kako Paulu filozofski ide sa GIVE US JOBS!!! američkom političkom maximom, hoće li uništiti Kinu da ostvari američki libertarijanski san?Što ti u stvari hoćeš? Ja navijam između eto, ponuđenog, znajući da je Paul uvijek bio lažna himera čija je osnovna funkcija da popularizira one ostatke libertarijanske™ ideologije koji u većoj i realnoj konzervativnoj slici konveniraju GOPu i da onda megdan kukavički napusti, otavljući poneke manje fanatične pabirke sinku i Mići™. Koga ti biraš Amerima za precednika? Medvedeva? Raula Castra?

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne, ja te uopće ne otužujem za rasizam, boktipomogao. Ne takve predrasude, nego predrasude jednog svisuoniisti™ tipa. To se dobro primilo u raznoraznim krajevima, iz raznoraznih pobuda ali najčešće iz nekih drugosvjetskih ili trećesvjetskih nacionalnih, vjerskih ili inih frustracija s kojima se američki vouter uopće ne opterećuje.Ja samo trijumfiram vidjevši da se ostvaruje moje predskazanje da će Ron Paul još jednom eskivirati principijelnu borbu za ta uvjerenja koja vam toliko imponiraju, da ne bi sluučajno naštetio još jednom miropomazanom Kandidatu i tim putem i svom normalnijem™ sinku.. Pravi bellwether, idol, stup principijelni, Čovjek Nada.Nader bar nije bio pussy.
Onda, izvini - my bad. Sto se ostatka posta tice... molim te da prestanes da tipkas gluposti. Pomiri se sa faktom da, jednostavno, nemas pojma o cemu tipkas... Edited by mandingo
Link to comment
@wtfNe mogu opisati puninu razlikah pošto se namjerno klonim vanjske politike.. :D
Pa istine radi, Mandingo se uglavom bavi americkom vanjskom politikom i donekle ekonomijom, ta kulturno-socijalna pitanja ga se ne ticu (ili to dobro krije :wicked: ). I bas o tome je i pitao. A ja stvarno ne znam sta vise mogu da kazem na Obama vs GWB pitanje a da recimo ne skrenem paznju da Obama nasledio od tog istog GWB 2 rata od kojih je jedan zavrsio, da nijedan nije zapoceo, kao i da je koristeci obavestajne sluzbe i specijane jedinice uspeo da postigne ono sto GWB nije mogao skoro cela svoja 2 mandata sa sve invazijama i ofanzivama po gudurama Adghanistana. A posto se vidim pominje i Mica, dovoljno je samo ukljuciti se u prenos GOP konvencije sto ide sad ovog trenutka i slusati kako GOP doajeni spoljne politike kenjaju po Obami. Kenjaju po njemu jer je pustio da se arapsko prolece odvija samo od sebe, jer se ukljucio u intervenciju u Libiji onako preko qrca, reda radi jer su ga stisli Sarkozy i Cameron, jer ne bombarduje Damascus i Teheran svakodnevno, etc..Ono sto bi Mandingo i jos neki trebalo da shvate je da su politicari kao Ron Paul i njegov pandan na levici Dennis Kucinich sa svojim idejama na marginama dve najvece i relevantne politicke partije u USA, da su oni i njihove ideje redovno ismevane i izvizdane na tribinama, debatama, i konvencijama, te da cak i da ima jedan prilicno veliki deo americke populacije koji deli te stavove, spoljna politika u vecini slucajeva nije tako vazna stvar da bi ljudima sluzila kao neki litmus test u odabiru kandidata. I da je recimo ovo 1982 a ne 2012 i da nema interneta, oni za Ron Paula ne bi nikad ni culi sedeci u Beogradu/Srbiji/ex-Yu.
Link to comment

Ja ne mogu da ne skrenem pažnju da je Obama od GWB nasljedio sunovrat u svim pitanjima, a pogotovo u JOBS!!! fazonu, i pretvorio ga u blago sklizanje, kvarnim metodama što bi reko Sirijus. Ali dobro, svisuoniisti™. Samo Pussy-without-a-fight-in-him, e on je legenda, i kad mu agenda ne prođe u partiji on neće ni ballotićem odmoći da se slučajno ne izabere Prava Stvar. Long game, bate..

