Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

27 minutes ago, Tutankamon said:

Jos 500 eksplozija pejdzera danas...jel.moguce da je neko lud toliko da ih i danas koristi (nakon desavanja od juce).

 

Navodno nisu pejdzeri neko voki tokiji, danas

  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, steins said:

Ima pravo da sravni Izrael .

Nek sravni.......ako može. :fantom:

Problem nastaje kada se bude pojavio neko ko - može...

A igrati igru zasnovanu na pretpostavci da si nepobediv i da ces uvek i bez obzira na sve da dobijaš je, pa onako malo... :fantom:

 

Fascinacijutm Izraelom ti ne zameram :tongue:, zajebana je to boljka obaška ako se projektuje na ove prostore...

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, namenski said:

Problem nastaje kada se bude pojavio neko ko - može...

A igrati igru zasnovanu na pretpostavci da si nepobediv i da ces uvek i bez obzira na sve da dobijaš je, pa onako malo... :fantom:

 

Fascinacijutm Izraelom ti ne zameram :tongue:, zajebana je to boljka obaška ako se projektuje na ove prostore...

 

Pa to je problem o kome imaju da razmišljaju Izraelci.

Moja fascinacija™ Izraelom je bazirana na tome da oni opstaju preko 70 godina u verovatno najneprijateljskijem okruženju (osim možda na marsu) i za to im se mora odati priznanje, na stranu načini na koje to postižu.

Treba učiti od njih, naročito kad si u poziciji Srbije.

  • Haha 4
  • Tužno 2
Link to comment
2 hours ago, gsb said:

Da imaju pravo.

Iz mog iskustva ratovi nastaju kad jedna strana pogresno proceni svoju/suprotnu snagu i zanemari pregovore ili kad je jedna strana u toliko ocajnom polozaju da nema sta da izgubi. Arapi (Palestinci, Jordanci, Egipcani, Sirijci) su do pocetka 70-tih pogresno procenjivali svoju snagu, a sad su Palestinci ocajni, ojadjeni, dehumanizovani, svedeni na brojeve.

Sukob ce trajati i... pitanje je hoce li se prosiriti na Liban, Siriju, Irak, Iran, Jemen...

Ocajno crno sve izgleda 

 

Ja bih rekao da nemaju pravo, tj. treba da nas zabole za bilo čije pravo na osvetu, jer iz toga nema izlaza.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, steins said:

 

Pa to je problem o kome imaju da razmišljaju Izraelci.

Moja fascinacija™ Izraelom je bazirana na tome da oni opstaju preko 70 godina u verovatno najneprijateljskijem okruženju (osim možda na marsu) i za to im se mora odati priznanje, na stranu načini na koje to postižu.

Treba učiti od njih, naročito kad si u poziciji Srbije.

E, jebiga... :D

Link to comment

ovo sada nisu pejdzeri nego voki tokiji. kaze kanal saudijski kanal 11 da su u pitanju nove baterije koje su hizbalasi nabavili pre nekoliko dana. 

madjari javljaju da oni pejdzeri nisu nikada bili u madjarskoj i da se pomenuta madjarska kompanija ne bavi proizvodnjom nego preprodajom

Link to comment
Just now, roux senyurt said:

ovo sada nisu pejdzeri nego voki tokiji. kaze kanal saudijski kanal 11 da su u pitanju nove baterije koje su hizbalasi nabavili pre nekoliko dana. 

madjari javljaju da oni pejdzeri nisu nikada bili u madjarskoj i da se pomenuta madjarska kompanija ne bavi proizvodnjom nego preprodajom

Pa da, samo ih malo "oplemene" i prodaju dalje.

Link to comment
5 minutes ago, Venom said:

 

Ja bih rekao da nemaju pravo, tj. treba da nas zabole za bilo čije pravo na osvetu, jer iz toga nema izlaza.

Kako da ti kazem zvucis kao lepotica pri izboru za miss: "mir, brate mir". Svet tako ne funkcionise. Ja ne tvrdim da treba ratovati zbog svake zackoljce... Ali mehanizmi "odvracanja" moraju da postpoje. Naivno verovanje u ljudsku dobrotu je samo i prosto naivno.

Edited by gsb
  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, steins said:

 

Pa to je problem o kome imaju da razmišljaju Izraelci.

Moja fascinacija™ Izraelom je bazirana na tome da oni opstaju preko 70 godina u verovatno najneprijateljskijem okruženju (osim možda na marsu) i za to im se mora odati priznanje, na stranu načini na koje to postižu.

Treba učiti od njih, naročito kad si u poziciji Srbije.

 

To okruzenje su oni dobrim delom sami sebi stvorili, i jedini nacin kojim uspevaju je zbog cuvanje ledja od strane USA i donekle teske nesloge medju drzavama u okolini (doduse i tu je US uvek srdacno pomagala da bude tako...)

Link to comment
×
×
  • Create New...