Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Ne možeš više ni da pobiješ 5 hiljada dece a da ne ostaneš žrtva. Zadnje vreme došlo. Nedostatak saosećanja za IDF koji tu decu ubija, njima je sad najteže. Verovatno će za 20 godina da snime film o tome kako pate od nesanice i ne mogu da se sete detalja. Pa ima li išta gore od toga.

Link to comment
1 hour ago, roux senyurt said:

pa evo sada ni izraelci

Tako je. Razlika je u tome da je ovo prvi put da se masovna klanica desila Izraelcima. I to je bilo dovoljno da se ujedine u želji da se obračunaju sa Palestincima.

 

Zamisli kako bi reagovali kada bi se ovako nešto dešavalo svakih par godina. Uz manje "incidente" sa većom frekvencijom.

Link to comment
10 minutes ago, Gandalf said:

Potpuna besmislica. Procenat Izraelaca koji su na ovaj ili način žrtve (računajući i razaranja od bombi) je minimalan u poređenju sa Palestincima. Nije tako teško biti liberalni kosmopolita kada se najveće svinjarije dešavaju drugima.

 

Pri tome, brojke o stradalima i uništavanju ne uzimaju u obzir ponižavanja i zlostavljanja kojima su Palestinci izloženi. Od strane okupacionih snaga i od naseljenika.

ne bih se slozio da je minimalan, jer kad neko nekome u porodici pogine osecaj je isti. 

ideja da izrael ne moze biti zrtva ni u kakvom scenariju je po meni neverovatna

Link to comment
8 minutes ago, Gandalf said:

Tako je. Razlika je u tome da je ovo prvi put da se masovna klanica desila Izraelcima. I to je bilo dovoljno da se ujedine u želji da se obračunaju sa Palestincima.

 

Zamisli kako bi reagovali kada bi se ovako nešto dešavalo svakih par godina. Uz manje "incidente" sa većom frekvencijom.

pa desava se stalno od '48. pa do sada. razlika je u svireposti i masivnosti

Link to comment
32 minutes ago, Venom said:

Ja pišem šta se dešava, ti kažeš da te brine da bi to moglo da se desi. Možda treba da te brine da se već dešava, ali nisam siguran da si čovek.

meni se cini da ti uzvikujes free palestine, a to nije bas i neka interesantna diskusija. uz to si i nekulturan u komunikaciji

Link to comment
33 minutes ago, roux senyurt said:

ideja da izrael ne moze biti zrtva ni u kakvom scenariju je po meni neverovatna

Da li su Izraelci žrtve je tema kojom ja nisam bavio. Tj. to mi nije bio cilj. Ja sam reagovao na besmislicu po kojoj su Izraelci postali krvožedni zbog masakra koji se desio, dok su Palestinci krvožedni jer su indoktrinirani.

 

Recimo ovako:

1) Prosta je činjenica da su Palestinci stradali mnogo više nego Izraelci, u svakoj mogućoj kategoriji.

2) Mogu da se složim da je izraelska krvožeđ u velikoj meri posledica onoga što su Palestinci uradili 7og oktobra.

 

U skladu sa time... Po kojoj to jebenoj logici su Palestinci indoktrinirani umesto da je njihova mržnja uzrokovana time da su ih Izraelci ubijali, proterivali, i ponižavali proteklih 75 godinа? Jesu li ti Palestinci nekakvi ludaci koji mrze Jevreje zbog indoktrinacije, a ne zbog toga što su im Jevreji zapalili kuće ili pobili rodbinu?

Edited by Gandalf
  • +1 6
Link to comment
10 minutes ago, roux senyurt said:

meni se cini da ti uzvikujes free palestine, a to nije bas i neka interesantna diskusija. uz to si i nekulturan u komunikaciji

 

Bar ne posmatram mirno šta se dešava. I strahujem da će se eventualno desiti nešto što se već dešava, samo nekom drugom. Ako je to što ti radiš kultura, serem se na kulturu.

