Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Kazahstan je nekako od raspada SSSR prisutan, valjda su i najjaci u Aziji (? bar bili), nasledili su izgleda nesto od SSSR vaterpola...mislim, koliko se secam uvek ih je bilo na SP, OI, itd. Tako da me ne bi cudilo da se oni dignu na neki novi nivo, cini mi se da tu ipak postoji neka tradicija.I da, sta se to stvarno desilo sa Rusima? Nekada su bili sila, a poslednjih par godina ih nema nigde. Evo sad gledam, poslednji put su osvojili medalju na OI 2004., 2002. su osvojili svetsku ligu i svetski kup. Od 2004. do danas cini mi se da ih nema medju prvih 5 ni na jednom takmicenju - na poslednjih par evropskih su sad vidim, jedva u prvih 10, a 2012. ih nije bi bilo na EP.I da, dobro je da se u vaterpolo ulaze van kruga Balkan+Madjarska+Italija, to moze biti samo dobro za ovaj sport.

Link to comment

Шефик, Рађен, Пијетловић, Прлаиновић, Аврамовић, Вапенски. Какав тим јеботе.Ко је сад фаворит за Евролигу, након пуцања Про Река? Негдје прочитах да је ЦГ екипе неће ни играти, је ли то тачно?

Link to comment
Шефик, Рађен, Пијетловић, Прлаиновић, Аврамовић, Вапенски. Какав тим јеботе.Ко је сад фаворит за Евролигу, након пуцања Про Река? Негдје прочитах да је ЦГ екипе неће ни играти, је ли то тачно?
Ne igraju CG timovi, Recco, Savona, Primorje, Mladost.Apsolutni favorit je Jug, osim ako Zvezda ne dovede josh nekog u rangu Prlainovica i Pijetlovica.
Link to comment

Besmislen projekat u pogresno vreme, ekipa koja je ostala duzna za bazen na Tasu, pravi "dream team" za sta, to samo oni znaju.Klupski vaterpolo je pukao, a sada kao feniks nice VK "CZ"!!!

Link to comment
Besmislen projekat u pogresno vreme, ekipa koja je ostala duzna za bazen na Tasu, pravi "dream team" za sta, to samo oni znaju.Klupski vaterpolo je pukao, a sada kao feniks nice VK "CZ"!!!
ultimativna patkometrija! koristi se istorijska prilika da i mi uzmemo evroligu u vaterpolu i da za sva vremena izbijemo gorbarima i poslednji argument. mislim da kompletan sd, sponzori, vucic, coki i najverniji treba da udruze sve kapacitete da se to i ostvari. sad ili nikad!
Link to comment

O kakvom poslednjem argumentu pricas? Originalni VK CZ je osvojio 2 (dve) titule prvaka zemlje... Jos jedna titula (prva ili treca kako se uzme) ili titula u Evroligi bi promenila sta?Elem, sve je to lepo, ali pisanja medija o nekakvom "srpskom Volpiju" i "interesu srpskog vaterpola" mi idu na qrac. Italijanski Volpi koliko znam je ulagao svoj novac, ne znam ciji tacno novac ulaze Jelenic aka srpski Volpi, ali rekao bih da nije njegov. Takodje, pitao bih Sovrovica, kome je ocigledno interes srpskog vaterpola = interes CZ, zasto nije bilo u "interesu srpskog vaterpola" da se 2003. (tada bese?) pomogne Partizanu kako ne bi raspustio celu talentovanu generaciju (koja je uglavnom otisla u Jadran) i kako ne bi morao da krene od nule? Zasto nije bilo u "interesu srpskog vaterpola" da se prosle godine pomogne Partizanu da zadrzi ekipu koja je osvojila Evroligu? Zasto nije bilo u "interesu srpskog vaterpola" da se pomogne Vojvodini i Partizanu da potpisu Vanju kada su bili zainteresovani za njega? Tada nije bilo novca ni za jednog igraca, a sada ima novca za pola reprezentacije. Nisam za to da drzava pomaze sportske klubove, ali ako vec uvek nema para za klub koji je 7 puta bio sampion Evrope i koji je institucija ovog sporta, onda ne sme da bude para ni za instant projekat kluba koji je osnovan pre dve godine posto je prethodni ugasen.