Link to comment
slusati kako GOP doajeni [...] kenjaju po Obami.
Znam da je politika, ali mi slicne stvari zestoko idu na onu stvar (kurac), i pitam se da li ostatak normalnog/prosecnog stanovnistva uvidja te gluposti koje im se serviraju!? Mislim, nije to specijalizovano u GOPu, ali bar po izvedbi i "spretnosti" izvedbe su stvarno nevidjeni pajaci. Vratih se iz Ohaja pretprosle nedelje (odusevio sam se kampusom na Columbusu, kao i sa ljudima iz regiona), ono swing state i slicno. Mitja neki dan poceo da predstavlja situaciju u celom Ohaju mnogo gorom i sivijom nego sto jeste. Doom & gloom, on ce biti spasilac, Obama didn't create jobs, itd. A guverner (iz GOPa, jedan :s_u: koji onomad bese kandidat na prajmeris pre desetak godina, a koga je podrzao senator :s_c: ) se upinje iz petnih zila i predstavlja drzavu kao uspeh kreiranja poslova i cuvanja poslova u industriji, nauci, itd. Honda se tu najbolje prodaje (imaju ljudi veliku tvornicu tu), OSU i medical research su top class. Haos.Ali, eto, doom & gloom. Sad ce Mitja sve to da popravi.
Link to comment

To za Ohio si jako lepo primetio. Mada to je sada igra koju mora da igra veliki broj GOP guvernera, to balansiranje na zici - kako predstaviti situaciju oko sebe (tj. u svojoj drzavi) kao ravnu apokalipsi, i za to okriviti Obamu, a sa druge strane ne preuzeti ni malo odgovornosti za to kao guverner te iste drzave. Sreca njihova je da niko od njih nema reizbor ove godine, a za 2-3 godine ce valjda ljudi da zaborave. Ali kad smo vec kod OH, meni je tu mnogo odvratnija cela situacija sa njihovim Attorney General i skandalom oko glasanja gde je covek ladno produzio vreme i dane glasanja u crvenim (GOP) oblastima i skratio u plavim (DEM). Mislim takav bezobrazluk mu dodje kao slag na tortu posle svih onih Voter ID zakona.

