Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Cestitke Crnogorcima, neka se ljudi vesele, zasluzili su...Steta sto smo mi (CRO) ostali bez medalje, vidimo se u Beijingu....

Link to comment
"Ne bih želeo ništa da pričam. Ovo nije bio sport", kratko je procedio Udovičić, očigledno nezadovoljan nekim sudijskim odlukama i kriterijumom u finalu.
Link to comment
Crnogorci su jednostavno bili bolji. Ekipa koja ne može u napadu da donese loptu na 10 m od gola, ne vidim kako može da dobije. Čak ni sa ovakvom odbranom i sa ovakvim golmanom.Suđenje je (pretpostavljam) bilo kurton, ali to niti vidim na televiziji, niti se dovoljno razumem.Čestitke našima. Odličan je ovo rezultat, sigurno da je i Dačina nesreća ostavila dosta traga.Naravno, čestitke komšijama. Nadam se da Đurkovićev glas neću čuti narednih godina. Niti čitati crnogorske novine.
Mi smo definitivno bili losi u napadu, Crnogorci su igrali presing dobar deo utakmice i uspeli da sprece da nasi sutiraju iz daljine neometano...glede sudjenja, po nas nisu pogubna tolika iskljucenja koliko kontrafaulovi. Gledao sam jedan deo meca Hrvatska - Madjarska : em je bilo daleko manje kontrafaulova, em su dosudjivani ravnopravno za obe selekcije. Ovde smo imali dve sekvence u kojima smo imali kontrafaulove u tri uzastopna napada, sto ne verujem da je skoro zabelezeno u tom sportu. Pocetkom 3/4 se igralo po principu kontrafaul-igrac vise za CG-kontrafaul-igrac vise za CG..., pri cemu je nas jedini sut u ta 3-4 minuta bio gol Vujasinovica koji je energicni Italijan odmah ponistio. Kao sto vec neko rece, cim su Crnogorci poveli, promenio se kriterijum sudjenja i u tih poslednjih 12 minuta su Crnogorci imali vise kontrafaulova nego u prethodnih 26, ali se Udovicic potpuno okrenuo svadji sa sudijom i vise nije bilo ni nagovestaja igre.
Link to comment

ima li primera u sportskoj istoriji da je drzava sa manjim brojem stanovnika ili sa manjom povrsinom osvojila kontinentalno prvenstvo u bilo kom ekipnom sportu?

Link to comment
Mi smo definitivno bili losi u napadu, Crnogorci su igrali presing dobar deo utakmice i uspeli da sprece da nasi sutiraju iz daljine neometano...glede sudjenja, po nas nisu pogubna tolika iskljucenja koliko kontrafaulovi. Gledao sam jedan deo meca Hrvatska - Madjarska : em je bilo daleko manje kontrafaulova, em su dosudjivani ravnopravno za obe selekcije. Ovde smo imali dve sekvence u kojima smo imali kontrafaulove u tri uzastopna napada, sto ne verujem da je skoro zabelezeno u tom sportu. Pocetkom 3/4 se igralo po principu kontrafaul-igrac vise za CG-kontrafaul-igrac vise za CG..., pri cemu je nas jedini sut u ta 3-4 minuta bio gol Vujasinovica koji je energicni Italijan odmah ponistio. Kao sto vec neko rece, cim su Crnogorci poveli, promenio se kriterijum sudjenja i u tih poslednjih 12 minuta su Crnogorci imali vise kontrafaulova nego u prethodnih 26, ali se Udovicic potpuno okrenuo svadji sa sudijom i vise nije bilo ni nagovestaja igre.
Bash tako. Veliki broj iskljuchenja za nas nikad nije bio neobichan, ali kontra faulova je bilo previshe. No, opet, najvishe ih je bilo dok je rezultat bio 4-2, tako da bi razloge poraza trebalo da potraze na drugom mestu, a ne kod sudija. Naravno, moze da se kaze da su izgubili zivce, ovo, ono, ali uvek treba biti spreman i pripremljen za sudijske greshke.Jedinu ozbiljnu zamerku imam za iskljuchenje Cirica na kraju. Neprimereno, jer je preterano dosudjeno i maltene je odluchilo pobednika. Mada s druge strane, dali su nam loptu na tri sekunde do kraja i igracha vishe, gde smo napravili najbolju shansu za gol u oba produzetka :D. Tako da, sudjenje je bilo golo govno, ali mogli su svejedno da pobede. Edited by Venom
Link to comment
ima li primera u sportskoj istoriji da je drzava sa manjim brojem stanovnika ili sa manjom povrsinom osvojila kontinentalno prvenstvo u bilo kom ekipnom sportu?
Nema..I to na 13. Jul, vrh vrhova..E Viva!!!
Link to comment