Link to comment
7 minutes ago, Gandalf said:

Da li su Izraelci žrtve je tema kojom ja nisam bavio. Tj. to mi nije bio cilj. Ja sam reagovao na besmislicu po kojoj su Izraelci postali krvožedni zbog masakra koji se desio, dok su Palestinci krvožedni jer su indoktrinirani.

 

Recimo ovako:

1) Prosta je činjenica da su Palestinci stradali mnogo više nego Izraelci, u svakoj mogućoj kategoriji.

2) Mogu da se složim da je izraelska krvožeđ u velikoj meri posledica onoga što su Palestinci uradili 7og oktobra.

 

U skladu sa time... Po kojoj to jebenoj logici su Palestinci indoktrinirani umesto da je njihova mržnja uzrokovana time da su ih Izraelci ubijali, proterivali, i ponižavali proteklih 75 godinа? Jesu li ti Palestinci nekakvo čudo božje koje mrzi Jevreje zbog indoktrinacije, a ne zbog toga što su im Jevreji zapalili kuće ili pobili rodbinu?

da su palestinci stradali u vecem broju nego izraelci je cinjenica, ali ni ja se nisam bavio time. 

krvozedj nisam pominjao, napisao sam da je drustvo u izraelu besno pa su istrazivanja javnog mnjenja odmah posle masakra poprilicno beskorisna u smislu da oslikavaju samo trenutno raspolozenje koje ce se promeniti kod onih koji se zalazu za mirna resenja i uspostavljanje palestinske drzave kada prodje neko vreme.

kod palestinaca negativni sentiment prema izraelcima nije samo uslovljen trenutnim ratom i neosporivim patnjama kroz istoriju, nego je deo sirokog drustvenog narativa, koji je podstaknut od ranog detinjstva kroz obrazovanje, institucije i porodicu. i izraelsko drustvo je patilo kroz ratove i terorizam, ali tamo postoje politicke opcije i deo drustva koji je spreman na kompromis i suzivot. kod palestinaca drugacije misljenje se ne moze cuti u javnom prostoru jer oni koji ga iznose bivaju surovo kaznjeni.

  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

da su palestinci stradali u vecem broju nego izraelci je cinjenica, ali ni ja se nisam bavio time. 

krvozedj nisam pominjao, napisao sam da je drustvo u izraelu besno pa su istrazivanja javnog mnjenja odmah posle masakra poprilicno beskorisna u smislu da oslikavaju samo trenutno raspolozenje koje ce se promeniti kod onih koji se zalazu za mirna resenja i uspostavljanje palestinske drzave kada prodje neko vreme.

kod palestinaca negativni sentiment prema izraelcima nije samo uslovljen trenutnim ratom i neosporivim patnjama kroz istoriju, nego je deo sirokog drustvenog narativa, koji je podstaknut od ranog detinjstva kroz obrazovanje, institucije i porodicu. i izraelsko drustvo je patilo kroz ratove i terorizam, ali tamo postoje politicke opcije i deo drustva koji je spreman na kompromis i suzivot. kod palestinaca drugacije misljenje se ne moze cuti u javnom prostoru jer oni koji ga iznose bivaju surovo kaznjeni.

Au bre... :isuse: 

 

Dobili smo dzepnog andurila...

Anduril za poneti... :fantom: 

  • Haha 1
Link to comment

Lik 'ladno barata drustvom, izraelskim, koje se malo zanelo, u besu, i koje ce kad oposlitm Gazu, hladne glave, kulturno i na finjaka da se vrati vrednostimatm...

Na sve to, uz svo glumatanje poznavanja istorije Izraela i izraelsko-palestinskih odnosa propusta :isuse: da uocitm drustvene procese koji su izraelsko drustvo doveli dokle su doveli, dok na sve to pokusava da proda ciglu da ce, cim se duhovi o'lade, demokratija da dodje po svoje, sve ce da se vrati na svoje mesto, a skloni i spremni na kompromis da uzmu uzde...

 

Obaska sto se on ne bavi bas svakom sitnicom :isuse::

Quote

da su palestinci stradali u vecem broju nego izraelci je cinjenica, ali ni ja se nisam bavio time. 