Link to comment
Pa istine radi, Mandingo se uglavom bavi americkom vanjskom politikom i donekle ekonomijom, ta kulturno-socijalna pitanja ga se ne ticu (ili to dobro krije :wicked: ). I bas o tome je i pitao.....
Istine radi, Obama nije zavrsio rat u Iraku. Ustvari, jeste ali po dogovoru koji je GWB skljucio sa irackom vladom. Duplirao je vojno prisustvo u Afganistanu. Patriot act is alive & well. Ponovio je Bushov bailout i konacno legalizirao "too big to fail" doktrinu.Arapsko prolece je non issue, sto se mene tice. To je jos 1 rezultat pogresne vanjske politike US of A. Koja je, pod nobelovcem Obamom, ucestvovala u nasilnoj promeni rezima u Libiji, btw. Osama je ubijen, umesto osudjen. Guantanamo je otvoren, umesto zatvoren. Obama je potpisao i NDAA, posto patriot act nije bio dovoljan. Vec sam napisao da je repeal of "don't ask don't tell" jedina razlika izmedju Mice i Obame na ovim izborima. Da se nadovezem na kulturno - socijalna pitanja, 1 gay vojnik, po imenu Bradley Manning je uhapsen u Maju 2010 i jos uvek nije izasao pred sud. Don't ask, don't tell.... right?
Link to comment
Vec sam napisao da je repeal of "don't ask don't tell" jedina razlika izmedju Mice i Obame na ovim izborima. Da se nadovezem na kulturno - socijalna pitanja, 1 gay vojnik, po imenu Bradley Manning je uhapsen u Maju 2010 i jos uvek nije izasao pred sud. Don't ask, don't tell.... right?
ali, nije fer reci da manning nema fer uslove zbog homoseksualnosti. nije ti neka paralela, realno.http://www.youtube.com/gopconvention2012
Link to comment
Sve tacno, ali se postavlja pitanje kako bi to izgledalo da je Obama izgubio na izborima. Druga stvar je sto ga republikanci za to nece napadati.
To je vec nesto drugo. McCain/Palin administracija bi bila jos gora od ove, no doubt. Treci Bushov mandat bi bio otprike isti... nemoj da pitas, jeli.
ali, nije fer reci da manning nema fer uslove zbog homoseksualnosti. nije ti neka paralela, realno.http://www.youtube.c...pconvention2012
Apsolutno si u pravu. Koliko sam ja pratio, jedini pretsednicki kandidat, Obama included, koji je zastao na stranu wikiliksa i Manninga je upravo ginekolog:http://www.youtube.com/watch?v=8pbSCT2SE6U Edited by mandingo
Link to comment
Istine radi, Obama nije zavrsio rat u Iraku. Ustvari, jeste ali po dogovoru koji je GWB skljucio sa irackom vladom. Duplirao je vojno prisustvo u Afganistanu.Patriot act is alive & well. Ponovio je Bushov bailout i konacno legalizirao "too big to fail" doktrinu.Arapsko prolece je non issue, sto se mene tice. To je jos 1 rezultat pogresne vanjske politike US of A. Koja je, pod nobelovcem Obamom, ucestvovala u nasilnoj promeni rezima u Libiji, btw. Osama je ubijen, umesto osudjen. Guantanamo je otvoren, umesto zatvoren.Obama je potpisao i NDAA, posto patriot act nije bio dovoljan. Vec sam napisao da je repeal of "don't ask don't tell" jedina razlika izmedju Mice i Obame na ovim izborima. Da se nadovezem na kulturno - socijalna pitanja, 1 gay vojnik, po imenu Bradley Manning je uhapsen u Maju 2010 i jos uvek nije izasao pred sud. Don't ask, don't tell.... right?
Pazi, za neke stvari nema spora. Za Afghanistan, Gitmo, i Patriot Act se potpuno slazem, mada stoji ona opaska da nema sanse da bi neka McCain administracija uradila nesto drugacije, naprotiv jos bi gori bili. Sto se tice Iraka, jeste da je Bush potpisao dogovor, ali je taj dogovor uvek bio otvoren za promene, Obama ga je bar ispostovao sto je i obecao u kampanji. Ne treba zaboraviti da je McCain napadao to povlacenje i hteo da jos dugo ostane u Iraku. Americka reakcija na Arapsko Prolece je bila bas dosledna onome sto je Obama obecao u kampanji - bez otvorenog mesanja i biranja strana u Egiptu, 1 Americi blizak ali narodu omrazeni rezim je pusten niz vodu, priznata volja naroda. U Siriji se nije direktno intervenisalo, a u (jedino) Libiji je do toga doslo do intervencije i to u trenutku kad je pretio ogroman masakr i kad su Francuska i UK preuzele inicijativu u okviru NATO-a.Sto se tice Osame, ne vidim sta je tu problem. Hteli da ga uhvate, on se oruzjem opirao hapsenju i to je to.Bailout koji se desio pod Obamom je drugaciji od onoga pod Bushom. Automobilski proizvodjaci koji su od Obame dobili bailout su morali da vrate pare kad ostvare profit. A ovo zadnje za Manninga, pa i sam znas da niko ne veruje da se Manningu desava ono sto mu se desava (i sto je 1 velika sramota, btw) jer je gay.
Link to comment
Istine radi, Obama nije zavrsio rat u Iraku. Ustvari, jeste ali po dogovoru koji je GWB skljucio sa irackom vladom. Duplirao je vojno prisustvo u Afganistanu.Patriot act is alive & well. Ponovio je Bushov bailout i konacno legalizirao "too big to fail" doktrinu.Arapsko prolece je non issue, sto se mene tice. To je jos 1 rezultat pogresne vanjske politike US of A. Koja je, pod nobelovcem Obamom, ucestvovala u nasilnoj promeni rezima u Libiji, btw. Osama je ubijen, umesto osudjen. Guantanamo je otvoren, umesto zatvoren.Obama je potpisao i NDAA, posto patriot act nije bio dovoljan.
Da morebit Obama djeluje u zrakopraznom prostoru i da su mu glasači tvoji klonovi, on bi možda sve tako i napravio. On ipak djeluje u političkom prostoru s glasačima kondicioniranim sa hladnim ratom, pobjedom u njemu (koju je izborio Ronnie, jel) i sa 9/11. Čiji značaj za američku politpsihu ne smiješ pocjenjivati. Noćas se Condi hvalila kako nisu imali follow-on attack za njihovog vakta. Nije ni Obama, ali da je napravio ovo gore i da mu se dogodio napad, on je politički mrtav, i to neobranjivo. A ima druge prioritete.Što se tiče Đeronima, za GOP to je tako bitna stavka u Obaminoj + koloni da nikakve laži nisu ispod njihove časti da probaju to izbrisati. I da, dao im je Obama to što žele, upucanog neprijatelja, short and sweet.Finally, najveći osječaj gađenja imao sam dok sam gledao govore Condi Rice i Gov. Martinez i njihove životne priče, o tome kako su one segregirane i unuka migranta posale to što jesu, i ostvarile American dream. Zahvaljujući leadershipu, kaže Condi. Bome da, leadershipu Demokratske stranke, koje je npr. izgubilo Jug da bi Condi bila nesegregirana. Ali i to je valjda u GOPkomponovanoj novoj povijesti ostvarila America™, a ne neki tamo LBJ. A Susana pak progovorila španjolski, jezik zbog kojeg te kolegica Brewer ima pravo do jaja izlegitimirati...
Link to comment
Da morebit Obama djeluje u zrakopraznom prostoru i da su mu glasači tvoji klonovi, on bi možda sve tako i napravio. On ipak djeluje u političkom prostoru s glasačima kondicioniranim sa hladnim ratom, pobjedom u njemu (koju je izborio Ronnie, jel) i sa 9/11. Čiji značaj za američku politpsihu ne smiješ pocjenjivati. Noćas se Condi hvalila kako nisu imali follow-on attack za njihovog vakta. Nije ni Obama, ali da je napravio ovo gore i da mu se dogodio napad, on je politički mrtav, i to neobranjivo. A ima druge prioritete.......
O cemu ti pricas, gospe ti?
Link to comment
×
×
  • Create New...