naravno da nismo dosli u poziciju da sutiramo kad igra na centre nije postojala iz prostog razloga sto su mogli glavu da otkinu nasem centru,iskljucenje ne bi dobili...a 80% iskljucenja protiv nas su bila vise nego smesna..lopta 10 metra od centra i sudija nesto vidi..da nije bilo tih iskljucenja kod 4:2 utakmica bi bila vec tad resena..naravno da su morali i oni kad tad da potrefe sa igracem vise...jeste da smo losi bili kad smo mi imali igraca vise,ali to je nebitno..utakmicu su resile sudije..retko kad pricam o njima i uvek gledam da trazim razloge poraza u nasoj igri,ali ovo je bio veceras presedan samo takav...sramota za len i ostalu boraniju...crnogorci su bili smesni koliko su bili nemocni do duboko u 3/4..cak i sa igracem vise...ali jednostavno je nemoguce igrati nonstop na taj nacin..da ne govorimo o kontrafaulovima..jebote,koj je qrac sad pa to? toliko puta sam gledao velika takmicenja i ne videh ovoliko kontrafaulova za 1 ekipu..izgleda da je to novo sredstvo za sudije, da utakmicu kontrolisu onako kako oni zele..lakrdija od sporta..da covek skoro ne gleda vise..crnogorci nek se raduju ako mogu...najsramotnije finale ikada zabelezeno

Link to comment
ima li primera u sportskoj istoriji da je drzava sa manjim brojem stanovnika ili sa manjom povrsinom osvojila kontinentalno prvenstvo u bilo kom ekipnom sportu?
Nema, ali ja imam ideju kako da se taj neobjasnjivi uspeh ponovi:1) Uzmes malu drzavu2) Uzmes nebulozan sport kojim se bave u tek nekoliko zemalja3) Ulozis sve moguce pare u taj sport4) Zatvoris finale
Link to comment
naravno da nismo dosli u poziciju da sutiramo kad igra na centre nije postojala iz prostog razloga sto su mogli glavu da otkinu nasem centru,iskljucenje ne bi dobili...a 80% iskljucenja protiv nas su bila vise nego smesna..lopta 10 metra od centra i sudija nesto vidi..da nije bilo tih iskljucenja kod 4:2 utakmica bi bila vec tad resena..naravno da su morali i oni kad tad da potrefe sa igracem vise...
Netachno, imali smo sasvim dovoljno puta igracha vishe. Manje od Crnogoraca, ali uvek imamo manje.
Link to comment

sudije su smanjili taj odnos igraca vise kad su vec napravili stetu...da ne govorim da je vecina bila kad smo mi krecali od naseg gola..pa dok stignemo do njihovog prodje 12-15 sek...elem, sudija je promenjen 2 sata pred finale..necu da pricam o teorijama zavere jer nikad nisam,a i ne verujem u to.ali da su sudije dobile mig od Lena da urade ovaj nevidjeni masakr - u to sam prilicno siguran...i gde je onaj djurkovic da malo prica o sudjenju..kad ima je protiv hrvata sviran peterac protiv njih u zadnjoj sek (potpuno isparvno) kenjao je o sudijama tri dana i tri noci...koliko moramo da budemo jaki da bi i sudije dobili? kazem, cg nas nije dobila u reg delu cak ni sa ovakvim perfidnim sudjenjem...ne mogu da im cestitam ne pobedi...cak sam i hrvatima cestitao prosle god. kad su nas dobili u 1/2..zasluzeno je bilo..bili smo ocajni...veceras takodje ocajni u napadu,ali u odbrani skoro perfetni 3/4..a to bi bilo dovoljno za pobedu kako je cg igrala..bila je nemocna..i svako ko to ne vidi,nije objektivan..jos nesto imam da kazem,a tice se trenera naseg..moze da mi se napase sas ova 2 moja jajca,ali imas onakve sutere a da ne umes da sutnes..pa hebes mu majku..filip iako ima izglednu situaciju,vraca u sredinu gde je vujas u teskoj poziciji i sutira preko gola..to je samo jedna od brojni bisernih opcija....tako da kad gledamo sa te strane nismo ni zasluzili da dobijemo...ali realnost veceras je bila takva da smo mogli i trebali da dobijemo i sa takvim ocajnim napadom da je sudjenje bilo normalno

