Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Mislim da republikanci nemaju nikoga da ponude osim Pola i da će svaki drugi kandidat izgubiti prilično glatko od Obame (što i neki pollovi pokazuju), pod uslovom da se ekonomija ne rasprsne potpuno do narednih izbora. Tu jednostavno nema materijala koji može da objedini glasače koji vuku svaka grupa na svoju stranu. Romni je mormon i smetaće hrišćanskim konzervativcima, Peri je ludak i smetaće umerenima, Mišel Bakman ima još jednu debatu fore da ponavlja kako je "ona taj Lead po svim pitanjima koji može ovo i ono" kao odgovor na svako postavljeno pitanje dok ne postane dosadna i samoj sebi. Pol je donekle neprikladan svima, ali jedini može da dovuče neopredeljene i zahvati i deo demokrata i deo onih koji bi apstinirali inače. Lično priželjkujem scenario gde Romni i Peri satiru jedan drugoga dok Pol jača & jača, ali ne verujem da je to realno.Sve u svemu, mislim da glavonje republikanske partije (dakle, bizgovi) predaju ove izbore Obami. Znaju itekako da sada ide drugi talas ekonomske krize i najpopularnije kandidate čuvaju za naredni izborni ciklus, kada će biti mnogo lakše, jer će em kriza biti manje-više rešena (bar tako računaju), em je uvek lakše pobediti nekog demokratu koji isplivava iz mora kandidata nego aktuelnog predsednika. Dabome, očekujem Saru Pejlin na izborima 2016. pa da se zadovoljim da ima gorih i od nas.

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moj je utisak da je Peri isto tako umanjio svoje sanse; njegov anti-science rent, tvrdjna da je SS "Ponzi Scheme" i da je Obama lazov su ga prilicno ukopale ne samo kod neopredeljenih veci i kod umerenih republikansjkih glasaca. Po meni jedino Romni izgleda koliko-toliko respektabilan i kompetentan kandidat. Ron Pol deluje neozbiljno, stavise kao da nastoji da takav utisak potencira. Ume to da bude tu i tamo simpaticno, ali ne bih ovog coveka zeleo da vidim na bilo kakvom egzekutivnom polozaju.
Pa u danasnje vreme kad je USA u post-enlightenment fazi totalno je fancy/hip/cool biti anti-science, verovati u neka narodna predanja i mitove koji su pre samo 20-30 godina bili (s potpunim pravom, btw) javno ismevani. Ekipa koja glasa u GOP primaries je uglavnom u tom fazonu, tako da je za Perry-ja ovo jedan veliki win.
a jon huntsman? meni je on ostavio najjaci utisak sinoc.
Jon Huntsman je jedini od svih njih za koga bih mozda glasao u opstim izborima, jedini normalan kandidat sa ( R ) iza imena, imo. Romney je takodje u osnovi jedan normalan kandidat koji nazalost suvise cesto prelece na stranu ekstremista ne bi li im se nekako dodvorio.
Sve u svemu, mislim da glavonje republikanske partije (dakle, bizgovi) predaju ove izbore Obami. Znaju itekako da sada ide drugi talas ekonomske krize i najpopularnije kandidate čuvaju za naredni izborni ciklus, kada će biti mnogo lakše, jer će em kriza biti manje-više rešena (bar tako računaju), em je uvek lakše pobediti nekog demokratu koji isplivava iz mora kandidata nego aktuelnog predsednika. Dabome, očekujem Saru Pejlin na izborima 2016. pa da se zadovoljim da ima gorih i od nas.
+1. Mislim da se ne bi mnogo potresli ako bi izgubili ove izbore, zato nema tu ni Jeb Busha, ni Rubia, ni Browna, ni drugih "mladih lavova". Oni ce svi da izrone 2014. Mene opet brine da je Obami toliko pala popularnost, i to pogotovu medju ljudima koji su ga najvise podrzavali 2008. To vidim i iz licnog iskustva, i znam dobar broj ljudi za koje pocinjem sumnjam da ce 2012 da izadju na izbore. A ako izlaznost DEM baze bude mala, moze svasta da se desi. Obama mora da progresivnom bacackom telu podari neki win, morace nesto da uradi do kraja godine, inace ce biti prilicno cupavo u Novembru 2012. Edited by WTF
Link to comment

:Hail:Jon Stewart emisija snimljena tik pre debate, ali emitovana posle :)Nije propustio par zicera...unapred.Perry i anal glandsRomney (briljira): economic policy na amazonu u boji (don't know if it's free or if it costs something), smartphone vs payphone, job machine/peace machine, sa jedinim zakljuckom: Oh My God, Rick Perry Is Going to Be Our Next President :Dhttp://www.thedailys...?xrs=share_copy

