Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Kajgod! Zaostajemo, Anduril je već tamo formulirao minimal state plan. Za Srbiju.Beat that. sleep.gif
kakav polpotovski program! masovna otpustanja, upadi u privatne firme, ukidanje gotovo svih institucija drzave (osim valjda policije koja ce sve ovo sprovoditi), fakticko ukidanje zdravstvene zastite & obracun sa 'parazitima/penzionerima'. najdivnije kod srpskih liberala je to sto su closet staljinisti po pitanju spremnosti za 1 socijalni eksperiment. ukrajinska glad bi bila malo dete za ovaj pothvat.ja vatru zapada drzim na IL vec neko vreme ali vidim da gresim. zabavi nema kraja. Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

kakav polpotovski program! masovna otpustanja, upadi u privatne firme, ukidanje gotovo svih institucija drzave (osim valjda policije koja ce sve ovo sprovoditi), fakticko ukidanje zdravstvene zastite & obracun sa 'parazitima/penzionerima'. najdivnije kod srpskih liberala je to sto su closet staljinisti po pitanju spremnosti za 1 socijalni eksperiment. ukrajinska glad bi bila malo dete za ovaj pothvat.ja vatru zapada drzim na IL vec neko vreme ali vidim da gresim. zabavi nema kraja.
Stari dobri metod komunjarske denuncijacije. Samo brzo zamenis par pojmova, tj. drzavnu administraciju sa penzionerima, delimicnu privatizaciju zdravstva sa ukidanjem, Beka/Miska sa privatnim firmama i eto perfektne podmetacine dostojne svakog komesara. Mozes ti to i bolje.
Link to comment
Ne vidim gde ih mesam. Jasno sam naznacio administraciju - ministarstva, agencije, itd. Naravno da veliki deo budzeta cine recimo penzije ali to je (osim raznih borackih i privilegovanih penzija) poslednja stavka koju treba resavati.- Dakle, u praksi bi to znacilo prodaju/ svih vladinih zgrada/nekretnina/stanova i preseljenje celokupne administracije recimo u SIV. Svi funkcioneri neka sami traze smestaj ukljucujuci i predsednika.- Potpuno zatvaranje nepotrebnih agencija poput BIA-e recimo, SANU i slicna udruzenja neka sami sebi kupe/iznajme prostorije itd.- Prodaju kasarni i aerodroma vojske. Ostaviti samo ono sto je zaista neophodno i sto ovakva drzava moze sebi da priusti - granicare recimo.- Prodaju svih drzavnih firmi i delimicna privatizacija zdravstva/prosvete u zavisnosti od interesovanja i mogucnosti postepenog uspostavljanja konkurencije.- Srpske monopoliste (Delta, Beko i drustvo) tretirati kao drzavne firme u obimu u kojem imaju monopol i rasprodati.- Prvi uslov svake privatizacije je i da poreklo novca i identitet kupca mora biti jasan a tamo gde moze neka se to radi preko davanja akcija gradjanima.- Kroz otpustanja se i paralelno moze sprovoditi lustracija o kojoj govoris sto ukljucuje i suspenziju vecine nepotrebnih regulacija i zakona.- Novcem od privatizacije delimicno uspostaviti penzione fondove koji ce investirati novac na duzi period i isplativati penzije od kamate/dobiti koliko je to moguce.- Budzet ograniciti samo na socijalnu pomoc, sudstvo, osnovnu administraciju, vojsku i policiju sto bi dovelo do drasticnog smanjenja svih poreza da bi se oslobodili gradjani i preduzetnici.- Svake dalje i neesencijalne izdatke iz budzeta naime nekog servisa za gradjane koji mogu da sprovode i privatnici usloviti porezima na dobrovoljnoj bazi. Gradjani treba da placaju samo ono sto im se pruza i da biraju servis koji ce najbolje zadovoljiti njihove potrebe.Naravno, sve ovo sto sam naveo i posebno principi na kojima to pociva nece nikad i nemogu da sprovedu neke politicke partije nego samo jedan siri front sa bazom medju obicnim gradjanima kojima je dosta (ovakve) drzave i malim/srednjim preduzetnicima kojima je dosta monopola, drzavne regulacije i korupcije. Sansa za ovakve radikalne ideje se obicno ukazuje kad sadasnji sistem bankrotira i kad postane svima jasno da tako dalje vise ne moze. Onda sve samo postaje pitanje ideoloske vizije, organizacije i ubrzanog sprovodjenja.