Link to comment
Nema, ali ja imam ideju kako da se taj neobjasnjivi uspeh ponovi:1) Uzmes malu drzavu2) Uzmes nebulozan sport kojim se bave u tek nekoliko zemalja3) Ulozis sve moguce pare u taj sport4) Zatvoris finale
i mislis da bi vaterpolo uspeo u Luksemburgu?
Link to comment
cool.gif !
Čestitke FIXIT_Black_Square.JPGgorcima na prvom naslovu! :D
Čestitke Crnogorcima.
Drago mi je da vidim da se u Zagrebu i Sarajevu jednako slavi kao i na Cetinju. Kad vec ne mozete sami nesto da uradite, dobri su i CGorci... :wub: Elem, red je i ja da cestitam svima koji su sasvim zasluzeno doneli 1 povijesno zlato za CG: vaterpolistima CG, selektoru Porobicu, selektoru Udovicicu i sudijama. Sa ovakvim timom koji dise kao 1, malenoj CG se smesi i olimpijsko zlato! :Hail: Srpskoj reprezentaciji zelim da malo bolje odrade napad, i naravno, da pod hitno promene loozera*, ako misle da dodju do nekog zlata u bliskoj nam buducnosti.Isto vazi i za VK Partizan, naravno.*selektora
Link to comment
i mislis da bi vaterpolo uspeo u Luksemburgu?
Ne bi, najverovatnije. Ali bi mogao, recimo, karling da uspe na Islandu.Kad je u pitanju bilo kakvo komentarisanje uspeha u vaterpolu (kao i u karlingu) ne moze se zaobici cinjenica da se igra u svega nekih desetak zemalja. Da nije raspada SFRJ, jedva bi se skupili za pristojnije evropsko prvenstvo. Kad se tome doda i to da slobodno sudijsko uverenje nigde nije tako slobodno kao pored bazena, dobije se sport koji mene licno zainteresuje eventualno jednom u par godina.That said, svaka cast Crnogorcima. U danasnjem sportu ne postoje lako osvojene titule.
Link to comment
i mislis da bi vaterpolo uspeo u Luksemburgu?
Apsolutno, kad bi se Luksemburzani iscimali. Realnost je da se oko vaterpola ozbiljno cimamo mi, Hrvati, Crnogorci i Madjari (mnogo manje Spanci, Italijani... da li sam zaboravio nekog?). Svako ko bi dosao s kesom u vaterpolo bi oduvao u tako slaboj konkurenciji (pod slabom mislim na mali broj ljudi). Realnost je da Crnogorci vaterpolo shvataju kao jako vazan nastavak svojih spolovila i da su shodno tome spremni da gube silne pare na njemu (posto se ti nebulozni sportovi finansiraju iz nasih dzepova). Mi imamo jos opcija za kurcenje (mada sve manje), pa cemo verovatno kaskati za njima neko vreme. Ali na kraju krajeva mozda sve ovo nije tako bitno, jer je vaterpolo valjda jedini sport gde se skupi toliko ljudi da pogleda koja ekipa se vise svidja sudijama tog dana. Apsolutno nijedna druga stvar nije bitna u jednoj vaterpolo utakmici, koliko ja amaterski i bez nekog boljeg poznavanja ovog sporta mogu da vidim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...