Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ljudi, nemojte se zajebavati. znam da je nista lakse nego potcjenjivati vaterpolo, govoriti kako se igra samo na balkanu [and yet, polufinala i finala redovno igraju ili italija, ili spanija, ili SAD...], ali ni u jednom sportu nije lako uzeti medalju pri svakom pojavljivanju na velikom takmicenju. a srbija upravo to radi.

Link to comment
kenjas za medalju. 2 cetverca smo promasili, igrac vise u posednjem napadu na mecu, mi ni ne sutnemo. sta je trebao jos Tulga da nam dosudi? da ponistava golove Italijanima jer se Soro uplasio lopte?!igrali smo katastrofalno. dugo nisam video ovako jadnu Srbiju... ovo nije ni prineti onome sto nekada igrali Vujas, Daca, Savic...
Ceverci se vec dugo ne izvode u vaterpolu, ovo je ono tipicno perfidno sudjenje da obican gledalac ne pomisli da je otvorena kradja, toliko je situacija bilo kad su sudjene nebuloze, menjanje kriterijuma dosudjivanja faulova u zavisnosti od rezultata, sve tolko puta vidjeno u ovom sportu
Link to comment

pretjerujes, sudjenje je bilo solidno. bilo je par gresaka [najveca kod drugog gola italijana, kad nije sudio kontrafaul], ali sve u svemu na citavom prvenstvu je bilo prilicno dobro. srbija je sama kriva sto je izgubila. tj, bolje reci, italija je sama zasluzila pobjedu, najbolji su na citavom prvenstvuu medjuvremenu, nevezano za ovo SP

Poznato je da „vedri i oblači“ svjetskim vaterpolom, da je njegova uvijek posljednja, a sad mu je „sinula“ nova frapantna ideja - Đani Lonci, prvi čovjek Fine za vaterpolo, ima namjeru da ugasi Jadransku ligu! O čemu se radi? Problem leži u tome što će od predstojeće sezone u regionalnom takmičenju učestvovati i Pro Reko. Lonci je zbog toga odlučan u želji da, ako italijanski šampion bude igrao mečeve na Jadranu, preduzme određene poteze koji će za cilj imati sankcije. Kakve i prema kome tačno, znaće se tek ako do toga i dođe. S obzirom na trenutni kvalitet Jadranske lige, ali i želju Partizana i nekih mađarskih i španskih timova da joj se priključe, jasno je da je dovedeno u pitanje gdje se (ili gdje bi se) u odnosu na nju nalazi Evroliga. Odlukom Pro Reka da se pod okriljem iste lige nadmeće sa našim, hrvatskim i Slovenačkim timovima, uzdrmani su temelji evroligaškog takmičenja, a navedene ambicije klubova iz ostalih država dovele bi ga u podređeni položaj. Razgovori na relaciji između svjetske i evropske kuće vaterpola sa italijanskom federacijom i Pro Rekom, dakle, daće jasniju sliku. - Sigurno da će naš, hrvatski I slovenački savez biti jedinstveni po tom pitanju i nećemo dozvoliti da dođe do gašenja, jer liga značajno doprinosi razvoju vaterpola - kazao nam je Dejan Adžić, generalni sekretar VPSCG. Uz to, u slučaju da Lonci istraje u svojoj namjeri, postoji mala vjerovatnoća, ali sa realnom osnovom, da dođe i do kontra odluke - da crnogorski I mhrvatski klubovi ne učestvuju u Evroligi i to već od ove godine! Biće „veselo“, mada sa Đanijem Loncijem teško da išta može proteći redovnim i normalnim tokom...
Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
kenjas za medalju. 2 cetverca smo promasili, igrac vise u posednjem napadu na mecu, mi ni ne sutnemo. sta je trebao jos Tulga da nam dosudi? da ponistava golove Italijanima jer se Soro uplasio lopte?!igrali smo katastrofalno. dugo nisam video ovako jadnu Srbiju... ovo nije ni prineti onome sto nekada igrali Vujas, Daca, Savic...
Tacno i nema se sta prigovoriti sudijama. Imali smo gomilu sansi koje nismo iskoristili.@gervasius twinkleminkleson Svaka cast momcima na kontinuiranom osvajanju medalja ali ovakva igra nece to omoguciti u buducnosti. Nije problem sto nisu osvojili zlato, problem je sto se lose igra. Da se ne lazemo, ono protiv Madjara je bila povelika sreca i tesko ce se ponoviti u narednih par godina protiv neke jake reprezentacije.Igra je losa, sa igracem vise nam je bezala lopta, ispadne, lose dodavanje. Nema ideje sta da se odigra.Ispustili smo sut za pobedu sa igracem vise, nismo ni pokusali. Sve se ceka Filipovic.
Link to comment
kenjas za medalju. 2 cetverca smo promasili, igrac vise u posednjem napadu na mecu, mi ni ne sutnemo. sta je trebao jos Tulga da nam dosudi? da ponistava golove Italijanima jer se Soro uplasio lopte?!igrali smo katastrofalno. dugo nisam video ovako jadnu Srbiju... ovo nije ni prineti onome sto nekada igrali Vujas, Daca, Savic...
+1000
Link to comment

Ova dvojica u studiju su mi baš bila osveženje u odnosu na fudbalere pa i košarkaše kad gostuju....Kazali brate ono što znaju i što su videli, ako je neko iznerviran time (kao par mojih ortaka , kad su kreteni) tim gore po njega.Nekako se vidi da su momci krvarilitm po bazenima.I da im je savest čista ....A našima svaka čast!!!!

Link to comment
Ova dvojica u studiju su mi baš bila osveženje u odnosu na fudbalere pa i košarkaše kad gostuju....Kazali brate ono što znaju i što su videli, ako je neko iznerviran time (kao par mojih ortaka , kad su kreteni) tim gore po njega.Nekako se vidi da su momci krvarilitm po bazenima.I da im je savest čista ....A našima svaka čast!!!!
+1i +1 valkiri a i debelom sefu. zaboli smo 2 od 10 (ne znam tacno cifre :)_ sa igracem vise i 1 od 3 5-erca i tako je bilo. talijani gadni za videti kao i obicno. vazno je da smo madjare onako dobili :Hail: i momcima svaka cast posle svega za ono sto godinama pruzaju
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

U Marseju se odrzava pretkvalifikacioni turnir za EL. Zvezda ucestvuej na njemu. Juce je pocelo, a Zevzda je pobedila Dinamo iz Moskve sa 8-6. Jugoslav Vasovic dao 5 golova, Avramovic 1, a Aksentijevic 2. Sada se igra mec drugog kola protiv Mladosti iz Zagreba, i tu naravno nemamo sta da trazimo. Pored ovih ekipa, na turniru ucestvuju i Oradea, Marsej, Galatasaraj i neki Holandjani. Dalje idu 4 ekipe, a posle pobede nad Dinamom Zvezda je jako blizu ovog cilja. Mladost je najaca, a trebalo bi i Oradea da bude izvesno druga, dok su Holandjani najslabiji, a Marsej ih je dobio sa golom razlike. Ni Turci ne bi trebalo da su puno bolji, pa bi Zvezda posle pobede nad Dinamo mogla i do 3. mesta...

Link to comment

mladost pobijedila zvezdu 12:8uz to, jadran i primorac ne daju partizanu da udje u jadransku ligu dok ne plati sto duguje za prlainovica i mandica.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...