Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

2 minutes ago, x500 said:

Izraelski avioni bi mogli, bez smetnje, da dodju do granice sa Iranom, preko Sirije i Iraka.

 

******

Izgleda da su neke rakete pale na TLV, na civilne objekte. 

 

Taj deo mi je jasan. Nije mi jasno kako je doslo do toga. Ispada da je neko u nekom trenutku pobio sav PVO u Siriji i Iraku a nigde ni jedne vesti o tome. Malo mi je to cudno.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

BTW, ovo ispaljivanje raketa Irana na Izrael zato stu im je Izrael napao friendove u Libanu... ne vidim kako moze da ne dovede na vrlo jak odgovor Izraela jednom kad zavrse operaciju. Deluje mi da ce biti eskalacija eskalacije eskalacije... osim ako USA ne uleti opet da smiruje.

USA tradicionalno smiruje samo nakon Izraelske eskalacije, tako da se ceka odgovor Izraela pa cemo videti.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, barba said:

 

 

Ne znam gde ti to pratis, desetine raketa koje padaju na isto mesto sigurno nisu ni polje ni more.. 

 

Izraelska cuvena PVO otisla da popije kafu. Palestinci u ekstazi ... Blisko istocno ludilo se nastavlja. 

 

uzivo na izraelskom  kan 11 

 

Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Taj deo mi je jasan. Nije mi jasno kako je doslo do toga. Ispada da je neko u nekom trenutku pobio sav PVO u Siriji i Iraku a nigde ni jedne vesti o tome. Malo mi je to cudno.

Ja sam citao o udarima na Damask, ovo za PVO jedino ovde.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

BTW, ovo ispaljivanje raketa Irana na Izrael zato stu im je Izrael napao friendove u Libanu... ne vidim kako moze da ne dovede na vrlo jak odgovor Izraela jednom kad zavrse operaciju. Deluje mi da ce biti eskalacija eskalacije eskalacije... osim ako USA ne uleti opet da smiruje.

 

Meni deluje da sve ovo neko vrlo uspešno vodi sa idejom zbacivanja mula s vlasti i revolucije u Iranu, a da ovih 200™ raketa treba samo da posluži kao povod za neki već pripremljeni plan. Kao što je sulud i još suludije uspešan napad Hamasa doveo do genocida u Gazi. 

Link to comment
4 minutes ago, Malvo said:

 

Meni deluje da sve ovo neko vrlo uspešno vodi sa idejom zbacivanja mula s vlasti i revolucije u Iranu, a da ovih 200™ raketa treba samo da posluži kao povod za neki već pripremljeni plan. Kao što je sulud i još suludije uspešan napad Hamasa doveo do genocida u Gazi. 

Ovo ce samo da ucvrsti mule na vlasti

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, roux senyurt said:

jos se ne zna mnogo, vrlo je moguce da je dosta i delova raketa. sigurno da je nesto palo, nije odbrana hermeticka. evo i izraelci sada javljaju da je bilo vise od 400 raketa

 

Ono sto se vidi na snimcima koji se vrte po tviteru su desetine eksplozija na zemlji, u uskom prostoru, kao da pada po vojnoj bazi, aerodromu ili nekom takvom prostoru. PVO nije uspeo skinuti bar polovinu.

 

Prostor iznad Sirije je ociscen verovatno zbog toga sto su ocekivali napad

Link to comment
1 minute ago, nautilus said:

 

Ono sto se vidi na snimcima koji se vrte po tviteru su desetine eksplozija na zemlji, u uskom prostoru, kao da pada po vojnoj bazi, aerodromu ili nekom takvom prostoru. PVO nije uspeo skinuti bar polovinu.

 

Prostor iznad Sirije je ociscen verovatno zbog toga sto su ocekivali napad

ne znam za te snimke, za sada na tv ne javljaju nista preciznije. znam da je idf trazio od ljudi i medija da ne postavljaju snimke

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, roux senyurt said:

ne znam za te snimke, za sada na tv ne javljaju nista preciznije. znam da je idf trazio od ljudi i medija da ne postavljaju snimke

 

to je logicno kako se na osnovu tih snimaka ne bi vrsila korekcija vatre.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, roux senyurt said:

ne znam za te snimke, za sada na tv ne javljaju nista preciznije. znam da je idf trazio od ljudi i medija da ne postavljaju snimke

 

 

 

Pa na Izraelskom tv ih nema, za sad.. Mozes da nam verujes ili ne, ali kao sto smo  ovde tvrdili prvi napad Irana pre nekoliko meseci je bio dogovoren, starim raketama.. 

 

Snimci su potpuno porazavajuci za izraelski PVO. 

 

Edited by barba
  • Haha 1
Link to comment

I ovo što ja vidim je fokusirani overload te čuvene Gvozdene kupole, nije ovo fallout presretnutih raketa, dole ozbiljno eksplodira ovo kad dotakne tle. 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
×
×
  • Create New...