Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Meni nije jasno samo sta je on mislio - da ga nece navatati? Steta za njega jer je mogao izmusti jos nesto para pre nego sto okaci gace o klin, ali ako je vec drogu stavio ispred svih ostalih bitnih stvari u zivotu onda ko ga jebe. 

Link to comment

ne ide to bas tako. pre ce biti da je on konzument (kao i mnogo drugi) dugi niz godina, nego se sada nesto zajebao oko racunice sa kontrolom pa mu je koks pronadjen. inace, kokain u tim krugovima dodje kao rekreacija, nesto kao pivo ispred zadruge za seosku fudbalsku ekipu.

Edited by Psihodelija
Link to comment

S obzirom da kontrole postoje samo na reprezentativnim takmicenjima, i to slucajnim odabirom, ne bi me cudilo da ih ima koji se tokom citave karijere deru kokainom bez da ih ikad otkriju.

Link to comment

Čekajte, jel on može bolje da igra uz korišćenje koksa?

 

Nije mi jasno ovo sve.

 

Zašto bi iko bio suspendovan zbog THCa na primer ako je jasno kao dan da neće bolje igrati? 

 

edit:

 

Ah, sad vidim da sam propustio diskusiju koja traje već par strana... Nema veze. Složićemo se da se ne slažemo. 

Edited by McCabe
Link to comment

Čekajte, jel on može bolje da igra uz korišćenje koksa?

 

Nije mi jasno ovo sve.

 

Zašto bi iko bio suspendovan zbog THCa na primer ako je jasno kao dan da neće bolje igrati? 

 

edit:

 

Ah, sad vidim da sam propustio diskusiju koja traje već par strana... Nema veze. Složićemo se da se ne slažemo. 

Najkraci odgovor je - zato sto je na listi nedozvoljenih sredstava. Kokain nije PED, ali nije dozvoljen. 

 

Mislim, sto se mene tice, nek konzumira koliko hoce, njegova stvar, ali jbg, nije legalno i to je to. 

Link to comment

mislim da jos kako moze koks da utice na igru.

Naravno, omogućuje timu da se čeliči u odbrani sa igračem manje dok drogirani saigrač pluta pored protivničkog gola.

Link to comment

S obzirom da kontrole postoje samo na reprezentativnim takmicenjima, i to slucajnim odabirom, ne bi me cudilo da ih ima koji se tokom citave karijere deru kokainom bez da ih ikad otkriju.

 

Cekaj, tokom klupske sezone nema testiranja? Ovo mi neverovatno. 

 

Inace danas se pojavila informacija i da je Livermore iz Hulla pozitivan na koks i pominje se suspenzija od 6 meseci. Odakle sad 4 godine za Radjena?

Link to comment

Cekaj, tokom klupske sezone nema testiranja? Ovo mi neverovatno. 

 

Inace danas se pojavila informacija i da je Livermore iz Hulla pozitivan na koks i pominje se suspenzija od 6 meseci. Odakle sad 4 godine za Radjena?

Tako mi prije jedno godinu dana rece jedan bivsi standardni repstativac CG, samo na utakmicama reprezentacije. Ako se 

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

S obzirom da kontrole postoje samo na reprezentativnim takmicenjima, i to slucajnim odabirom, ne bi me cudilo da ih ima koji se tokom citave karijere deru kokainom bez da ih ikad otkriju.

 

Izvini, ali nije tačno. Ne mora da bude reprezentativno takmičenje, a i mogu da budu i random i target, a osim toga rade se kontrole i van takmičenja (out of competition), tako što se odlazi na kućnu adresu, klub... bilo gde. U principu, svaki sportista može da računa na nekoliko kontrola godišnje u zemlji plus u inostranstvu, posebno ako ga WADA uzme na zub zbog promena u biološkom pasošu.

 

On će biti u teškom problemu. Po novim pravilima, ne samo što dobija 4 godine suspenzije, nego mu je zabranjen bilo kakav kontakt sa sportom, ne može da radi ni kao trener, ni savetnik, bukvalno ništa. 

Link to comment

Naravno, omogućuje timu da se čeliči u odbrani sa igračem manje dok drogirani saigrač pluta pored protivničkog gola.

pa tesko da ce da na koksu samo da pluta.

 

 

ok je 4 god suspenzije. bolje na vreme, nego da prodje ko natasin daca :fantom:

Link to comment

Izvini, ali nije tačno. Ne mora da bude reprezentativno takmičenje, a i mogu da budu i random i target, a osim toga rade se kontrole i van takmičenja (out of competition), tako što se odlazi na kućnu adresu, klub... bilo gde. U principu, svaki sportista može da računa na nekoliko kontrola godišnje u zemlji plus u inostranstvu, posebno ako ga WADA uzme na zub zbog promena u biološkom pasošu.

 

On će biti u teškom problemu. Po novim pravilima, ne samo što dobija 4 godine suspenzije, nego mu je zabranjen bilo kakav kontakt sa sportom, ne može da radi ni kao trener, ni savetnik, bukvalno ništa. 

Kao sto rekoh vec, to mi je rekao jedan bivsi CG reprezentativac  - na svakom takmicenju reprezentacije posle utakmice jedan igrac koga odrede (izvlace broj iz vrecice) ide da se testira. Sto se klupskih takmicenja tice, jedino ima testova na F4 evrolige. Ima testova van takmicenja, desava se da nalete na pripreme reprezentacije... 

U vaterpolu su mahom testovi urina, mislim da je broj testova krvi u 2013. bio jednocifren, ili nizi dvocifren, ne sjecam se sad tacno. 

 

Naravno da svaki sportista nije nekoliko puta godisnje podvrgnut doping kontroli, ni blizu. Nije to slucaj u najpopularnijim sportovima, kamoli u vaterpolu. 

Osim biciklizma i atletike ne znam u kojim je jos sportovima uveden bioloski pasos? FIFA ga je uvela za SP prosle godine, ne znam da li se koristi i tokom ove sezone. U vaterpolu ga svakako nema. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...