Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Just now, Pečorin said:

Umesto pitanja da li je ruka slomljena ili ne, mene više zanima otkud dete u zatvoru.

oruzani napad? pokusaj ubistva? ja se pitam ko salje dete da pogine ili u zatvor

Link to comment
5 minutes ago, roux senyurt said:

hoce li biti jevreja u toj slobodnoj palestini?

Naravno da hoće, samo što će onda oni morati tražiti dozvolu od Vojnog Vijeća Fataha da redovito mogu putovati od bantustana Beer Shebe do bantustana Petah Tikve, kako danas Palestinci moraju u Eretz Izraelu.

Edited by Roger Sanchez
  • Haha 3
Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

Naravno da hoće, samo što će onda oni morati tražiti dozvolu od Vojnog Vijeća Fataha da redovito mogu putovati od bantustana Ramle do bantustana Petah Tiqwe.

siguran sam da ce ih biti u ogromnom broju, kao sto ih ima u okolnim arapskim zemljama

Link to comment

Malo sam editirao, naravno da bi Ramla kao sveti arapski grad bila zatvorena zona za proputovanja nekakvih tamo zona A Jevreja bez palestinskih dokumenata.

Link to comment
1 minute ago, roux senyurt said:

siguran sam da ce ih biti u ogromnom broju, kao sto ih ima u okolnim arapskim zemljama

 

U okolnim arapskim zemljama ih je itekako bilo pre vaspostavljenja modernog Izraela. (Bilo ih je i u britanskoj Palestini, i turskoj, i latinskoj...)

 

Od tada slabo, pitam se zašto. 

 

Jedno ozbiljno pitanje, ako dozvoliš: Koliko tebi lično znači ideal Izraela kao jevrejskog nacionalnog entiteta? Koliko ti je bitno da "ogroman broj" Jevreja živi u regionu?

 

  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

U okolnim arapskim zemljama ih je itekako bilo pre vaspostavljenja modernog Izraela. (Bilo ih je i u britanskoj Palestini, i turskoj, i latinskoj...)

 

Od tada slabo, pitam se zašto. 

 

Jedno ozbiljno pitanje, ako dozvoliš: Koliko tebi lično znači ideal Izraela kao jevrejskog nacionalnog entiteta? Koliko ti je bitno da "ogroman broj" Jevreja živi u regionu?

 

jevreja nema u arapskim zemljama zato sto su nasilno proterani posle '48.  da li je to normalno i prihvatljivo ne bih rekao.

 

nisam bas siguran na sta mislis kada pominjes veliki broj jevreja u regionu. ako mislis na arapske zemlje, ocigledno da ih tamo nece biti, a sto se tice postojanja jevrejske drzave, mislim da je mnogim jevrejima u dijaspori ono bitno iz cisto prakticnih razloga, a to je osecaj sigurnosti. postoji mesto na planeti gde nece biti ugrozeni zbog cinjenice da su jevreji

 

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...