Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Ne razumem sta je ovde najveci problem. Sto je Nobelovac? Ili sto hara svetom? Ili sto je polubeo?Ili ti je samo zao pionira malenih sto su im na ovu vrucinu vezali marame, stavili sapke na glave, i poslali na da bacaju cvece predsedniku na limuzinu?Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

527139_10151023063573869_219148768_n.jpg :Dron polovi delegati izbaceni sa konvencije brzom promenom pravila izbora. stranacka disciplina na delu, dozvoljini su samo romnijevi plakati, autobusi idu po njegove pristalice. zabrana abortusa zvanicno potvrdjena kao stav stranke...
Link to comment
Kakvi snobovi i Uefe. Nadam se da ce Ron Paul ici kao nezavisan kandidat. Neka bude njihov Ralph Nader.
Nakon što on to neće, nadam se da će neki™ konačno prestati odljepljivati na Sv. Rona.
Link to comment

Ja smesta prestajem da odljepljujem.Samo bih te zamolio tebe (posto si ocigledno strucnjak za belosvetsku politiku) da mi objasnis razliku izmedju Obame i Romnija. Pritom, mozes i da mi pojasnis kako se Obamin prvi term razlikuje od GWB.edit: @ roger

Edited by mandingo
Link to comment
Nakon što on to neće, nadam se da će neki™ konačno prestati odljepljivati na Sv. Rona.
Mislim da je Dragance ovde mislio da bi bilo dobro da Paul ide kao 3rd party kandidat jer bi uzeo glasove Romneyju. Zato je valjda stavio Ralph Nader referencu. Mislim i ja bih to voleo iz istih razloga, ali cisto sumnjam da to poredjenje vazi tj. da bi Paul zajebo Romneyja kao Nader Gora 2000.
Ron Paul <> Rand Paul. Rand je u pocetku imao taj izvorni Tea Party vibe, ali kad je izabran odmah se preobratio u obicnog desnokrilnog mamojeba kao uostalom i vecina ostalih Teabaggera. Zato veceras on ima primetime speech u istoj dvorani odakle su mu ovog popodneva caleta naglavacke izbacili.A Rogeru ostavljam zakucavanje da odgovori o razlikama izmedju Obame, Romney-a i GWB. :D
Link to comment

Zapelcao je Health Care Act, umjesto da populistički fiskalno zasere sve sa Medicare Prescription drug benefitom. Zadržava Jameriku u blagoj stagnaciji umjesto da ju odvede u strmoglav, a s njom i sve nas u deep čabar. Na čelu je 1 normalnije partije.E sad, ne znam, jesi ti morti ređsiterd vouter i glasat ćeš na temelju toga kako se izvana gleda na Jameriku? Svaka čast, treba netko i na svijet mislit. Falaboku, Ron & Rand ti neće zasmetati da odglasaš za Miću™, u dilemi između snaaažnih uvjerenja, i vagina wars & Bomb Bomb Bomb Iran uvijek pobjedi partijska lojalnost i Koch brardrs. Nisu oni Nader pa da idu solirati za ono što vjeruju...@wtfNe mogu opisati puninu razlikah pošto se namjerno klonim vanjske politike.. :D

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Jbg, lepo si mi objasnio. Iskreno, ne bih te vise zadrzavao. Mozda WTF moze bolje, posto ocigledno Roger misli da zivim u USA, navijam za bombardovanje Irana, mislim da je abortion = murder i da cu glasati za Mita. edit: Koch brothers su anti RP, obicno googlanje CATO - Rothbard - Ron Paul, bi pomoglo. Normalno, kad neko misli da je Obama najbolji D prz. posle diktatora FDR-a, greske su moguce.

Edited by mandingo
Link to comment

Pa nadam se da WTF ima tu zaludnost u sebi, pošto netko tko izjednačava GWB i Obamu očito ima neke snažne pređudicije, koje baš i nisu u svezi sa izborima u USA, nego sa nkakvim drugačijim natjecanjima u popularnosti.Koch brothers su anti-RP, ali RP nije anti-Koch brothers, pošto vidim da je liberarijanski vrisak završio, kako sam i najavljivao, spektakularnim whimperom i prvim pa iscidkom na GOP konvenciji, a Mići™ na megdan opet izlazi samo Barack. Ron stalno izbjegava čak i taj simboličan izlazak pred The People United, da ne bi GOP pocepo. A lipa im je platforma, šteta to cepat..

Link to comment

Zar nije lakse da precutis i ne postujes nista, posto je ocigledno da nemas pojma o cemu pises? Umesto toga, ti me indirektno (jedva) optuzujes za rasizam. Kad smo vec kod toga, zaboravio si newsletters.

