Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

2 minutes ago, Tutankamon said:

Ne treba Irancima bomba jer je nece upotrebiti cak i da je imaju...trebaju im jako mocni pvo sistemi, balisticke rakete, bolja ekonomija...

 

 

Bomba ima ulogu zastite, nista ne odvraca od udara tako dobro kao svest da mozes i sam da nastradas. 

Inace, imanje Bombe ce verovatno postati svetski trend.. Japan vec trazi.. Verujem da ce i Turska ubrzo izaci sa slicnom pricom. 

 

Za ostalo se slazem. 

 

Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

Kakvom to raketom sravne visespratnicu

 

 

 

 

Bunker-Buster... Vise od 80 bombi i vise od 80tona je ispalo dovoljno za 6 sedmospratnica. 

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Tutankamon said:

Ne treba Irancima bomba jer je nece upotrebiti cak i da je imaju...trebaju im jako mocni pvo sistemi, balisticke rakete, bolja ekonomija...

Hezbolah im je služio kao odbrambena ispostava kontra Amera i Izraelaca. A tehnološki su daleko od Amera i Izraela, kakve god PVO sisteme da nabave.

 

Bez Hezbolaha, bomba je jedino smisleno sredstvo odvraćanja kontra krvoločnih manijaka u Tel Avivu i DCu.

Link to comment
23 minutes ago, Gandalf said:

Neće biti pat pozicija. Ako IDF iole značajno razbije Hezbolah u južnom Libanu, to će im omogućiti:

a) 5-10 godina zatišja u severnom Izraelu (dok se Hezbolah ne oporavi i reorganizuje).

b) Neometano gaženje Palestinaca (Hezbolah i Huti su jedini koji su probali da smetaju).

c) Značajno oslabljeni Iranci.

 

Jedino je ovo poslednje nekakav problem za Izraelce, obzirom da su Iranci sada u poziciji da im je preko potrebna Bomba. Ali taj problem neće rešavati Izraelci, rešavaće to američki nosači aviona. Sa američke strane, lako moguće da Bajden i žgadija oko njega (pa i GOP) datu situaciju vide kao idealnu priliku da primoraju Irance na novi sporazum, po za Irance znatno nepovoljnijim uslovima.*

 

Kamala o svemu ovome ne zna ama baš ništa, Tramp lud k'o struja... Biće zabavno.

 

edit: * Mada je verovatnije da sam ovime precenio Bajdena i društvo.

 

 

 

Ima smisla u ovome sto pises. 

 

 

Mozda neke stvari vidim malo drugacije. Iran kao i sve stare civilizacije vide horizont desavanja mnogo dalje u buducnosti, oni igraju dugacku igru. 

Izrael  koji je za ovih godinu dana apsolutno prevazisao sebe po pokazanoj krvozednosti totalno je izgubio podrsku u svetu, ako svetom ne racunamo samo zapad. 

Ni Hamas ni Hezbola verovatno nece biti unisteni. 

 

Cini se da je on sam toga svestan, otuda veoma dobro smisljeno obracanje iranskom narodu. 

 

 

 

Edit. Mozda gresim ali imam utisak da je Bajden zatecen desavanjima na BI... I nije se snasao, osim toga covek je licno do guse u ukrajinskom problemu. 

Kamala je avatar, ni Bajden nije izdrzao pritisak "bekofisa", mislim da se prevelika uloga daje predsedniku. 

 

Edited by barba
  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, barba said:

Mozda neke stvari vidim malo drugacije. Iran kao i sve stare civilizacije vide horizont desavanja mnogo dalje u buducnosti, oni igraju dugacku igru. 

 

Izrael koji je za ovih godinu dana apsolutno prevazisao sebe po pokazanoj krvozednosti totalno je izgubio podrsku u svetu, ako svetom ne racunamo samo zapad. 

 

Ni Hamas ni Hezbola verovatno nece biti unisteni.

1) Šta god biva na duže staze, libanskim šiitima će trebati 5-10 godina da se oporave. Do tada, Iranci imaju ogroman problem kako se odbraniti od podivljalih.

2) Podrška Izraelu su nosača avioni plus svakakva finansijska i ina čuda. Koliko divizija ima podrška u svetu van Zapada? I koliko dugo će pažnja trenutno usmerena na Gazu i Liban potrajati, nakon što IDF završi posao?   

3) Neće biti uništeni. Ali će oni ili neka varijacija koja ih zameni biti van stroja na duže vreme.

 

Mislim... Što ja pišem može i ne mora biti tačno, ne bi mi bio prvi put da mašim. Prosto sam želeo da kažem da nije pat pozicija, mislim da je više cugcvang za Irance. Ali ni Iranci ni svi ostali neće vući najjače poteze. Kao što napisah za ovu stranu bare, Kamala ne zna ništa, Tramp lud, pa su sva predviđanja problematična ko god dobije u Novembru.

Edited by Gandalf
Link to comment

inače Izael noćas očistio ČITAV sirijski južni i centralni PVO prostor, tj svaki radar koji ga pokriva. ---> čisto nebo do Iraka zarad eventualnog udara na mule. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, barrcode said:

inače Izael noćas očistio ČITAV sirijski južni i centralni PVO prostor, tj svaki radar koji ga pokriva. ---> čisto nebo do Iraka zarad eventualnog udara na mule. 

 

 

Hmeimim tj S400 verovatno mogu pokriti neki deo te zone. 

  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...