Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

e moj Pjetlovicu :isuse: juce bi nam sudili ofsajdegzibicija velikih majstora :Hail: bez premca najbolja vaterpolo ekipa na svetu
jesu krale sudije?rutinska pobjeda, madjari su ovo ljeto uzasni. bez kissa i steinmetza nemaju vodju. svaka cast birosu i madarasu, ali nisu oni kasas ili benedek. samo mi nije jasno kako je srbija od njih izgubila u grupi, s obzirom da je za klasu bolja od ovakve madjarske. da nije, sad bi vjerovatno bili u finalu.da dodam, ako vec nisam dovoljno puta u toku ovog EP rekao, vanja udovicic je nevjerovatan majstor, definitivno najbolji igrac na svijetu ove godine Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

mislis zato sto se igralo u agramu? ova utakmica je dokaz da nije trebalo da "kradu" na pijetlovicu protiv hrvata jer je covek potpuno bezopasan.sve, sve, ali milorad dusanovic na hrt-u... kolika je to slina...

jesu krale sudije?
Link to comment
zaboravih hinica :isuse:buric moze komotno josh 5-6 godina da igra, svi ostali su mladi. sukno je napadac u rangu prlainovica ili varge, muslim je previse mlad i tek godinu dana igra na ovom nivou da bi mogli nesto o njemu da pricamo. filipovic je svakako bolji od jokovica, ali i jokovic je vrhunski igrac i uvijek ima dobra rjesenja u napadu. na ovom prvenstvu im fali i markovic, a imaju i ovog sutica, sto je igrao u sibeniku i bio drugi strijelac jadranske lige [jugova skola], isto odlican suter. ne znam na koje kontre mislis kad pominjes dobuda, ali on je na ovom prvenstvu, pa i protiv srbije, najbolji igrac hrvata. dao je dosta golova, protiv srbije iznudio valjda 5 ili 6 iskljucenja + 1 peterac [plus jedan koji nije sudjen u prvoj cetvrtini]. jedna kontra, iz koje je udovicic dao gol, je isla preko burica, ne sjecam se ostalih ali moguce da si u pravu, ali u svakom slucaju nije njegov posao, kao centra, da zatvara kontre, on ce sigurno uvijek biti sporiji od beka
Buric ce, na ovom nivou, igrati jos 2-3 godine. Nije on Vujasinovic, covek igra vise snagom (posto je freak od 206 cm.) nego glavom, cak sto vise, u napadu je prilicno neupotrebljiv (ovo iz polufinala je 1 zestoki fluke). Mada, nije ni bitno, ti si rekao da su Hrvati igracki jaci od nas, ja kazem da nisu a usput ti priznajem da ste vi jaci (opet po igracima). Jbg, najbolji igraci Crne Gore, bez Mladjana i Ivovica, su igrali u istoj reprezentaciji sa Vladom, Dachom, Sapicem, Vanjom.... itd, pa su opet znali da ne uzmu zlato i da izgube poneku utakmicu. Dok smo jaci kao tim - ja sam zadovoljan. E sad, stanje u srpskom vaterpolu je toliko ocajno, sto ce se to, u dogledno vreme promeniti, na zalost. Momcima cestitke za bronzu. :Hail: Edited by mandingo
Link to comment

buric je jedan od najboljih igraca na svijetu. ne mora on biti vujasinovic da bi mogao da igra do 35. na vrhunskom nivou. pogledaj sta radi npr. milic. on nikad nije bio toliko dobar igrac kao pomenuti, ali je i dalje dovoljno dobar da i u 37. godini bude prakticno najbolji igrac primorca u polufinalu F4 eurolige. no, naravno, niej to toliko bitno, razlike, u ciju god korist da su, su male izmedju tri najjace ekipe [i cetvrte madjarske, koja je sa kissom i steinmetzom ipak dosta jaca od ove sadasnje ekipe]. razlika je u tome sto je srbija prosto tim, a i hrvatska to jeste, a ne samo skup igraca, kao CG. dok se neke stvari tu ne promjene [ukljucujuci i odlazak porobica], tesko da ce CG biti konkurentna srbiji i hrvatskoj i sledece godine.