da li je vatri zapada jasno da bi npr. ukidanje sanu (potez koji svako dobronameran mora pozdraviti posto tamo ne cuci jedan balkanoloski institut vec samo vasilije krestic x 1000) izazvalo vezivanje matorih akademika kojima je prostata veca od mozga za stepenice akademije i njihovo pevanje jednog we shall prevail dok ih privatizovana omni consumer products policija odvlaci uz prekomernu primenu sile? ili putinisticko stavljanje u kavez 1 miskovica? mislim nista od ovoga meni nije mrsko osim sto je u mojim vlaznim snovima milicija narodna.ja zaista ne mogu da se nacudim ni temi ni onome pisanoj na istoj. kako mali djokica zamislja drzavu. inace ja zaista ne citam sta anduril pise ali kapiram da se ne kaje zbog napisanog. ovo je moj novi eksperiment: svadja na slepo. Edited by kim_philby
Link to comment
sarah palin je bila 7 kad je tricky dick zatvorio zlatni prozor; ginekolog je vec poceo da tupi ono sto tupi i danas 40 godina kasnije a niko ga nije sljivio ni 3% cak ni (tada) mlada goperska generacija olicena danas u sari palin. gipper ga takodje nije konstatovao a evo i danas se neki upecaju na isti mamac i ginekologove friske ideje
Well, Ron Paulova kampanja je bila jedna od interesnatnijih pojava na proslim izborima. Bas medju omladincima.I ovde je bilo clanaka o slicnostima/razlikama antiratnog pokreta libertarijanaca i levicara.Naravno da nece doci u poziciju da utice na vlast upravo zbog takvih ideja, ali nije bas tacno da je potpuno marginalna pojava - da je tako ne bi bilo medijskog interesovanja za njegovo delovanje, a takvo postoji.E, sad, nije mi jasno u cemu je zamerka? Je l' zamerka na njegove ideje? Je l' zamerka sto nije Sara Palin? Ili se podsmevas americkom drustvu? Ili si rodjeni cinik?
Link to comment
kakav polpotovski program! masovna otpustanja, upadi u privatne firme, ukidanje gotovo svih institucija drzave (osim valjda policije koja ce sve ovo sprovoditi), fakticko ukidanje zdravstvene zastite & obracun sa 'parazitima/penzionerima'. najdivnije kod srpskih liberala je to sto su closet staljinisti po pitanju spremnosti za 1 socijalni eksperiment. ukrajinska glad bi bila malo dete za ovaj pothvat.ja vatru zapada drzim na IL vec neko vreme ali vidim da gresim. zabavi nema kraja.
Kimova omiljena catch phrase: srpski liberali = staljinistiZamoran si. Ajde sad red citata filozofa, red citiranja nevaznih recenica/misli vadjenjem iz konteksta da se dokaze teza, pripisivanje jedne polurecenice iz posta jednog forumasa celoj ideoloskoj grupi.Majstor digresije i zavlacenja u komunikaciji, ali, na zalost, navlacenja samo na jednu temu Tito/Staljin/srpski liberali. Moze da se radi o Iranu, SAD, filmu, uvek jedno te isto. :yawn2:
Link to comment
Kimova omiljena catch phrase: srpski liberali = staljinistiZamoran si. Ajde sad red citata filozofa, red citiranja nevaznih recenica/misli vadjenjem iz konteksta da se dokaze teza, pripisivanje jedne polurecenice iz posta jednog forumasa celoj ideoloskoj grupi.Majstor digresije i zavlacenja u komunikaciji, ali, na zalost, navlacenja samo na jednu temu Tito/Staljin/srpski liberali. Moze da se radi o Iranu, SAD, filmu, uvek jedno te isto. :yawn2:
ne znam sta bih ti rekao na ove prizemnosti. ako te zamara ne citaj.edit: cekaj ti si se nekako prepoznao u onom postu namenjenom vatri zapada? to bi trebalo da te zabrine. ili si fan 1 minimalne drzave? sada tek citam ovu fasciniranost jednim RP-om i njegovim nebulozama (poput mrndzanja o tome kako 1964 civil rights act nije popravio rasne odnose). Edited by kim_philby
Link to comment
ne znam sta bih ti rekao na ove prizemnosti. ako te zamara ne citaj.edit: cekaj ti si se nekako prepoznao u onom postu namenjenom vatri zapada? to bi trebalo da te zabrine. ili si fan 1 minimalne drzave? sada tek citam ovu fasciniranost jednim RP-om i njegovim nebulozama (poput mrndzanja o tome kako 1964 civil rights act nije popravio rasne odnose).
