Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

45 minutes ago, zorglub said:

I zašto bi pejdžer bio sigurniji od sms-a na dumb/feature mobilnom telefonu?

Postavljanje mreze za pejdzere je mnogo jednostavnije od postavljanja 2G GSM mreze. Pejdzer je jednosmerna komunikacija, poruka se salje bez povratne informacije (ovo zavisi od vise stvari i protokola koji se koristi). 

 

Kod telefona postoje vise potencijalnih problema. Ovo se ne odnosi na obicne smrtnike, naravno. Telefon se registruje na baznoj stanici i relativno lako moze da se odredi lokacija korisnika. Sim kartica ima deo za korianika, recimo tu stavljas tel brojeve. Ali ima i  zasticeni deo gde mogu da se instaliraju razliciti programi ;)

 

Sve u svemu, ova akcija je poslala jasnu poruku, kolokvijalno receno, ko kosi a ko vodu nosi.

Isto tako se ponovo postavnja staro pitanje - kako je mogao da se desi napad 7og okrobra ?!

 

  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, Zaboravan said:

Kakva akcija jbt... Ako su uspeli da hakuju tako da baterije zveknu kako se vidi na snimcima onda su baš jebeni. 

 

Bez premca najsposobnija operativna služba u svijetu, a prodavala se buva da nisu znali za oktobarski napad gdje se 5k Hamasovaca sa glajderima, motorima i džipovima sprema za napad i to sve na 20 km2 prostora. How yes no, ozbiljna akcija, a i oni su legende nabavljaju pejdžere iz Tajvana, zna se čije je to dvorište.

  • +1 4
Link to comment

Nije ista služba nadležna za 7.oktobar i ovo juče. Ono je  pre svega Shin Bet, ovo je Mossad 1/1. I tu često ima rivalstva, bilo ga je i između FBI i CIA za 11.septembar, desio se verovatno i ovde. 

 

Inače, neverovatna akcija, Hezbolah je tu najorganizovanija grupa ubedljivo, a ovi su ih izbušili ko sito. Onog lidera Hamasa su ubili u Iranu, u apartmanu u okviru baze Revolucionarne Garde. Naučnika mitraljezom iz automobila-drona koji se potom samozapalio. Sve same demonstracije moći.. 

 

Ja ne verujem da su ovo baterije, pre da su im uvalili čitavu seriju miniranih pejdžera.

  • +1 9
Link to comment
4 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Nije ista služba nadležna za 7.oktobar i ovo juče. Ono je  pre svega Shin Bet, ovo je Mossad 1/1. I tu često ima rivalstva, bilo ga je i između FBI i CIA za 11.septembar, desio se verovatno i ovde. 

 

Inače, neverovatna akcija, Hezbolah je tu najorganizovanija grupa ubedljivo, a ovi su ih izbušili ko sito. Onog lidera Hamasa su ubili u Iranu, u apartmanu u okviru baze Revolucionarne Garde. Naučnika mitraljezom iz automobila-drona koji se potom samozapalio. Sve same demonstracije moći.. 

 

Ja ne verujem da su ovo baterije, pre da su im uvalili čitavu seriju miniranih pejdžera.

Sve 5.

Negde odmah sam napisao da ne verujem da je bat (da nekopam po topicu) drugačije gori i ono osnovno nisu na punjaču nego u džepovima, torbicama s ko zna kojim % napunjenosti.

Moguće neka vrsta eksploziva koja trigeruje i bateriju da se ponaša kao eksploziv. 

Sama baterija ma kako pukla od prepunjenosti™, fizičkog oštećenja, nema energije da raznese pejdžer u smrtonosne šrapnele. 

  • +1 1
Link to comment

Лаички гледано делује да експлозија није била снаге да сруши авион. А опет да се неки Хезболаховац задесио у авиону...Е сад дал су Израелци пратили где се који пејџер налази или су једноставно активирали експлозив

:vermez3:

Edited by dekki
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, dekki said:

Лаички гледано делује да експлозија није била снаге да сруши авион. А опет да се неки Хезболаховац задесио у авиону...Е сад дал су Израелци пратили где се који пејџер налази или су једноставно активирали експлозив

:vermez3:

U avionu nema signala tj. baznih stanice za slanje signala u blizini. Ali na pijaci ima...

Ed: I salju se broadcast poruke svima u dometu.

Edited by gsb
  • +1 1
Link to comment

Ovo da sam gledao u nekom filmu, roknuo bih filmu keca na imdb-u zbog nerealnog scenarija.

 

Nek pocivaju u miru svi poginuli i brz oporavak povredjenima.

 

Uzasava me divljenje ovom akcijom od strane nekih ljudi.

  • +1 1
  • -1 5
Link to comment
4 minutes ago, Hele said:

Ovo da sam gledao u nekom filmu, roknuo bih filmu keca na imdb-u zbog nerealnog scenarija.

 

Nek pocivaju u miru svi poginuli i brz oporavak povredjenima.

 

Uzasava me divljenje ovom akcijom od strane nekih ljudi.

 

Koji oporavak? Verovatno su ostali bez ochiju i shaka? Izrael svakako mora da se bori protiv Hezbolaha, ovo mi nije z aporedjenje sa recimo bash Gazom na koju su svi oguglali.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...