Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Licno znam za ljude koji su umrli od starosti duzni drzavi za fakultet koji su pohadjali tamo 50ih i 60ih. Takodje znam i neke malo mladje od tih koji ozbiljno nameravaju da svoj neisplaceni studentski dug odnesu sa sobom u grob. Jednostavno, moze se kako tako eskivirati, i to ljudi i rade.
socijalizam! biggrin.gifposto je vec too big to fail, kada se pokrije/otpise deo duga, prakticno i ispada studiranje o trosku drzave.
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Romney, Obama in Tight Race as Gallup Daily Tracking Begins40ggjaphokcaqieinqj0rw.gifU periodu 25-26 mart Obama je imao prednost od 4%. Ovo ne mora nista da znaci ali je zanimljivo da pocne da se prati.Ono sto je problem za Obamu je Job Approval koji je u proseku nizi od poslednja tri reizabrana predsednika kada se racuna godina izbora. Obama je za 3 meseca ove godine na proseku od 46%, Bus je bio na iznad 50%, isto vazi i za Klintona i Regana.
Link to comment

Obrati pažnju da se radi o registered voters (barem tu na grafikonu), odnosno o usijanim glavama zdesna (demokrate) i zdesnijega (republikanci), i onoga između njih (nezavisni).

Link to comment

Pa registered voters su oni koji mogu da glasaju, tj. registrovani su. Misljenje svih drugih je donekle irelevantno, osim ako se do novembra ne registruju, pa mogu da glasaju.

Link to comment

Pardon onda, nisam dobro razumeo pojam registered voters. Zaboravio sam da u USA moraš da se registruješ za glasanje, mislio sam da su ovi zapravo samo oni koji su članovi partija.

Link to comment

Pobrko si glasacki spisak (registered voters) na koji moras sam da odes da se upises (nije automatski po prebivalistu) sa cinjenicom da u glasacki spisak mozes da uneses svoju omiljenu stranku (ne moras; ako ne navedes, onda si "independent"). Btw to ne znaci da clan neke stranke, samo da su ti oni u vecini slucajeva prvi izbor. Koliko ja znam, kada su "pravi" izbori, to sto ti je to upisano pored imena u birackom spisku ne znaci nista, ali je bitno kada se glasa na primaries-ima. U nekim drzavama na nekim od prajmerima (dem. ili rep. ili obe) moze da glasa bilo ko, u nekima samo registrovani glasaci te partije a u nekima registrovani glasaci te partije + independents.

Link to comment

onda ovaj tabela onda kaže da ima više registered glasača demonkrata, interesantnodosta ujednačeno zasada, što znači zanimljivu trku do novembra. tek očekujem gafove romnija, deluje mi kritično nesiguran btw vreme je za novi izborni topić

Link to comment

U vezi glasanja/registracije/partijske pripadnosti samo jos da dodam da u USA ne postoji koncept partije i partijske pripadnosti kao recimo u Srbiji. U Demokratsku ili Republikansku (ili neku trecu ili petu manju) partiju se ne uclanjuje, nema ono clanske karte, partijska clanarina, sastanci, izbacivanje iz stranke i slicno. Svaki kandidat moze da bira kojoj ce partiji da pripada (ili da bude nezavisan) a na partiji je da mu pruzi pomoc i podrsku ili da ga ignorise na svaki nacin ako su stavovi tog kandidata isuvise suprotni stavovima partije ili su ujedinjeni iza nekog bolje etabliranog kandidata ili ima neki drugi razlog. Kad se registrujes za glasanje ti imas opciju da se izjasnis kao pristalica jedne od 2 velike partije ili kao nezavisan (unaffilited). Tu partijsku afilijaciju mozes jednostavno i lako da promenis kad god i koliko god puta hoces i ta afilijacija te nikad ne sprecava da na generalnim izborima glasas za kandidata koji ne pripada "tvojoj" partiji. Jedino ogranicenje je u primary izborima gde ne mozes da glasas za drugu partiju, i to zavisi od drzave do drzave, negde i mozes. Ali generalno u primary izborima moras na licu mesta da se opredelis na ciji partijski primary ces da izadjes.

btw vreme je za novi izborni topić
Mislim da bi najbolje bilo da se GOP Primary topic adekvatno preimenuje i da se tu nastavi sa izbornim temama.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Reko za Haftington Post isto sto i Filipenko :D
najbolju ideju je ipak imao kolber (naravno), da napravi sajt sastavljen iskljucivo od linkova ka hafingtonu. biggrin.gif-karl rove je smislio novi spot o obami: Edited by Takeshi
Link to comment

Jedna dobra stvar: Job Approval za Obamu je u porastu od prosle godineLosa: taj rast nije dovoljan kada se uporedi sa drugim reizabranim kandidatima i njihovim Job Approval u ovo vreme.ubqy7t5lyuoonlbve4ggva.gifObama 13th Quarter Approval Up to 45.9%Ako se ekonomija ne oporavi znacajno, a ne verujem da hoce, odluka ce zavisiti koliko je dobar/los Romni u duelu sa Obamom. Ako ekonomija pocne da pada Obama nema sansi, to je logicno.

Link to comment
×
×
  • Create New...