Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Juce sam se ispricao sa onim frendom iz Bejruta. On pokusava izvuci sto vise ljudi ali bukvalno niko nece da napusti grad.

Tamo je narod potpuno sludjen. Svi veruju da ih ne gadja Izrael nego Ameri jer kao nema sanse da ovi imaju ovoliko toliko precizne i mocne granate.

Nadaju se da ce krenuti kopnena invazija i da ce se porokati jednom kako dolikuje. E sad on kaze poznajuci generalno mentalitet da ce vise biti vojne plicije protic dezerterstva nego regularne vojske.

Rekao je da ovim najradikalnijim iz Hezbolaha raste podrske i iznutra i medju ljudima.

 

 

  • +1 5
  • Hvala 4
Link to comment

Drugar je svojevremeno sarađivao sa nekim Libancima i došao mu je u posetu neki Pjer pa arapsko prezime, iz maronitske poslovne elite. Vode ga ovde po gradu, on se okreće, gleda, čudi: "Ja sam mislio da je ovde bio rat pre desetak godina. Uopšte ne izgleda tako". 

Ja računam da su Izraelci dovoljno načitani da znaju da ovakvim pristupom samo jačaju otpor i regrutuju nove generacije pobunjenika. Pretpostavimo da potpuno obezglave Hezbolah i da nema ko da kombinuje, zar će desetine hiljada njihovih boraca samo da se pokupe kući i odu da okopavaju baštu, a hiljade štekova oružja da otkopaju i dobrovoljno predaju IDF pa onda izađu na najbližu livadu da ih sve natenane izbombarduju i pobiju? Ovde nema nikakve strategije sem "pobijmo što više možemo dok još možemo". Očekujem da narednih dana budu i prva bombardovanja kolona izbeglica koje su sada već blokirane jer su putevi i mostovi oštećeni, napadi na bolnice su odavno normalizovani. Na Zapadnoj obali se nastavlja divljanje Jakova iz Bruklina, sa temeljnim uništavanjem iz vazduha u istom stilu kao u Bejrutu i Gazi.

  • +1 1
Link to comment

Da, brojevi se povećavaju (ili sabiraju) AJ ima i reportažu gde je naređena evakuacija a istovremeno se gađa jedini put ka severu, Libanska armija ga je dva puta popravljala ali imali su žrtava pa su odustali... 

Link to comment

Izreal pokusava sve da dobije odgovor koji ce naterati Ameriku da udje u rat...mislim da je to ideja, zato su i ovako surovi i teatralni sa ubistvima, pejdzerima i slicno.

Edited by Tutankamon
  • +1 2
Link to comment

Nije im uopšte frka. To je sve dobrovoljno, uglavnom odsustvo kičme upareno sa koristoljubljem.

 

Najjače je kad krenu da kenjaju o istorijskim dugovima, kao da ih nemaju prema npr. Rusima.

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, copkillah said:

a Nemcima je frka zbog njih, iz razloga koje ne moramo da navodimo

 

 

Samo sto je to suludo do bola. Iz njhove neke, kako navode "istorijske odgovornosti" nema mestu ni najmanje kritike Izraela.

 

Ako kazes da nemas nista protiv Jevreja vec zlocinackih dela drzave Izraela, onda si odmah "antisemit"

 

Onda kazes OK, a gde vam je onda "istorisjka odgovornost" prema Rusiji, tu vidis vec kako im mozak tiltuje.

 

Ovo su mnoga luda vremena braco i sestre....

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...