Link to comment

Ne, ja te uopće ne otužujem za rasizam, boktipomogao. Ne takve predrasude, nego predrasude jednog svisuoniisti™ tipa. To se dobro primilo u raznoraznim krajevima, iz raznoraznih pobuda ali najčešće iz nekih drugosvjetskih ili trećesvjetskih nacionalnih, vjerskih ili inih frustracija s kojima se američki vouter uopće ne opterećuje.Ja samo trijumfiram vidjevši da se ostvaruje moje predskazanje da će Ron Paul još jednom eskivirati principijelnu borbu za ta uvjerenja koja vam toliko imponiraju, da ne bi sluučajno naštetio još jednom miropomazanom Kandidatu i tim putem i svom normalnijem™ sinku.. Pravi bellwether, idol, stup principijelni, Čovjek Nada.Nader bar nije bio pussy.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Zapelcao je Health Care Act, umjesto da populistički fiskalno zasere sve sa Medicare Prescription drug benefitom. Zadržava Jameriku u blagoj stagnaciji umjesto da ju odvede u strmoglav, a s njom i sve nas u deep čabar. Na čelu je 1 normalnije partije.E sad, ne znam, jesi ti morti ređsiterd vouter i glasat ćeš na temelju toga kako se izvana gleda na Jameriku? Svaka čast, treba netko i na svijet mislit. Falaboku, Ron & Rand ti neće zasmetati da odglasaš za Miću™, u dilemi između snaaažnih uvjerenja, i vagina wars & Bomb Bomb Bomb Iran uvijek pobjedi partijska lojalnost i Koch brardrs. Nisu oni Nader pa da idu solirati za ono što vjeruju...@wtfNe mogu opisati puninu razlikah pošto se namjerno klonim vanjske politike.. :D
Sto se tice ekonomije, koju si pominjao kao razliku, nidje veze. Cak su isti i ljudi. A, ceo mandat Obame je bio stimulans uglavnom WS. To isto je radio i GBW. Jedini razlog drzanja niskog rasta tj. stagnacije u SAD je neverovatan stimulans koji dolazi kroz fiskalne i monetarne izvore. Da se samo deo fiskalnih stimulansa skine, sto preti sa pocetkom 2013, SAD bi bile u recesiji poslednje 4 godine. Govorim da bi samo 3-4% pada budzetskog defictia ,koji se u prtotekle 4 godine drzao oko 10%, izazvao recesiju. A, to ej i dalje ogroman budzetski deficit, primera radi EU standard je trenutno 3% a Nemci traze 1.5% max. .Naravno, za to postoji cena. Svake godine preko $1 triliona rupa u budzetu u poslednje 4 godine i rast duga za 4 godine za nekih $5 triliona.Isto rade sto i GWB samo je osnovica losija pa je i veca potrosnja da se spasi. U stvarnosti se kopa sve dublja rupa. Cak u trziste nekretnina pokusavaju sa stotinama milijardi $ da uvuku i inflatorni ciklus, sto je isto radio i Bus samo sa kamatama. Ovi ne mogu sa kamatama, posto su vec na 0, pa ga duvaju sa monetarnom politikom. Sta reci o studentskim i auto kreditima?!Kako ce se to zavrsiti, pa rekao je Ron Pol.Najveci pad standarda i zaposlenosti ima za vreme Obame iAfroamericka populacija, tu su negde i Latinosi, ako se dobro secam.Sto se tice Irana, nigde Obama nije rekao da nece napasti Iran. Samo je zamolio(?) Izrael da ne pocinje akciju pre izbora. Posto bi napad mogao da donese neka iznenadjenja, kao i svaki rat, a Obama ne zeli da bude Karter. Posle izbora moze. Naravno, Romni to koristi kako bi se dodvorio AIPACu a nista ne gubi na izborima u SAD sa tom retorikom.Uzgred, ekonomija Hrvatske je u cabru kako god okrenes. A, veci pad mozes ocekivati ako Obama bude izabran, posto ce GOP u Kongresu praviti problem oko resenja fiskalne politike. Na kraju to moze ici prema recesiji u SAD i nesto vecem cabru na ovim prostorima. Mada se to nece desiti jer se oni uvek dogovore, posto su sponzori, uglavnom, isti.(pogledati: donatori kampanje za Obamu na proslim izborima i za Romnija na ovim). Ali, natezanja u slucaju pobede Obame ce sigurno biti, sto moze potresti svet kao i 2011 sa pricom oko ogranicavanja duga.Naravno, ti to sve znas. Jos samo malo da pojacas sa Micama, RP...i vise tm i bices najveci vojno-politicki strateg. Veci i mudriji od Lazanskog. Mada je to tesko biti ali tebi uspeva. Jos koje toplo more i eto-ustolicenje.Istine radi, tebi Pol smeta zbog njegovih stavova oko spoljne politike posto si ti genijalni vojno-politicki strateg sa misijom na ovome mestu. Ti u stvari ni ne kapiras sta on govori oko ekonomije, a tu se Pol najvise vrti, a najmanje se Pol vrti oko spoljne politike.
Link to comment
Mislim da je Dragance ovde mislio da bi bilo dobro da Paul ide kao 3rd party kandidat jer bi uzeo glasove Romneyju. Zato je valjda stavio Ralph Nader referencu.
Ne znam sta Rodji bi odjednom, a (osim Filipa) ne vidim da neko ozbiljno odlepljuje na Rona. I da, mislio sam upravo ovo sto je i WTF ukopcao, a takodje mi je jasno da se to nikada nece desiti.
Link to comment
×
×
  • Create New...