Link to comment

A i Partizan je 2004. zahvaljujuci drzavi vaskrsao nakon sto je godinu dana ranije raspustio citav tim i bio na ivici propasti. To se poklopilo sa cinjenicom da je Sostar postao sekretar za sport. Uz to, Partizan, ako se ne varam, Banjicu koristi bez nadoknade sto nije mala pomoc. Jebiga, kao sto je i tad Raiffeisen naglo nasao finansijski interes da ulaze u sport koji u Srbiji gleda po 30-50 ljudi a koji TV stanice prenose jednom u 2 mjeseca, tako je i sad neko odlucio da ulozi u Zvezdu. Naravno da je to na neciji 'savjet' odozgo, ali jebiga, tako uglavnom i funkcionisu sportski kolektivi na ovim prostorima.

Link to comment
A i Partizan je 2004. zahvaljujuci drzavi vaskrsao nakon sto je godinu dana ranije raspustio citav tim i bio na ivici propasti. To se poklopilo sa cinjenicom da je Sostar postao sekretar za sport. Uz to, Partizan, ako se ne varam, Banjicu koristi bez nadoknade sto nije mala pomoc.Jebiga, kao sto je i tad Raiffeisen naglo nasao finansijski interes da ulaze u sport koji u Srbiji gleda po 30-50 ljudi a koji TV stanice prenose jednom u 2 mjeseca, tako je i sad neko odlucio da ulozi u Zvezdu. Naravno da je to na neciji 'savjet' odozgo, ali jebiga, tako uglavnom i funkcionisu sportski kolektivi na ovim prostorima.
Ne razumes ti, kad se ulaze u Zvezdu u sportu gde je pred raspadom (a nije da ih nema), to je pritisak drzave jer je Partizan svima dosadio. A kada se u potpuno istoj situaciji ulaze u Partizan, to je gnosticki dokaz da Bog postoji.
Link to comment
A otkud ti to da drzava daje novac?
Mislis da se Jelenic toliko obogatio igrajuci vaterpolo da moze iz svog dzepa da placa Prlainovica, Pjetlovica i ostale? Stvarno me zanima kako je preko noci postao srpski Volpi.
A i Partizan je 2004. zahvaljujuci drzavi vaskrsao nakon sto je godinu dana ranije raspustio citav tim i bio na ivici propasti. To se poklopilo sa cinjenicom da je Sostar postao sekretar za sport. Uz to, Partizan, ako se ne varam, Banjicu koristi bez nadoknade sto nije mala pomoc.Jebiga, kao sto je i tad Raiffeisen naglo nasao finansijski interes da ulaze u sport koji u Srbiji gleda po 30-50 ljudi a koji TV stanice prenose jednom u 2 mjeseca, tako je i sad neko odlucio da ulozi u Zvezdu. Naravno da je to na neciji 'savjet' odozgo, ali jebiga, tako uglavnom i funkcionisu sportski kolektivi na ovim prostorima.
Cisto radi poredjenja sa ovim Zvezdinim pojacanjima sada, koga je to Partizan potpisao 2004? Da li je posle tog prelaznog roka bio jaci ili slabiji nego sto je bio 2003. pre nego sto su Vanja i ostali otisli u Jadran?OK, neka ulazu u Zvezdu ako ce to da usreci zvezdasku javnost ali ne moraju da pricaju o "srpskom Volpiju" i "interesu srpskog vaterpola", malo je degutantno.
Link to comment
Mislis da se Jelenic toliko obogatio igrajuci vaterpolo da moze iz svog dzepa da placa Prlainovica, Pjetlovica i ostale? Stvarno me zanima kako je preko noci postao srpski Volpi.
To nije odgovor na moje pitanje. Odakle ti informacija da je drzava dala novac?
Link to comment
To nije odgovor na moje pitanje. Odakle ti informacija da je drzava dala novac?
Da je uskocio neki sponzor sa tolikim novcem, cenim da bi klub dobio nastavak npr. Lasta kao sto je Partizan Rajfajzen, Nije informacija, logicko razmisljanje. Ko je po tvom misljenju dao novac ako nije drzava? Edited by alicante
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...