Tacno kako sam rekao. Klasika. Izguglana neka izjava iz 1994 koje nije bilo u CPAC govoru koji je Mandingo postavio na CPAC a o kojoj se, inace, ovde nije govorilo od pocetke teme. Bacena koska. Sasvim dovoljno da krene prepoznatljiva matrica polemike uopstavanjem.Da skratimo trud, Ron Paul, libertarijanci i srpski liberali su ne staljinisti (posto je Staljin proganjao na ideoloskoj osnovi) vec nacisti jer su rasisti.
Link to comment
Tacno kako sam rekao. Klasika. Izguglana neka izjava iz 1994 koje nije bilo u CPAC govoru koji je Mandingo postavio na CPAC a o kojoj se, inace, ovde nije govorilo od pocetke teme. Bacena koska. Sasvim dovoljno da krene prepoznatljiva matrica polemike uopstavanjem.Da skratimo trud, Ron Paul, libertarijanci i srpski liberali su ne staljinisti (posto je Staljin proganjao na ideoloskoj osnovi) vec nacisti jer su rasisti.
hvala. vidis da moj trud nije uzalud.
Link to comment
Well, Ron Paulova kampanja je bila jedna od interesnatnijih pojava na proslim izborima. Bas medju omladincima.I ovde je bilo clanaka o slicnostima/razlikama antiratnog pokreta libertarijanaca i levicara.Naravno da nece doci u poziciju da utice na vlast upravo zbog takvih ideja, ali nije bas tacno da je potpuno marginalna pojava - da je tako ne bi bilo medijskog interesovanja za njegovo delovanje, a takvo postoji.E, sad, nije mi jasno u cemu je zamerka? Je l' zamerka na njegove ideje? Je l' zamerka sto nije Sara Palin? Ili se podsmevas americkom drustvu? Ili si rodjeni cinik?
(nesto ne pratim politiku na tv/netu vec godinu i po; mozda se nesto promenilo?)RP me je uvek podsecao na 1 politicara-maratonca; mislim da je to prilicno neodgovorno obzirom da ljudski vek traje nekih 80 a interesovanje (mozda) za politiku nekih 40, 40+godina. RP-u kao politickom proizvodu je vek trajanja istekao a da nije bio ni otvoren ili iskoriscen.koliko je to bilo neodgovorno prema onima koji su ga birali u kongres da ih predstavlja (a gde se igra po pravilu 'ja tebi ti meni', 'podelimo svinjetinu' - igru koju je RP mislim principijelno odbijao da igra) je njihov biznis. izgleda da su zeleli tipa koji se bavi zlatom na nacionalnom nivou/+konstantnim glasanjem protiv/ a ne svog predstavnika, a to su izgleda i dobili.RP-ovi omladinci su izgleda izvredjali chenija i ramsfelda na cpac-u ('ratni zlocinci'); ako su ovo RP-ovi omladinci i/ili goperski omladinci onda su kao takvi gop-u totalno beskorisni na sledecim izborima koji se nece dobijati na antiratnom/antiimperijalistickom programu. takvi su mislim velikom vecinom D glasaci omladinci-liberali, slabo je toga bilo kod gopera u poslednje vreme+verujem da 2008 nisu glasali za djamakejna; bili su i ostali pobornici RP-ovog kulta. ipak lepo je imati 1 antiratnu koalicijuRP kao 1 media darling? ne znam, u mom tefteru to je bio stari djamakejn/ne mislim da mu se RP po tome uopste priblizio/, a vidimo koliko je to bilo produktivno.mislim da su decenije boravka na politickoj rezervnoj klupi u slucaju RP-a ucinile svoje. (ne)poznat je siroj publici po /perception is everything/ relativno bizarnim stavovima:free 4 drugz, cija vlada US-om, ukinimo fed, ukinimo penzije, uvedimo zlato, porez od 10% za sve, 900 vojnih baza+povucimo vojsku, ustav je nasa biblija i sve je u njemu, sve ce to srediti nevidljiva ruka, abortus/gej brak - sve ce to ljudi na lokalnom nivou da rese kako im se svidza+mnogo ambivalentnih i akademskih odgovora na konkretna pitanja/probleme itd.imam osecaj da ako ga mediji ubace u masinu svi ti njegovi baloni ce da puknu/pretvorice ga u 1 salabajzera. a, simpatican mi je.ukratko: nadam se da ne mislis da ce biti nominovan, predsednik/VP, clan kabineta ili senator? ili da ce izgubiti u gop izborima a pobednici preuzeti njegov program i sa njime trcati na generalnim?
