Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 hour ago, Zaboravan said:

Ovako biva kada sam izabereš kada je počelo™ 

 

Sta kada je pocelo? Nikad Ukrajina nije napala Rusiju kao sto je Hamas napao Izrael. To je cinjenica ma koliko se ovde vrcali da dokazuju neke paralele. Cak i ako se uzme blokada Gaze kroz Izrael kao nekakva indirektna okupacija sto je jako nategnuto, opet nema paralele jer Rusija okupira deo Ukrajine a ne obrnuto. 

  • -1 1
Link to comment
5 minutes ago, Anduril said:

Cak i ako se uzme blokada Gaze kroz Izrael kao nekakva indirektna okupacija sto je jako nategnuto

 

Fascinantno je posmatrati izmučeni mozak koji se dovija kako da od 2+2 napravi 5.

  • +1 6
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Meazza said:

Fascinantno je posmatrati izmučeni mozak koji se dovija kako da od 2+2 napravi 5.

I nije, navikne se covek polako... :D 

Mozda mu, recimo, neko objasni da je 1 od varijantitm da Hamas nije drzava, nego teroristickatm organizacija za razliku od Izraela koji ipak jeste Drzava.

I da kao takav, u sukobu sa teroristickom organizacijom ima neke vrlo specificne odgovornosti prema civilnom stanovnistvu kome god naginjalotm...

Cudno je inace da se anduril koji taktike i tehnike u Ukrajini razmatra do u sitna crevca od zbuna zbuna ne osvrce na metode trijaze hamasovaca od civila: po prirodi stvari, hamasovci se po potrebi mogu ocas posla utopiti u civile, postati civili, a pouzdano utvrdjivanje clanstva u Hamasu je prakticno nemoguce cak i ako se, u vecini slucajeva, radi o ranama buduci da ima onoliko i ranjenih civila i to delovanjem Izraela.

Bice da se na tom planu divlja poprilicno, a da do neke narocite preciznosti Izraelu nnije posebno stalo....

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Anduril said:

Uvek je dobro podsetiti se sa kim se ima posla i zasto je ignore lista poduza

 

Ne razumem šta radiš na diskusionom forumu kad ignorišeš veliki deo učesnika. Možda da se zapitaš da nije do tebe™?

  • +1 4
Link to comment

Ne, ovo sto sad Anduril pise je stoprocentno putinovska argumentacija i logika kad je objavio da ce krenuti sistematski da unistava ukrajinsku civilnu infrastrukturu jer su Ukrajinci udarili na Krimski most. Nema veze sto je Rusija prva okupirala Ukrajinu, to cemo preskociti i zaboraviti.

 

Izrael okupira Palestinu, okupacija traje decenijama, ubijaju ih i cine im zivot nemogucim

Palestinci udare po Izraelu.

Izrael ima pravo da unistava Palestinsku civilnu infrastrukturu i satire palestinske civile 🤷‍♂️

 

Edited by Meazza
  • +1 8
Link to comment
4 hours ago, Anduril said:

Mesati slucaj Ukrajine sa ovim je obicna Putinovska propagandna mutljavina koju na ruskoj genocidnoj TV zlocinci takodje redovno ponavljaju.

Možeš li da objasniš kakve veze agresija na Ukrajinu ima s genocidom? 

Nisi na NATO forumu, pa da možeš da lupetaš, što jače to bolje. Mislim da bi takva devalvacija genocida trebala da se kažnjava. 

Rusima definitivno nisu civili primarna meta. U svakoj NATO agresiji procenat civilnih žrtava je nekoliko puta veći. 

 

4 hours ago, Anduril said:

Kljucna razlika - Hamas je napao Izrael a ne obrnuto. A Rusija je napada Ukrajinu i 2014 i 2022. To su prosto cinjenice.

Ko to osporava?

Da li to Izraelu to što ga je napao Hamas daje pravo da raspali po civilima? Niko im ne osporava da imaju pravo da se bore protiv Hamasa, ali nemaju lravo na odmazdu.

