Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

5 minutes ago, Roger Sanchez said:

Što ovo uopće znači?

 

Ovde (na 2:50:14) je potpisan kao "Senior advisor to Dayton peace accords special representative", pretpostavljam da se to odnosi na Holbruka.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, vememah said:

pretpostavljam da se to odnosi na Holbruka

Rekao bih da je to opet Gelbard.

Mislim da je relevatnije to što je '99 radio na Izrael/Palestina desku.

 

A ni jedno ni drugo zapravo nema veze s tim što je cionistički prolupao pod stare dane.

Link to comment
32 minutes ago, Roger Sanchez said:

Rekao bih da je to opet Gelbard.

Mislim da je relevatnije to što je '99 radio na Izrael/Palestina desku.

 

A ni jedno ni drugo zapravo nema veze s tim što je cionistički prolupao pod stare dane.

Ali mi ne znamo da li je prolupao pod stare dane ili je ovakav bio sve vreme, to i jeste najveci problem

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Ali mi ne znamo da li je prolupao pod stare dane ili je ovakav bio sve vreme, to i jeste najveci problem

 

Progresivno je to, nije da nije. Evo jedan od njegovih bivših šefova pod stare dane počeo da se zalaže za kolektivnu odgovornost:

 

Quote

"If you want to solve the problem, then you have to take in the whole truth. And you then have to admit nobody's hands are clean. That all of us are complicit to some degree," Obama said on "Pod Save America" -- the podcast hosted by four of his former aides. An excerpt was posted to X on Saturday ahead of the full podcast release Tuesday.

 

Dakle za krizu u Palestini odgovorni ste neki kibiceri iz trećeg sveta, a odgovorni smo i neki predsednici država, ničije ruke nisu potpuno čiste :sleep:

 

Link to comment

moj omiljeni forumaš sa jednog drugog mesta, lajoš vinetu mi je otkrio /uslovno/ neo con lika velike popularnosti u nekim krugovima u usoa po imenu sam harris koji gle čuda može da se čita. dobro, ne sa prihvatanjem ali barem sa razumevanjem plus dobro piše i nije smarač /kome je ovo bitno, recimo meni/.

 

njegovo tumačenje sukoba između hamasa i izraela je u najmanju ruku jedinstveno, pošto potpuno odbacuje genealogiju sukoba i sve svaljuje na to da je hamas prosto organizacija posvećena islamskom jihadu koju uopšte ne zanimaju nikakvi politički i zemaljski ciljevi. a sad kritikuje kopnenu invaziju u gazi kao prosto najgorem mogućem rešenju za sam izrael.

 

evo pa čitajte

 

a ima i dobar odgovor erica levitza u magazinu new york

Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

moj omiljeni forumaš sa jednog drugog mesta, lajoš vinetu mi je otkrio /uslovno/ neo con lika velike popularnosti u nekim krugovima u usoa po imenu sam harris koji gle čuda može da se čita. dobro, ne sa prihvatanjem ali barem sa razumevanjem plus dobro piše i nije smarač /kome je ovo bitno, recimo meni/.

 

Zavidim ti ako si uspeo da izbegneš Sama Harrisa, lik je već dugo bete noire američkih liberala.

 

Evo jedan blast from the past gde se on i Maher bore protiv zatucanosti muslimanske teokratije, getting owned by 1 Ben Affleck.

 

A ovde objašnjava™ da je bolje ubijanje sitne dece nego da Trump dobije drugi mandat.

 

Imao je i tejk o kovidu ali me mrzi da tražim, nešto tipa "država je OK reagovala jer, evo zamislimo da je virus bio hiljadu puta smrtonosniji..."

 

Tralala filozof koji najviše voli da pravi apsurdne hypotheticals. Svojevremeno je cimao za rukav Čomskog, ovaj mu strpljivo odgovarao, odgovarao, na kraju se smorio i batalio.

Edited by Weenie Pooh
jebo vas tekst režim
  • +1 2
Link to comment

Dao je zlodeda i svoju stranu priče, kaže ne vidi se na snimku ali falafelista mu je definitivno rekao "ja podržavam Hamas i sve što oni tamo rade, tako i treba, sve za Palestinu".

 

Upravo zato je morao da mu dolazi još tri-četiri puta, da preti čupanjem noktiju i ubijanjem još 4,000 dece, zato što je Egipćanin simpatizer terorista. Sounds legit.

 

  • Tužno 1
Link to comment
×
×
  • Create New...