Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

cuo sam da obama stekuje 1 milijardu za sledece (re)izbore, ma$hala+svaki narodni poslanik&senator u 012 po 5, 10, 30mil...=3 ipo milijarde potrosene da se USkmetovi odluce koje ce gospodare da izaberu :D ah, gde nam je zeljka buturovic aka sioran iz polikite da nam objasni kako US sistem wonderfully funkcioniseuostalom, ako 100 mil kmetova glasa, potrosnja je samo $35 per glasac sto je sica obzirom da kmet bira gospodara koga ce posle u kongresu special interests da rane&poje,a koje boli patka za kmetove&ostaleplatis ulaznicu pa gledas koji su ti show spremili, ako ti se ne svidja mozes da se samozapalis ili si odseces patku ili citas kratke price od bukowskog da odmoris mozak :D

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Procitaj ti ponovo ono o "neefikasnosti ugradjenoj u sistem cija dobra strana je podizanje nivoa konsenzusa da bi se bilo kakve promene sprovele". To je glomazna drzavetina, a kad vec nije manageable sized, onda je barem dobro da se ne raspada svako malo (kao neke druge zemlje).

Link to comment
ron%20paul%20saves-thumb.jpgthe good doctor is running againnesto me kopka; culi smo ga o dolaru, deficitu, ratovima, porezima...kapiram da doktor cita&informisan je o svim stvarima za koje se nije skolovao, nikako da cujemo sta misli o zdravstvu?
Link to comment
Most Americans paid cash for basic services, and had insurance only for major illnesses and accidents.
to se moglo u ron polovo vreme kada je porodjaj kostao $86.33 na ruke. ovih dana dr ron bi verovatno naplacivao $10k+ na ruke; sreca pa postoji zdravstveno osiguranje
Link to comment
to se moglo u ron polovo vreme kada je porodjaj kostao $86.33 na ruke™.
А гле, пало и 1 сунећење :).
ovih dana dr ron bi verovatno naplacivao $10k+ na ruke; sreca pa postoji zdravstveno osiguranje
Он би наплаћивао бар дупло, $10к наплаћују нормалне болнице. Edited by расејан
Link to comment
ovih dana dr ron bi verovatno naplacivao $10k+ na ruke
Hvala bogu za zdravstveno osiguranje, je, ali u amer. slucaju je to vise slucaj tipa "hvala djavolu" na pomahnitaloj litigaciji. Neko mora da plati taj suludi litigacioni sistem (procitah sad negde da treba oko 4h samo za potpisivanje svih formulara u vezi porodjaja)... da je to normalno, ili barem normalnije, to pitanje bi bilo i lakse resivo, kao sto je drugde slucaj. Ne treba traziti krivce za ovo nigde drugde.
Link to comment
Hvala bogu za zdravstveno osiguranje, je, ali u amer. slucaju je to vise slucaj tipa "hvala djavolu" na pomahnitaloj litigaciji. Neko mora da plati taj suludi litigacioni sistem (procitah sad negde da treba oko 4h samo za potpisivanje svih formulara u vezi porodjaja)... da je to normalno, ili barem normalnije, to pitanje bi bilo i lakse resivo, kao sto je drugde slucaj. Ne treba traziti krivce za ovo nigde drugde.
mislim da su troskovi 'suludog litigacionog sistema' stvar ukusa. licno, ne izgledaju mi previsoki obzirom da je pravo na odstetu 1 civilizacijska tekovinawikikaze:
Studies place the direct and indirect costs of malpractice between 5% and 10% of total U.S. medical costs
mozda i manje?doktori se osiguravaju protiv tuzbi i placaju godisnju premiju. npr. u drzavi Mass 2009ceneronpolovci izgleda placaju stotku godisnjemogu da se provere cene i u drugim drzavama jer se razlikuju u hiljadama/cak i desetinama hiljada/ovde su valjda novije cifre koje su valjda za 5%-10%(?) vise od onih iz 2009pretpostavimo da ce svaki doktor da prebaci dodatne troskove svog osiguranja protiv tuzbi na pacijenta, zar ne?(naplacivace mu/joj vise po poseti => pacijentovo zdravstveno osiguranje ce biti vise)npr. internista placa...$15k godisnje osiguranja protiv tuzbi; radi preko 200 dana godisnje; primi sta ja znam 10 pacijenata na dan = $15k/210 dana/10 pacijenata = fuckin 7 bucks per pacijenta tih dodatnih $7 daju pacijentu pravo da doktora odere u sududoktor je povecao cenu svoje usluge za samo $7; pacijent je platio tih dodatnih $7ili, hirurg placa...$50k....= $23 po pacijentu po posetiili, ronpolovac.....$100k...= $46/pacijent/posetacifre nisu uopste visoke, barem meni
Link to comment
mislim da su troskovi 'suludog litigacionog sistema' stvar ukusa. licno, ne izgledaju mi previsoki obzirom da je pravo na odstetu 1 civilizacijska tekovinawikikaze:mozda i manje?doktori se osiguravaju protiv tuzbi i placaju godisnju premiju. npr. u drzavi Mass 2009ceneronpolovci izgleda placaju stotku godisnjemogu da se provere cene i u drugim drzavama jer se razlikuju u hiljadama/cak i desetinama hiljada/ovde su valjda novije cifre koje su valjda za 5%-10%(?) vise od onih iz 2009pretpostavimo da ce svaki doktor da prebaci dodatne troskove svog osiguranja protiv tuzbi na pacijenta, zar ne?(naplacivace mu/joj vise po poseti => pacijentovo zdravstveno osiguranje ce biti vise)npr. internista placa...$15k godisnje osiguranja protiv tuzbi; radi preko 200 dana godisnje; primi sta ja znam 10 pacijenata na dan = $15k/210 dana/10 pacijenata = fuckin 7 bucks per pacijenta tih dodatnih $7 daju pacijentu pravo da doktora odere u sududoktor je povecao cenu svoje usluge za samo $7; pacijent je platio tih dodatnih $7ili, hirurg placa...$50k....= $23 po pacijentu po posetiili, ronpolovac.....$100k...= $46/pacijent/posetacifre nisu uopste visoke, barem meni
Mozda nije samo litigacioni sistem, ali republikanci su, koliko meni zdrav razum govori, u pravu kada pitaju otkud su troskovi toliko porasli, od 86 dolara do 10K po porodjaju (to verovatno izgleda nesto manje kada se efekti inflacije uzmu u obzir)?Meni prosto izgleda da se u tu cenu mnogi ugradjuju, a to opet govori o pogresnom sistemu. A to opet dolazi do kongresa, specijalnih interesa i na jednoj i na drugoj strani. Recimo, koliko novine pisu, demokrate vole da komplikuju i prosiruju litigation jer su u dobrim odnosima sa advokatima.Dakle, prihvatiti cifru od 10,000 zdravo za gotovo je pogresno isto koliko reci da bonusi moraju da se isplacuju jer ce inace najkvalitetniji bankari naci drugi posao.
Link to comment

