Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Hjuman rajts voč objavio dokaze o izraelskom namernom uništavanju staklenika, voćnjaka i poljoprivrednog zemljišta na severu Pojasa Gaze u vidu satelitskih snimaka sa tragovima buldožera.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, roux senyurt said:

verovao ili ne, i medju njima ima normalnih ljudi.

U to ne sumnjam. Normalni ljudi koriste priliku, otimanje tuđeg ne mora biti motivisano ideologijom, mržnjom, ili vekovnim ognjištima.

 

Drugi normalni ljudi bi prve rado skratili za glavu. Normalna reakcija u datim okolnostima.

 

Prvi normalni onda mrze druge, jer im se (prvima) radi i o glavi i o poštenom pljačkom stečenoj imovini.

 

Edited by Gandalf
Link to comment
3 minutes ago, Gandalf said:

U to ne sumnjam. Normalni ljudi koriste priliku, otimanje tuđeg ne mora biti motivisano ideologijom, mržnjom, ili vekovnim ognjištima.

 

Drugi normalni ljudi bi prve rado skratili za glavu. Normalna reakcija u datim okolnostima.

 

pa dobro, moze i tako. onda ce se glave skracivati dok ih ne zafali

 

Link to comment
43 minutes ago, Gandalf said:

U to ne sumnjam. Normalni ljudi koriste priliku, otimanje tuđeg ne mora biti motivisano ideologijom, mržnjom, ili vekovnim ognjištima.

 

Drugi normalni ljudi bi prve rado skratili za glavu. Normalna reakcija u datim okolnostima.

 

Prvi normalni onda mrze druge, jer im se (prvima) radi i o glavi i o poštenom pljačkom stečenoj imovini.

 

 

Tebi normalno da decu u školama uče onako kako ih uče u Gazi?

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

Tebi normalno da decu u školama uče onako kako ih uče u Gazi?

Definiši "normalno." U datim (nenormalnim) okolnostima, očekivana i normalna reakcija.

 

Da li tako treba ili ne je zasebna tema, bio bih impresioniran da je drugačije.

Link to comment

Generalni sekretar UN-a Antonio Gutereš u prošlu sredu: "Postoje brojni izveštaji o seksualnom nasilju tokom gnusnih terorističkih akata Hamasa 7. oktobra koji moraju biti energično istraženi i krivično gonjeni. Rodno zasnovano nasilje se mora osuditi, uvek i svuda."

 

Izraelski ambasador u UN Gilad Erdan juče na zatvorenoj projekciji (namenjenoj diplomatama) snimaka koji dokumentuju Hamasovo seksualno nasilje kritikovao UN što se tek skoro dva meseca posle masakra setio da o tome nešto prozbori.

 

Londonski Tajms je pre neki dan objavio svedočenje preživelog Izraelca sa festivala o grupnom silovanju jedne devojke, nakon čega je ubijena. Članak je iza pejvola, Tajms of Izrael ima preprič.

Edited by vememah
Link to comment
Izveštaj (na engleskom) izraelske organizacije Lekari za ljudska prava s izjavama očevidaca, lekara i vojnika. Prema njemu, bilo je sistematskog seksualnog nasilja nad izraelskim devojkama i ženama.
 
Opis groznih detalja:
Spoiler

Pronašli su mlade žene koje su bile silovane toliko brutalno da su im slomljene karlične kosti, žene kojima su teroristi pucali u vaginu i lice i kojima su odsečene grudi.

 

U pitanju je inače organizacija koja detaljno dokumentuje i kršenja ljudskih prava Palestinaca npr. u izraelskim zatvorima i na naslovnici svog sajta poziva na prekid vatre i prestanak napada na bolnice. Osnivačica i direktorka organizacije Ručama Marton eksplicitno podržava pokret BDS, koji poziva na bojkot, deinvestiranje i ekonomske sankcije prema Izraelu zbog kršenja prava Palestinaca.
Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

Definiši "normalno." U datim (nenormalnim) okolnostima, očekivana i normalna reakcija.

 

Prvo mi tražiš da definišem normalno, a onda u sledećoj rečenici kažeš “normalno”.:D

 

Inače, super je da imaš razumevanja.  Da se ono dogadja u Srbiji, drugačije bi mislio.

 

1 hour ago, Gandalf said:

Da li tako treba ili ne je zasebna tema, bio bih impresioniran da je drugačije.

 

I ja bih bio impresioniran da si malo razmislio pre nego što si krenuo da “razumevaš” šta se radi po tim školama. Imaš primere iz bliže prošlosti kako je to izgledalo u našem obrazovanju vizavi Nemaca, Albanaca, Bugara i Austrogara. 

 

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Da se ono dogadja u Srbiji, drugačije bi mislio.

ja sam živeo u Kos. Mitrovici, i pre i posle juna 1999e. imam ličnog iskustva sa klincima na obe strane mosta, pa i južnije.

 

a to šta je meni lično "normalno" sam napisao. bujrum, ti udri šta je tebi.

Link to comment
26 minutes ago, ObiW said:

Da se ono dogadja u Srbiji, drugačije bi mislio.

P.S. čitam pre koju godinu o racijama i ponižavanjima u gore navedenom Nablusu. stvari kojih nema u statistikama stradalih ili proteranih. pa mi udare flešbekovi...

 

jednom prilikom, dal' je to bilo '97e ili '8e... dođe sestra kasno veče besna k'o ris, samo što joj pena ne izbije na usta. bila u jednom od boljih albanskih kafića u gradu kada su došla panduracija. proveravaju lične karte uz sitne provokacije, regularna pojava. bio tu jedan dečko i njegova sestra, fina dobrostojeća porodica. sestra nije imala ličnu kartu i krene neka rasprava sa pandurima. pa joj neki od pandura zavali šamarčina, nokautira curu. brat joj zaledio, dal' se usrao ili šta drugo, ko će ga znati. panduri su nakon nekog vremena i na tome se završilo.

 

toga se dobro sećam jer mi nije dalo mira, šta bih ja da se to meni desilo. da sam ja bio na njegovom mestu, radije bih da su mene odrali od batina i polomili mi obe noge, nego da mi se desi mi ošamare sestru i ja ne reagujem. istini za volju, nemam pojma da li bih reagovao drugačije. ali... definitivno bih prigrabio prvu priliku da se najebem mile majke i tom panduru, i kolegama koji su bili sa njim, i državi koja im je dala tu moć.

 

kada je krenulo sa OVKom, raspitivao sam se šta je bilo sa tim momkom nadajući se da uradio šta valja.  

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Imaš primere iz bliže prošlosti kako je to izgledalo u našem obrazovanju vizavi Nemaca, Albanaca, Bugara i Austrogara.

preskočio si očigledan primer.

 

"Našu đecu u školi ubjeđuju da su Turci, a uče ih da mrze Turke… Svoju đecu uče da mrze našu, a našu da mrze sami sebe… Kao da mi nismo imali ni junaka, ni običaja, ni ljudi, ni pjesama, ni učenjaka. Ako se neko njihov ubo - sad ga pominju i turaju u knjige, slave i uče. A o našima ništa…" - Gusinjska godina, Zuvdija Hodžić

Link to comment
×
×
  • Create New...