Link to comment
hvala. vidis da moj trud nije uzalud.
Kime, apsolutno preterujes sa tom matricom trpanja liberala i ljubitelja "male drzave" sa staljinistima. To je apsolutna nebuloza. A i Andurilu ucitavas u post ono sto u istom ne pise.
Link to comment

ohohohohohttp://www.youtube.com/watch?v=pEl5IbBJlFomalo je detaljniji bio na foksu, ali to mora da se cita.

Billionaire Trump, famous to Americans for his vintage New York bluster, glamorous wives, business empire and TV show "The Apprentice," told Fox television Monday he is "incredibly tempted" to run for the White House.

He's blunt. He's brash. And he hopes Americans will put a reality TV star in the White House. Developer Donald Trump wants to add the White House to his brand. Billionaire Trump, famous to Americans for his vintage New York bluster, glamorous wives, business empire and TV show "The Apprentice," told Fox television Monday he is "incredibly tempted" to run for the White House. And as a rebranded Republican who has switched party affiliation a few times over the years, Trump, 64, may well see an unexpected opening as Republicans have not yet put forth a candidate with broad-based party backing. "I'm tempted, because of what I see with the United States. We are a laughing stock, a whipping post. Look at the trade agreement we made with South Korea. They didn't even want to sign it. They wanted it to be better," Trump said on Fox television. "I'm incredibly tempted." "And it was only when North Korea attacked them that all of a sudden they said we will sign and we sent our ships over to protect them," Trump said. "Why aren't they paying us for protection? We have troops in England, Germany, we have tremendous numbers of troops in South Korea. Why are we doing this?" asked "the Donald," as US tabloids love to call the ginger-haired son of an American developer and a Scottish immigrant mom. Pressed as to why he may run now, New Yorker Trump said "I love this country. I hate what it is happening to this country.... Now, China is ripping us off. We are rebuilding single-handedly China, because we buy so much of their product. What is going on is insane." He has frequently taken aim at China's breakneck growth, a populist message at a time of US economic sluggishness and high unemployment. "You go to China you see these cities rising out of nothing. Of course, it is worldwide money, but it is really this country's money is rebuilding China. But we can rebuild our own cities," he told Fox, adding that he would make a decision by June. Some analysts say he could spend 200 million dollars of his own money on his bid. Asked about potential Republican rivals, Trump, who toyed with a run back in 1999, told Fox: "I know many of them. And they are nice people. But can they do the job? Perhaps not." Yet it does not look like smooth sailing to a Republican presidential nomination for Trump, analysts said. "I think it is highly unlikely Trump will be the (Republican) nominee," said Larry Sabato, a political analyst at the University of Virginia. "In his career, Trump has been a registered Republican, then a Democrat, then an Independent ..., now a Republican again. He has been all over the map on social issues like abortion. These things alone will likely keep him from winning the 2012 nomination," Sabato said. As Trump eyes his chances, "this reality also hurts candidates like Sarah Palin," the former Alaska governor and failed 2008 Republican vice presidential candidate, Sabato noted. "Trump would stir the pot and add a lot of color to the mix, and he has the money to self-finance a solid campaign. But he isn't going to get the Republican party's top prize," Sabato argued.

