Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 minute ago, Meazza said:

Znaci ne pitam te za sve izraelske politicare vec samo za one koji su fasisti i rasisti. Po cemu se oni razlikuju od Hamasa?

 

Jedni podržavaju LGBTQ+ prava, drugi ne.

 

Malo li je na ovu skupoću?

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Ne znam sta je cudno u tome kad se porede fasisti, rasisti i religiozni fanatici bilo koje provenijencije. Ako znas nesto sto ja ne znam objasni mi, zato sam te i pitao.

Znaci ne pitam te za sve izraelske politicare vec samo za one koji su fasisti i rasisti. Po cemu se oni razlikuju od Hamasa?

po tome sto ne uzimaju motike i sekire i sprovode svoje ideologije po tudjim kucama

Link to comment
10 minutes ago, roux senyurt said:

po tome sto ne uzimaju motike i sekire i sprovode svoje ideologije po tudjim kucama

 

A po čijim kućama se sprovode ove ideologije™?

 

Quote

Writing to the Huffington Post has proven to be much easier for me than explaining to my Virginia-born, 12-year-old daughter why a group of youths near the West Bank city of Nablus were throwing stones at the Israeli army last month as we found ourselves stuck in traffic due to the crossfire. I had to tell her that the protests were because Israeli settlers living nearby had attacked the home of a Palestinian family, setting it on fire as they slept and burning 18-month-old toddler Ali Dawabsheh to death. Last week my task became harder as I had to explain to my daughter that the toddler’s mother also died after a month of fighting serious burns in the hospital, just as his father did several weeks ago.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

"Fašisti" na jednoj strani su manifestacija izraelske države, "teroristi" na drugoj strani su manifestacija palestinskih teritorija - to nisu pojedinci, nisu bad apples koje treba odstraniti kako bi se rešila stvar, pa bi posle svi odjednom živeli u miru & prijateljstvu.

u sličnim okolnostima, ljudi se ponašaju slično. imajući u vidu slične situacije u prošlosti, u velikoj meri je nerealno očekivati da se Izraelci ponašaju značajno drugačije od ovih i onih okupatora/kolonizatora. isto važi za okupirane Palestince.

 

npr. Jevrejima koji su se pridruživali Irgunu ili Šternovoj bandi 1930-ih i '40-ih, jedan od glavnih motivatora su bila poniženja kojima su bili izloženi na britanskim punktovima i od strane britanskih birokrata kada bi tražili ove i one dokumente. slično Palestincima na Zapadnoj Obali danas.

  • +1 1
Link to comment
On 14. 11. 2023. at 11:28, Venom said:

 

To smo videli i recimo kad je Katalonija htela da se otcepi. Čitao sam kolumnu u mislim Süddeutsche Zeitungu, gde je neko napisao da poređenje sa Jugoslavijom i proglašenjem nezavisnosti recimo Slovenije nije adekvatno, jer je Španija demokratska zemlja i sve što radi je demokratsko. I onda razmišljam, pa tom logikom bi moglo da se opravda i da masovno streljaju ljude na ulici. "Poređenje sa crvenim kmerima nije adekvatno, jer se radi o demokratskoj zemlji"... Izrael manje više radi upravo to, i makar imamo potvrdu da može sve da se opravda.

 

On 14. 11. 2023. at 10:28, Amos said:

Posle se pitaju zašto socijal demokrate odumiru svuda po mittel evropi. 

 

 

Citiram ova dva posta upravo zbog Spanije i Pedra Sanceza koji:

1. Glasao uredno za pro-Palestina rezolucije UN;

2. Dao amnestiju Puidgemont-u (desnica je na rubu infarkta);

3. Ima SUMAR kao deo koalicije.

 

Pedro je dobio izbore against all odds.

 

Fleksibilni levi centar, koji se ipak drzi do nekih principa, jos uvek moze da dobije izbore u Evropi samo treba neko sa mozgom.