Link to comment
U NEDJELJU je osvanula vijest kako najbolji igrač Europskog prvenstva i srpski reprezentativac Vanja Udovičić važe ponudu zagrebačke Mladosti. Danas je priča dobila nastavak koji potvrđuje da ta senzacija i nije toliko nemoguća. Prema pisanju Jutarnjeg lista koji je istražio Udovičićevo podrijetlo, saznaje se da je ponajbolji vaterpolist Europe zaporavo dijete oca Hrvata koji živi u Istri, ali i da ima hrvatsko i talijansko državljanstvo (naravno, uz srpsko). Nadalje, Udovičić je kršten u katoličkoj crkvi u Beogradu, a krsno mu je ime Franjo. Kako je trenutačno u svađi sa svojim Pro Reccom, kao slobodan igrač ne bi imao nikavih problema zaigrati za hrvatski klub.
Ovo se zove pravo istrazivacko novinarstvo :isuse: Edited by Geograf
Link to comment

Zvezda je opet napravila tim. Valjda su usli u ligu umesto Beograda. Ekipu je preuzeo Viktor Jelenic koji je odlucio da pokusa da napravi od Zvezde konkurentan tim Partizanu (naravno da nece moci to preko noci, ali bitno, ali niko to ni ne javljuje, to je vise moja zelja :)). Koliko sam cuo uspeli su da obezbede sponzora i valjda 400k evra godisnje, sto je dovoljno za vrlo zanimljivu sezonu. Danas je potpsisao na 2 godine reprezentativni golman Dusko Pjetlovic, a pre njega nekoliko mladjih i starijih igraca madju kojima je svakako najzvucnije ime - Dejan Savic. Takodje su potpisala i neka braca Rasovic, klinci koji igraju za U17 reprezentaciju i kao veliki su talenti...Veoma malo se prica a izgleda da se dosta radi. U svakom slucaju cenim da je za ovu godinu cilj da se napadne Vojvodina na drugom mestu, mada to su samo moja nagadjanja...Dolazak Pjetlovica svakako pokazuje da imaju ozbiljne planove, a izglada i da su uspeli da obezbede potrebna sredstva...

Edited by adasevic
Link to comment

odlicno, zvezda nece imati nista losijeg golmana od partizana [meni cak boljeg].ta braca rasovic, nisam ih nikad gledao, ali barem jedan od njih, ako ne i obojica su igrali sad u stuttgartu na evropskom prvenstvu za mlade, gdje je srbija zavrsila 4. mislim da su bash iz vk beograda dosli.s obzirom da sam znao vec krajem prosle sezone da ce zvezda da bude vracena u prvu ligu, nadao sam se da ce uzeti neke igrace iz cattara, koji je raspustio prvi tim [prije svega djordja filipovica, ali on ode u jadran] i mozda ovog centra misica, ali i pjetlovic je dovoljan. vidim da je tu i risto maljkovic, a i par igraca koji su ranije igrali za zvezdu, i neki bivsi juniori partizana. tesko da ce se odmah napasti vojvodina, realno. vojvodina jeste ostala bez par igraca, ali i dalje je to nivo iznad zvezde. za savica nisam siguran da li je igdje igrao u zadnjih godinu dana..sto se vanje tice, on mora vrlo uskoro da odluci, mislim da je danas, ili mozda sutra, zadnji rok za licenciranje igraca. sto znaci da ce vjerovatno ili otici u neku rusiju, ili igrati jednu sezonu za dosta manje para nego sto realno vrijedi. nisam siguran da mladost moze da ga plati, nisu u nista boljoj situaciji od partizana. mozda na kraju ode i u budvu, ne bi me cudilo..

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Dusko Pijetlovic? On nije golman.edit:nasao, adasevicu zbunjivacu u pitanju je Gojko :lol:
Jbg, ponelo me... Dusko Tosic, Dusko Pjetlovic :lol: Nikako da zapamtim koji je golman a koji centar :)
Link to comment
sto se vanje tice, on mora vrlo uskoro da odluci, mislim da je danas, ili mozda sutra, zadnji rok za licenciranje igraca. sto znaci da ce vjerovatno ili otici u neku rusiju, ili igrati jednu sezonu za dosta manje para nego sto realno vrijedi. nisam siguran da mladost moze da ga plati, nisu u nista boljoj situaciji od partizana. mozda na kraju ode i u budvu, ne bi me cudilo..
rok traje do večeras 00:00, navodno partizan čini sve da ga privoli da se vrati nazad.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...