Link to comment
E, sad, nije mi jasno u cemu je zamerka?
Navodne "rasisticke" stavove pripisane Ron Paulu, od pre jedno 2 decenije, utvrdjeno je da je pisao Lew Rockwell (koji je tada bio njegov ghostwriter). Pisu ovde Oziji, znaci da je tako.Inace, suvise se trosi vreme i energija na etiketiranje. Politicki prostor u USA je suvise grubo podeljen na samo dve strane - toliko o prednostima americke demokratije - tako da nekakvo odredjivanje u tom prostoru nikada nece moci da zadovolji nikog.Jeste RP imao samo par procenata podrske, ali to ne znaci da mora da se proglasava retardom. I stavovi Jon Stewarta (gasp! on ima stavove) imaju 0% podrske buduci da covek nije na politickoj sceni u uzem smislu, pa opet niko ne moze da kaze da nisu znacajni. I stavovi Chomskog uzivaju verovatno 0.1% podrske u USA, pa ni on nije neko ko se moze tek tako odbaciti.Ne mora covek da bude na ekstremnoj desnoj strani po pitanju ekonomije, a da se slozi sa svakom reci koju RP ima da kaze o nesrecnoj spoljnoj politici USA. Niti mora da se bude 1 SrBov i/ili ekstremni levicar, pa da se oko toga istoga slozi sa Chomskim. A to jeste jedno te isto, sto je i najbolje oslikano na sajtu antiwar.com, gde se mogu naci tekstovi obojice (i molim da mi se opet ne podmece pod nos ona smrdljiva konjina od Nebojse Malica kao "dokaz" kako je to sranje od sajta - na svakom sajtu siroke platforme moze se naci po neki bolid).
Link to comment
najdivnije kod srpskih liberala je to sto su closet staljinisti po pitanju spremnosti za 1 socijalni eksperiment.
A Srbija inace nije 1 socijalni eskperiment, i to serijski neuspesan?Nisu andurilovski liberali problem, ionako ih tamo treba traziti sa elektronskim mikroskopom.Podseca me to na 1 komentar na skorasnje pisanje Dane Popovic u Politici, gde neki od ovih premudrih (sto pisu samo cirilicom) konstatuje kako ce "Srbija ostati poslednja oaza neoliberalizma na svetu." Sto bi zaista bio neverovatan uspeh, obzirom da isti nikad videla nije, osim na slici. Ali, kad se tolika glupost napise cirilicom, zvuci ubedljivije. Kime, mozda treba da promenis pismo.
Link to comment
A Srbija inace nije 1 socijalni eskperiment, i to serijski neuspesan?Nisu andurilovski liberali problem, ionako ih tamo treba traziti sa elektronskim mikroskopom.Podseca me to na 1 komentar na skorasnje pisanje Dane Popovic u Politici, gde neki od ovih premudrih (sto pisu samo cirilicom) konstatuje kako ce "Srbija ostati poslednja oaza neoliberalizma na svetu." Sto bi zaista bio neverovatan uspeh, obzirom da isti nikad videla nije, osim na slici. Ali, kad se tolika glupost napise cirilicom, zvuci ubedljivije. Kime, mozda treba da promenis pismo.
pa jebiga nije serijski neuspesan. meni je samo zastrasujuce da neko zeli da obnovi uzase prvobitne akumulacije dok se ista ne uradi kako on misli da treba. idi procitaj ono sto je vatra zapada napisala. ja inace ne tvrdim da je neoliberalizam u visku u srbiji vec samo da su srpski liberali (najcesce) closet staljinisti fascinirani slikom moci. otuda jovo na onom skupu LDP-a. Edited by kim_philby
Link to comment
×
×
  • Create New...