Edited by dragance
Link to comment
Pa u danasnje vreme kad je USA u post-enlightenment fazi totalno je fancy/hip/cool biti anti-science, verovati u neka narodna predanja i mitove koji su pre samo 20-30 godina bili (s potpunim pravom, btw) javno ismevani. Ekipa koja glasa u GOP primaries je uglavnom u tom fazonu, tako da je za Perry-ja ovo jedan veliki win......
Tacno, ali to je samo jedan deo GOP glasaca. Znacajan deo, doduse, ali ako bi se Republikanci oslonili samo na njihove glasove tesko da bi mogli nesto da urade na predsednickim izborima. Moraju da ponude nesto vise i opipljivije. Mit Romni ce bez mnogo muke da oduva i Bahmanovu, i Palinku (ako se konacno kandiduje) i Perija kao sto je to ucinio sinoc. Nadam se samo da se posle toga pocne da ponasa onako kako se ponasao dok je bio guverner Masacuseca.
Link to comment
..... Mene opet brine da je Obami toliko pala popularnost, i to pogotovu medju ljudima koji su ga najvise podrzavali 2008. To vidim i iz licnog iskustva, i znam dobar broj ljudi za koje pocinjem sumnjam da ce 2012 da izadju na izbore. A ako izlaznost DEM baze bude mala, moze svasta da se desi. Obama mora da progresivnom bacackom telu podari neki win, morace nesto da uradi do kraja godine, inace ce biti prilicno cupavo u Novembru 2012.
Tacno. Obama je sam sebi najveci protivnik na sledecim izborima. Njegovi pokusaji da bude bi-partisan i da pridobije deo GOP establishmenta i glasackog tela idu naustrb onih koji su ga svesrdno podrzali u proslim izborima. Ukratko - veliko razocarenje, i to ne samo zbog odnosu prema GOP vec sveukupna politika i kako je vodi.
Link to comment
LargeImage.jpgginekolog poentirao sa jos 1 briljantnom zaskocicom: 1 srebrni dime = 1 gelon gesakladim se da je on bio 1 od onih sto su pre 20/30 godina stalno ceprkali po svojim dzepovima, razdvajali srebrne od normalnih coina i stavljali ih u teglu u kuhinji = konacno je docekao svojih 5 minuta
Link to comment

Ja stigo da odgledam samo trecinu debate sinoc ali..

a jon huntsman? meni je on ostavio najjaci utisak sinoc.
+1Koliko samo covek deluje normalno u onom moru ludaka. Meni se dojmio jos u Ajovi.
Tacno, ali to je samo jedan deo GOP glasaca. Znacajan deo, doduse, ali ako bi se Republikanci oslonili samo na njihove glasove tesko da bi mogli nesto da urade na predsednickim izborima. Moraju da ponude nesto vise i opipljivije. Mit Romni ce bez mnogo muke da oduva i Bahmanovu, i Palinku (ako se konacno kandiduje) i Perija kao sto je to ucinio sinoc. Nadam se samo da se posle toga pocne da ponasa onako kako se ponasao dok je bio guverner Masacuseca.
Sta je to Romni zapravo uradio sa health careom u Masacusetsu? Dobro se bori :) Perija su iseckali na rezance i novinari i ostali kandidati. Ron Pol cim progovori imam utisak da slusam Andurila. Suvise je on sasav da ga pustis da bude precednik. Jedino mi se svidja sto izgleda jedini ima cojones da spomene industrijske lobije.
Link to comment

Ma nije RP uopste suvise sasav za predsednika. Vi se ophodite prema nekakvog buducem predsednistvu RPa kao da bi on imao apsolutnu vlast da radi sta hoce - a nema, svaki zakon mora kroz Kongres da prodje.RP bi bio super predsednik jer ne bi mogao da sprovodi u delo sve svoje liberterijanske ideje (ukljucujuci i one zaista sasave) ali bi zato koristio predsednicki veto da blokira vece zaduzivanje za jos vecu potrosnju, stvaranje novih agencija drzavnih itd., prodrmao bi birokratiju, a i povukao bi vojsku iz mnogih zemalja. I da, konacno bi se javno, jasno i glasno uz podrsku autoriteta kakav je predsednik govorilo o nekim stvarima koje su bitne - npr. bankarskom kartelu i vezi Feda sa njima, i tako dalje.

Link to comment
Ma nije RP uopste suvise sasav za predsednika.
ma jok, samo malo. covek je lud kao klozetski pacovron-paul-mlk-2.jpgron-paul-needlin.jpginstrukcije kako ubijati crncugeron-paul-blast-em.jpg Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

I sta je tu previse sasavo za 1 americkog predsednika? :DAko je W mogao da bude predsednik, treba brate onda moze i RP. A Mit Romni je Mormon. Tek tu ima sasavosti na kub.

Edited by hazard
Link to comment
I sta je tu previse sasavo za 1 americkog predsednika? :D
To što su coons and wetbacks - jezičak na vagi, namnožilo se tog šljama, a liberal cry-babies su ih čak i opismenili i naučili ih kako da glasaju. Zato sada i imaju towelheada Huseina za predsednika.Ovakve izjave, koje se graniče sa Dejvidom Djukom, čine da čovek bude unelectable. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

fala Bogu, već je na interwebsima uspješno pokrenut meme umreženih intelektualaca o ljudima, životinjama i stvarima koje će postati Precjednik prije NJ.V. RoPa. Ovdašnjem Fan Clubu unatoč.

Link to comment
×
×
  • Create New...