  • +1 7
Link to comment

upravo sam video snimke iz bolnice četvorogodišnjeg palestinskog deteta kome je u jednom napadu izraelska država i svaki njen poreski obveznik  putem vojske koju finansiraju ubio oba roditelja a u drugom napadu mu amputirao obe noge. nisu ga ubili. četvorogodišnje dete koje urla od bola, doziva roditelje i hoće da skoči na noge koje nema da ih nađe.

 

neću da kačim ni link jer je ovo nešto najstrašnije što sam video u životu i nisam siguran da ne bi bio kažnjen ni sa tekstualnim linkom uz upozorenje.

 

ali znam šta posle svega želim izraelu i svakome ko nalazi reč opravdanja, kamoli podrške za ovo što rade u gazi.

  • Tužno 5
Link to comment
6 hours ago, roux senyurt said:

po tome sto ne uzimaju motike i sekire i sprovode svoje ideologije po tudjim kucama

Što si se toliko uhvatio za motiku? 

Ako imaju puške onda su mnogo bolji. Ako  ubijaju iz aviona, onda se to i ne računa. Važno je da se bukvalno ne isprljaju ruke. 

U narodu serpskom motika, zajedno s kukom, je simbol narodnog ustanka. Kad se pobune i oni bez oružija, oni ponesu motike. Poprilično poznat motiv. 

Izvesni Jure je svojevremeno leteo avionom. Sleteo je na pogrešno mesto, pa mu je motika došla glave. Jure je motiku zaslužio. 

Nacisti su se trudili da se ubistva vrše tako da što manje Nemaca okrvavi ruke.

Dušegupke su počele, jer su mnogi vojnici imali problema s tim da ubijaju žene i decu. Kasnije su napravili industriju smrti. Da li ih to što su izgradili postrojenja za ubijanje čini boljim od onih s motikama? Mislim da ne, a ti? 

 

 

  • +1 4
Link to comment
25 minutes ago, duma said:

Što si se toliko uhvatio za motiku? 

Ako imaju puške onda su mnogo bolji. Ako  ubijaju iz aviona, onda se to i ne računa. Važno je da se bukvalno ne isprljaju ruke. 

U narodu serpskom motika, zajedno s kukom, je simbol narodnog ustanka. Kad se pobune i oni bez oružija, oni ponesu motike. Poprilično poznat motiv. 

Izvesni Jure je svojevremeno leteo avionom. Sleteo je na pogrešno mesto, pa mu je motika došla glave. Jure je motiku zaslužio. 

Nacisti su se trudili da se ubistva vrše tako da što manje Nemaca okrvavi ruke.

Dušegupke su počele, jer su mnogi vojnici imali problema s tim da ubijaju žene i decu. Kasnije su napravili industriju smrti. Da li ih to što su izgradili postrojenja za ubijanje čini boljim od onih s motikama? Mislim da ne, a ti? 

 

 

narodni ustanak, zvuci romanticno

Link to comment
13 hours ago, roux senyurt said:

ima li tu krivice hamasa? sedamnaest godina od povlacenja izraela iz gaze tamo i dalje postoje izbeglicki kampovi. ekonomija nula, infrastruktura nula, cista voda nula, skolstvo nula, demokratsko drustvo nula. nije samo do izraela, veliki novci su se slili tamo

 

 

gde to treba da se vrate te izbeglice sto su u kampovima ?

kako se to razvija ekonomija u uslovima blokade  ?

 

koliki su to novci koji se slivaju tamo? mislis da nekoja stotka miliona dolara od eu kao najveceg donatora je dovoljna ?

koliko treba godisnje samo da se nahrane izbeglice? koliko izbeglica ima tamo ?

 

  

12 hours ago, roux senyurt said:

pa imali su izvor pijace vode u gazi koji su zagadili sopstvenom kanalizacijom

 

a jel i sami sebi betoniraju bunare ?

Link to comment
×
×
  • Create New...