Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Sličan je i moj utisak, pismo je pisano dan pre nego što su ih oslobodili. Opet, ništa je ne bi sprečilo da sad sa slobode porekne pismo i naruži zlotvore.

 

Na osnovu prethodnih svedočenja (one babe što ih je oslobođena hvalila zbog lekarske pomoći itd), jasno je da Hamas PR svesno pokušava da pošalje određenu sliku u svet preko talaca.

Many thanks na kraju :D Mislim, bezveze mi sto se smijem na ovoj temi ali ovo je bas smijesno. Mozda idu na tu foru sa PR, ali posle, kako ga opisuju, klanja od 7.10, slaba im vajda

  • +1 1
Link to comment

Bajden izjavio da je najveći strah Hamasa život Izraelaca i Palestinaca u miru jednih pored drugih i da nastavak terora, nasilja i ubijanja jeste upravo ono što Hamas želi i da to ne može da se radi.

  • +1 1
Link to comment

U Tulkaremu lokalni palestinski pobunjenici uz povike "izdajnici" i "Alahu akbar" ubili dvojicu svojih sugrađana koje su optužili za špijuniranje za Izrael, izgazili njihova tela i obesili ih na dalekovod. Navodno je na osnovu njihovih dojava Izrael izveo akciju kojom je ubio šestoricu pobunjenika. Porodica jednog od ubijenih ogradila se od njega nazvavši ga "zlonamernim prstom koji su bez žaljenja odsekli", javljaju AP i Times of Israel.

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Bajden izjavio da je najveći strah Hamasa život Izraelaca i Palestinaca u miru jednih pored drugih i da nastavak terora, nasilja i ubijanja jeste upravo ono što Hamas želi i da to ne može da se radi.

 

 

Cinicna bitanga koja aparthejd sa permanentnim puzajucim etnickim ciscenjem, uz povremene genocidne eksplozije svakih desetak godina, lazno predstavlja mirnim zivotom jednih pored drugih.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Venom said:

U Zapadnoj obali ubijeni 8-godišnjak i 15-godišnjak. Kriv je verovatno Hamas, koji doduše nije u Zapadnoj obali, ali to su minorni detalji. Da parafraziram jednog forumaša, šta je tu je, tako je.

 

 

 

Malopre sam sam na tg video snimak za koji se tvrdi da je ovaj dogadjaj..

 

Nenaoruzani klinci... I jos s ledja dok je bezao..

 

Edited by barba
Link to comment

Prvonavedeni među osnovnim principima ove Netanjahuove vlade, koje je Netanjahu objavio 28.12.2022, kaže da Jevreji pored samog Izraela imaju ekskluzivno i neotuđivo pravo na okupiranu Zapadnu obalu (koju Jevreji nazivaju Judejom i Samarijom) i Golansku visoravan te da će se nastaviti njihovo naseljavanje.

Edited by vememah
Link to comment
16 hours ago, vememah said:

Bajden izjavio da je najveći strah Hamasa život Izraelaca i Palestinaca u miru jednih pored drugih i da nastavak terora, nasilja i ubijanja jeste upravo ono što Hamas želi i da to ne može da se radi.

 

Pa ne zeli samo Hamas ocigledno. Ni Izrael se ne snebiva. Strah me da pogledam broj zrtava do sada, naleteo na neku reportazu i odustao od citanja.

 

Kaze Gazza "nemoj da izbacujes frust" evo necu, sa teskom mukom.

 

Sto je najgore, i ovo ubijanje civila vec postaje stara vest iako je jos uvek u toku, taman kao onaj rat gore ka severu.

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...