Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

32 minutes ago, Gandalf said:

1) Šta god biva na duže staze, libanskim šiitima će trebati 5-10 godina da se oporave. Do tada, Iranci imaju ogroman problem kako se odbraniti od podivljalih.

2) Podrška Izraelu su nosača avioni plus svakakva finansijska i ina čuda. Koliko divizija ima podrška u svetu van Zapada? I koliko dugo će pažnja trenutno usmerena na Gazu i Liban potrajati, nakon što IDF završi posao?   

3) Neće biti uništeni. Ali će oni ili neka varijacija koja ih zameni biti van stroja na duže vreme.

 

Mislim... Što ja pišem može i ne mora biti tačno, ne bi mi bio prvi put da mašim. Prosto sam želeo da kažem da nije pat pozicija, mislim da je više cugcvang za Irance. Ali ni Iranci ni svi ostali neće vući najjače poteze. Kao što napisah za ovu stranu bare, Kamala ne zna ništa, Tramp lud, pa su sva predviđanja problematična ko god dobije u Novembru.

 

 

 

Nikako ne vidim gde se ne slazemo))... Mozdaje stvar u tome sto ja pat poziciju i vidim u tom nekom vremenskom rasponu od 5-10 godina. 

 

Slazem se i da je ovo cugcvang za Iran, sta god da uradi pogorsace svoju poziciju. Samo ja ne vidim ni da Izrael moze strateski da je poboljsa u tom nekom periodu iza ovog. 

 

Nosaci aviona ne resavaju mnogo, bez cizme na terenu sve je odlaganje resenja. 

Izrael ovaj rat kosta, svaki rat kosta, nije to Rusija gde 60 km od granice imas pletenicu na autoputu, jedni u rat a drugi na more za bronzanim tenom.

Izrael je mali, sa malom populacijom... Bez strateske dubine odbrane, pojava bombe kod Irana za njih je mnogo veca pretnja. 

Svi pokusaji dostizanja Avraamskog dogovora idu u fijoku. 

 

 

Svaki Libanski rat zavrsio je na kraju patom.. Jedini pravi gubitnik je hriscanska zajednica, a vidim i sad dobija bombe po glavi... Realna tragedija nekad uticajne zajednice. 

Izrael je samo umesto sirijaca dobio Hezbolu. 

Buferna zona bez okupacije je nemoguca, a to su vec probali, i nije se zavrsilo slavno. 

 

Za Izrael ce ovo verovatno biti jos jedan starozavetni reid. 

 

Za sve vise od toga do novembra, opet se slazemo , nema sanse dok su demokrate u pozi shpage. 

 

 

Evo dok pricamo, 102 balisticke rakete dolecu do Tel Aviva. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Fins fleet said:

Je l neko izbrojao broj raketa ispaljenih na Gazu? Barem onih ispaljenih na bolnice, skole, crkve i dzamije?

 

 

Mislim da sam negde procitao da je sruceno vise na nego na Nemacku za vreme ww2... Mozda gresim naravno. 

 

 

Edited by barba
Link to comment
Just now, James Marshall said:

Istovremeno napad u Jafi, 4 mrtva, 9 povrijeđenih za sad. 

da, pre sat vremena. dva napadaca sa automatskim puskama izasli iz voza i poceli da pucaju po ljudima na stanici

Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

da, pre sat vremena. dva napadaca sa automatskim puskama izasli iz voza i poceli da pucaju po ljudima na stanici

za sada  8 mrtvih 

Link to comment
2 minutes ago, barba said:

 

KSIR tvrdi 400 komada balistike, dve aviobaze unistene. 

 

sa izraelske strane javljaju da za sada nema povredjenih, nesto je palo ali se ne pominje gde (moguce da se u to racuna ono sto je palo po poljima i u more)

Link to comment
54 minutes ago, barrcode said:

inače Izael noćas očistio ČITAV sirijski južni i centralni PVO prostor, tj svaki radar koji ga pokriva. ---> čisto nebo do Iraka zarad eventualnog udara na mule. 

Ne razumem ovo, mozes da pojasnis na sta mislis?

Link to comment

BTW, ovo ispaljivanje raketa Irana na Izrael zato stu im je Izrael napao friendove u Libanu... ne vidim kako moze da ne dovede na vrlo jak odgovor Izraela jednom kad zavrse operaciju. Deluje mi da ce biti eskalacija eskalacije eskalacije... osim ako USA ne uleti opet da smiruje.

  • +1 2
Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Ne razumem ovo, mozes da pojasnis na sta mislis?

Izraelski avioni bi mogli, bez smetnje, da dodju do granice sa Iranom, preko Sirije i Iraka.

 

******

Izgleda da su neke rakete pale na TLV, na civilne objekte. 

 

Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

sa izraelske strane javljaju da za sada nema povredjenih, nesto je palo ali se ne pominje gde (moguce da se u to racuna ono sto je palo po poljima i u more)

 

 

Ne znam gde ti to pratis, desetine raketa koje padaju na isto mesto sigurno nisu ni polje ni more.. 

 

Izraelska cuvena PVO otisla da popije kafu. Palestinci u ekstazi ... Blisko istocno ludilo se nastavlja. 

 

Link to comment

jos se ne zna mnogo, vrlo je moguce da je dosta i delova raketa. sigurno da je nesto palo, nije odbrana hermeticka. evo i izraelci sada javljaju da je bilo vise od 400 raketa

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...