Da li je to genocid, kako biste ti i drugari rekli?

Ako se ludilo ne zaustavi stvarno će doći do genocida. Takvi poput tebe biće odgovorni, jer aktivno zaluđujete javnost. 

 Neki drugi su samo kurvanjski ćute. Ne mogu baš toliko nisko da padnu kao da ovo u Izraelu pravdaju. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ne razumem šta radiš na diskusionom forumu kad ignorišeš veliki deo učesnika. Možda da se zapitaš da nije do tebe™?

On ne diskutuje, on izdaje saopstenja, kominikejetm... :fantom: 

6 minutes ago, Meazza said:

Ne, ovo sto sad Anduril pise je stoprocentno putinovska argumentacija i logika kad je objavio da ce krenuti sistematski da unistava ukrajinsku civilnu infrastrukturu jer su Ukrajinci udarili na Krimski most. Nema veze sto je Rusija prva okupirala Ukrajinu, to cemo preskociti i zaboraviti.

 

Izrael okupira Palestinu, okupacija traje decenijama, ubijaju ih i cine im zivot nemogucim

Palestinci udare po Izraelu.

Izrael ima pravo da unistava Palestinsku civilnu infrastrukturu i satire palestinske civile 🤷‍♂️

Ne pada sneg da pokrije breg, nego da svaka zverka pokaze trag...

Koliko god se sprdalo i treba sprdati sa specijalna operacija, toliko treba nastojati na pravoj kvalifikaciji postupanja Izraela danas u Gazi: samo i jedino stara dobra kaznena ekspedicija....

 

 

A koliko je sama ideja Izraela ovim potrosena i koliko su devalvirane vrednosti na kojima je Izrael nastao i odrzao se, pokazuje da je 1 Hamas zadao vise vojnog poslatm Izraelu nego arapske vojske tokom svih dosadasnjih ratova...

Jos 1 mit - onaj o vojnoj nepobedivosti Izraela je srusen, otisao putem svih mitova: ostala je samo gola sila, a njom i njenom primenom se niko jos nije ovajdio...

  • +1 1
Link to comment

Izrael oslobodio prvu grupu zatočenika, 24 žene i 15 dječaka

 

Zanimljivi detalji o razmjeni

Quote

The first breakthrough came on 23 October, when Hamas released two American women. That was the "pilot" project, said the administration official, which "proved the concept".

After that, efforts for a larger release began in earnest.

 

Edited by Roger Sanchez
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

  Saša Baron Koen digao glas protiv "pojačanog antisemitizma na društvenim mrežama" ne znam zašto me to ne čudi od čoveka koji je tako slatko muslimane prikazivao kao kozojebce u filmovima :fantom:

 

Link to comment
3 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ne razumem šta radiš na diskusionom forumu kad ignorišeš veliki deo učesnika. Možda da se zapitaš da nije do tebe™?

 

Ma to je samo na temi i cast mi je da budem tu manjina. Velika vecina kvalitetnih diskutanata se povukla sa ovih tema s dobrim razlogom.

  • Haha 2
Link to comment
36 minutes ago, warp said:

  Saša Baron Koen digao glas protiv "pojačanog antisemitizma na društvenim mrežama" ne znam zašto me to ne čudi od čoveka koji je tako slatko muslimane prikazivao kao kozojebce u filmovima :fantom:

 

 

E jebiga :(

Bas sam se pitao sta je sa njim otkad je krenulo. Razocaravajuce

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

 

E jebiga :(

Bas sam se pitao sta je sa njim otkad je krenulo. Razocaravajuce

Zar te to iznenadilo? Ja sam njega tačno mogao da zamislim kao onog lika sto je maltretirao onog Egipćanina u Njujorku

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Anduril said:

 

Ma to je samo na temi i cast mi je da budem tu manjina. Velika vecina kvalitetnih diskutanata se povukla sa ovih tema s dobrim razlogom.

Bili su ti na ignore?

  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...