 

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, roux senyurt said:

oslikavaju samo trenutno raspolozenje koje ce se promeniti kod onih koji se zalazu za mirna resenja i uspostavljanje palestinske drzave kada prodje neko vreme.

kod palestinaca negativni sentiment prema izraelcima nije samo uslovljen trenutnim ratom i neosporivim patnjama kroz istoriju, nego je deo sirokog drustvenog narativa...

široki društveni narativ je pao s neba? nije posledica, šta ti ja znam, toga što su nekim osnovnim delovima tog narativa bili izloženi bukvalno svi Palestinci? ono tipa, u školi ih uče da Jevreji vole da pale palestinske kuće i isteruju palestinske porodice. što nema ama baš nikakve veze sa realnošću, i Palestinci bivaju indokrinirani.

 

jebem li ga... Palestinci nemaju luksuz prolaska nekog vremena. već je trenutno izraelsko raspoloženje permanentna realnost za Palestince obzirom da će naredna palestinska kuća biti srušena za koji dan, dal' u Hebronu ili gde drugde.

Edited by Gandalf
Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

široki društveni narativ je pao s neba? nije posledica, šta ti ja znam, toga što su nekim osnovnim delovima tog narativa bili izloženi bukvalno svi Palestinci? ono tipa, u školi ih uče da Jevreji vole da pale palestinske kuće i isteruju palestinske porodice? što nema ama baš nikakve veze sa realnošću, i Palestinci bivaju indokrinirani.

 

jebem li ga... Palestinci nemaju luksuz prolaska nekog vremena. već je trenutno izraelsko raspoloženje permanentna realnost za Palestince obzirom da će naredna palestinska kuća biti srušena za koji dan, dal' u Hebronu ili gde drugde.

ratovima i terorom su izlozeni bukvalno svi izraelci ali ih u skolama ne uce da treba pobiti sve palestince. sigurno ne pomaze ako ucis decu od vrtica da su jevreji sotone koje treba pobiti a da je jedini cilj u zivotu da postanes sahid

  • -1 2
Link to comment
1 minute ago, roux senyurt said:

ratovima i terorom su izlozeni bukvalno svi izraelci ali ih u skolama ne uce da treba pobiti sve palestince. sigurno ne pomaze ako ucis decu od vrtica da su jevreji sotone koje treba pobiti a da je jedini cilj u zivotu da postanes sahid

Upravo gledamo pokaznu vežbu, kako to izgleda kada nisi izložen samo ratu i terorizmu. Tj. kako Izraelci reaguju kada je u pitanju i zločin koji se u broji u hiljadama.

 

Pri tome, nije mi baš jasno šta se tu očekuje kada se radi o obrazovanju palestinske dece. Mislim, šta će neki učitelj da kaže nekom Muhamedu kome su Izraelci srušili kuću ili šta gore!? Da ih uče da valja biti kukavicom, mučeništvo je za seljake?

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Tutankamon said:

Pa o tome mi i pricamo, stvara se nova generacija Palestinaca zadojenih mrznjom prema Izraelu i to ne iz vrtica nego iz razloga ovog neprimerenog bombardovanja...ako Izrael misli da ce mu ovo dugorocno gledano doneti mir, stabilnost i sigurnost ja im se divim.

 

Ovo neće, ali raseljavanje/proterivanje Palestinaca iz tog dela hoće.

Ne pokreće se sveopšti rat zbog propagande nego vojničke pobede.

Link to comment
16 minutes ago, roux senyurt said:

...ali ih u skolama ne uce da treba pobiti sve palestince....

Pitam se, pitam, a na kojim su to kursevima, dodatnoj nastavi, cemu vec, dostigli ovaj stepen pobijanja, skoro pa drustvenim konsenzusom prihvacenim tekucim tretmanomtm Gaze, narativomtm poput tvog i tebi slicnih... :isuse: 

Ili je to samo privremeno, dok ih prodje bes?

Link to comment
×
×
  • Create New...