Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

3 minutes ago, Tutankamon said:

Ali meni je ovo glupo, sad su razotkrili da ih "imaju"...ovako su mogli da ih prate godinama

Zavisi, s jedne strane ima logike da tihuju s druge strane ukidaš im komunikaciju osim goluba pismonoše... 

Link to comment
6 minutes ago, Tutankamon said:

Ali meni je ovo glupo, sad su razotkrili da ih "imaju"...ovako su mogli da ih prate godinama

vaznije im je da sada izbace iz stroja desetak hiljada boraca plus osujete sisteme komunikacije jer ono sto se sada sprema je invazija idf-a u juzni liban

  • +1 1
Link to comment
Spoiler

Onemogućavanje sigurnosnih mehanizama: Moderni litijumski baterijski sistemi obično imaju ugrađene zaštitne mehanizme koji sprečavaju pregrevanje. Ako su ovi mehanizmi softverski onemogućeni ili zaobiđeni, može doći do termičkog bega (thermal runaway), što izaziva pregrevanje, curenje, pa čak i eksploziju.

18650 litijum-jonska baterija (koja se često koristi u prenosnim uređajima) može proizvesti eksploziju ekvivalentnu otprilike 2-3 grama TNT-a kada dođe do termičkog bega.
Manje baterije, poput onih u pametnim telefonima ili pagerima, mogu imati snagu eksplozije ekvivalentnu ispod 1 grama TNT-a, ali to može biti dovoljno za izazivanje lokalnog požara ili ozbiljnih povreda.

 

Link to comment
1 hour ago, villiem said:

Ovo ni na filmu nema, kakva mora da bude organizacija za ovako nesto

Imas nesto vrlo slicno u filmu Kingsman: The Secret Service. Tamo pucaju glave od "sim katrica".

 

Link to comment

evo sto sam ja cuo, a sada sky news na arapskom pise: 

Sky News Arabic quotes an Israeli military source: - The Mossad placed explosives inside the batteries of the communication devices and detonated them by remotely increasing the battery temperature. - They used PETN, a stable explosive, instead of other types of explosives for this operation. - PETN is one of the most powerful explosives known in the world. It is sensitive to heat and friction, which may explain the explosion mechanism. - The explosive material was inserted before the devices reached Hezbollah. - Hezbollah’s supply chain was infiltrated. - Al Jazeera adds further details: 20 grams of explosives were placed in each device, and Hezbollah began using them 5 months ago.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, roux senyurt said:

ali tesko da cemo ikada saznati, izraelci ostavljaju da tracevi i masta plase neprijatelje, a ocaravaju holivudske scenariste

Teško za sakriti, znaće se za par dana da li je korišćen eksploziv ili bat. 

Link to comment
22 minutes ago, Zaboravan said:

Teško za sakriti, znaće se za par dana da li je korišćen eksploziv ili bat. 

mislim da oficijalni izrael nece komentarisati, a onda ostaje hizbola kao izvor informacija, pa ko voli nek izvoli

Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

mislim da oficijalni izrael nece komentarisati, a onda ostaje hizbola kao izvor informacija, pa ko voli nek izvoli

Forezinku će uraditi mnogo jači od hezbolaha. 

Link to comment
30 minutes ago, Zaboravan said:

Teško za sakriti, znaće se za par dana da li je korišćen eksploziv ili bat. 

 

koje su sanse da ne kazu da je eksploziv

 

znas koje su sanse da ces uci u avion sa telefonom ako bude da je baterija u pitanju

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...