TBone, imamo i mi u nekim drugim zemljama 1 civilizacijsku tekovinu pravnog sistema, pa ne popunjavamo formulare po 4 sata za radjanje bebe i nemamo tolike pretnje armijama advokata & milionskim odstetama za svaku sitnicu. Dopusti da ne verujem u podatak da su pravni troskovi svega 5% ili 10% u americkim zdravstvenim troskovima. EDIT. Doduse, u USA je medicinska nauka vodeca u svetu, izmedju ostalog se i za to placa tako puno. Svejedno to ne objasnjava astronomsku sumu od 10k dolara za obican porodjaj.

Edited by Indy
Link to comment

izgleda da je zena 1950. mogla da se porodi 37 puta godisnje, ako je prosecna placa bila $3.2k/godisnje. dobro, zene nisu tada radile :D a danas ne vise od 4, 5 puta godisnje/bez osiguranjaadvokati i dempartija su, rekao bih, u 1 prirodnoj koaliciji obzirom da se demokrate bore za prava relativno siromasnih da tuze i u sudu oderu bogate i/ili kompanije. goperima se to ne svidja. ovo, naravno, naivno-filozofski gledanoizgleda da student medicine zavrsi skolovanje sa nekih $200k duga; verovatno nekih $25k godisnje x 20 godina kredita, a to pored premije osiguranja protiv litigacije povecava cenu zdravstvenih usluga.drug companies izgleda mogu da prodaju droge samo 8-10 godina profitabilno, posle toga svi mogu da ih prave; valjda su ogromni R&D troskovi+reklame sto povecava cenu zdravstva100k/milioni pisara/cata kojima je posao da odobravaju da li ce doktor biti placen za tretman pacijenta ili ne a kojima je cilj da uzmu pare iz pacijentovog osiguranja&doktorovog osiguranja protiv tuzbe od pacijenta, a da ne plate nista. cena ide goreindustrija svinjogojstva koja reklamira svoje proizvode koji dovode do zavisnosti pacijenta od brze hrane pa time povecava troskove lecenja

Link to comment
×
×
  • Create New...