Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 hour ago, Zverilla said:

 

ne pricamo trenutno o hamasu, nego o tvojoj tvrdnji da palestinci kontrolisu gazu i da imaju solidnu slobodu tamo

(ovo je tvoj odgovor meazzi koji je napisao da je izrael okupirao gazu i da ogranicava slobodu kretanja palestincima u gazi) 

 

u medjuvremenu smo saznali da izrael kontrolise i taj prelaz (koji je samo za ljude), u potpunosti kontrolise more (to nije granica ka izraelu), i da u gazu ne moze uci  ni sibica bez da to izrael ne dozvoli.

 

i, da li je palestincima ogranicena sloboda kretanja ili nije, kazi ti meni sad?

 

(a onda cu ti rado odgovoriti sta mislim o hamasu i njihovom upravljanju gazom)

ne znam sta si i od koga saznao u medjuvremenu, ja sam napisao da ne znam ko kontrolise granicu izmedju gaze i egipta i da je to pitanje izmedju njih. u samoj gazi sve kontrolise hamas, pa pitanje slobode kretanja i ostalih gradjanskih sloboda treba postaviti njima. poenta mog pisanja je da ono sto se desava u gazi, njihovi uslovi zivota i njihov odnos prema komsiji, nisu samo posledica delovanja izraela nego i njihove demokratski izabrane vlasti (koja se ne menja otkada su izabrani i posekli glave njihovim jedinim politickim protivnicima, pripadnicima fataha). ako zele neke normalne odnose sa izraelom, slobodu kretanja preko te granice i sl., onda se valjda podrazumeva da prvo izbace iz proglasa da im je cilj unistenje te drzave i prestanak nasumicnog raketiranja. ako hoce da se bave borbom, onda cemo i dalje gledati ovo sto gledamo 

Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

 

Nakon sto ti je crno na belo dokazano i pokazano da Izrael okupira Gazu i na sta nisi umeo da odgovoris sad se povlacis na drugu liniju odbrane, a to je "ali Izrael je primoran da vrsi okupaciju."

odgovorio sam @Zverilla , da ne pisem opet

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Znash ja da sam Izraelac ja bih rekla jbg ili mi ili oni oteli smo im i to je to.

Ovako reci da Palestinci sami sebi seru u taj jedan izvor koji im josh nije otet je malo...

ne seru oni namerno tamo, njihova nezamenjiva vlada ne ulaze novac u infrastrukturu nego imaju druge prioritete

Link to comment
Just now, roux senyurt said:

odgovorio sam @Zverilla , da ne pisem opet

 

Bas kao sto sam napisao, na tvrdnju da je Gaza okupirana ne mozes da odgovoris ali zato prelazis na drugu taktiku gde Palestince krivis sto su okupirani. "Bice okupirani sve dok ne budu zeleli da se bore protiv okupacije".

 

Sta je sa fasistima u vlasti Izraela, po cemu se oni razlikuju od Hamasa? 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Na TikToku je prethodnih dana Bin Ladenova poslanica Amerikancima postala jako popularna, a pošto je taj tekst Guardian držao na sajtu 20+ godina, Google je tamo usmeravao radoznalu mladež.

 

Neko je uočio taj naglo povećan saobraćaj, pa je čestiti Guardian odlučio da tekst lepo... obriše sa sajta :D 

 

Od 24. novembra 2002. do 15. novembra 2023. im je tamo stajao Bin Laden, ali ne može više, nije zgodno. Pominje Palestinu i Izrael, nećemo da nas neko optuži za AS.

 

Relevantan segment:

  Hide contents

(a) This argument contradicts your continuous repetition that America is the land of freedom, and its leaders in this world. Therefore, the American people are the ones who choose their government by way of their own free will; a choice which stems from their agreement to its policies. Thus the American people have chosen, consented to, and affirmed their support for the Israeli oppression of the Palestinians, the occupation and usurpation of their land, and its continuous killing, torture, punishment and expulsion of the Palestinians. The American people have the ability and choice to refuse the policies of their Government and even to change it if they want.

(b) The American people are the ones who pay the taxes which fund the planes that bomb us in Afghanistan, the tanks that strike and destroy our homes in Palestine, the armies which occupy our lands in the Arabian Gulf, and the fleets which ensure the blockade of Iraq. These tax dollars are given to Israel for it to continue to attack us and penetrate our lands. So the American people are the ones who fund the attacks against us, and they are the ones who oversee the expenditure of these monies in the way they wish, through their elected candidates.

(c) Also the American army is part of the American people. It is this very same people who are shamelessly helping the Jews fight against us. (d) The American people are the ones who employ both their men and their women in the American Forces which attack us.

(e) This is why the American people cannot be not innocent of all the crimes committed by the Americans and Jews against us.

 

 

 

 

Otprilike ovako zvuce i opravdanja civilizovanog sveta koje slusamo ovih dana za raspamecivanje Gaze.. 

 

Sami su birali Hamas, svi oni podrzavaju nestanak Izraela , teroristi su deo tog naroda.. Itedeitede... 

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, Meazza said:

 

Bas kao sto sam napisao, na tvrdnju da je Gaza okupirana ne mozes da odgovoris ali zato prelazis na drugu taktiku gde Palestince krivis sto su okupirani. "Bice okupirani sve dok ne budu zeleli da se bore protiv okupacije".

 

Sta je sa fasistima u vlasti Izraela, po cemu se oni razlikuju od Hamasa? 

nek ulaze i izlaze preko egipta onda. ako su izabrali da se bore onda ništa 

Link to comment
8 minutes ago, roux senyurt said:

nek ulaze i izlaze preko egipta onda. ako su izabrali da se bore onda ništa 

 

To si vec napisao, rekao si sve sto imas o okupaciji i sta mislis o pravu tih ljudi na slobodu vec pet puta, ne znam zasto se ponavljas. 

 

Pitao sam te po cemu se razlikuju fasisti u vlasti Izraela od Hamasa, mozda ti je promaklo.

Link to comment
31 minutes ago, barba said:

Otprilike ovako zvuce i opravdanja civilizovanog sveta koje slusamo ovih dana za raspamecivanje Gaze.. 

 

Sami su birali Hamas, svi oni podrzavaju nestanak Izraela , teroristi su deo tog naroda.. Itedeitede... 

 

Pa da, ali na to dušebrižnici iznose kontraargumente - nije Gaza prava demokratija, izbore im kontrolisao Izrael, Hamas brutalno zloupotrebljava autoritet koji su mu Palestinci dodelili, itd. 

 

Meni sve to zvuči neubedljivo. Da sam zainteresovan da branim palestinski cause po internetu, branio bih upravo Hamas i zakonski definisano pravo na narodnooslobodilačku borbu. Da mržnja prema okupatoru ne nađe svoj izraz u Hamasu, našla bi ga u nekoj drugoj organizaciji. Dakle, pravi motivator nasilja leži negde drugde.

 

Svi ti dobromanerni koji se ograđuju od hamasovskog terorizma a zauzimaju se za neku nedefinisanu mirnu & pristojnu građanity populaciju u Gazi, svi oni žestoko maše poentu.  Andurilovska teza po kojoj su problem "fašisti na obema stranama" je razvezana od realnosti.

 

"Fašisti" na jednoj strani su manifestacija izraelske države, "teroristi" na drugoj strani su manifestacija palestinskih teritorija - to nisu pojedinci, nisu bad apples koje treba odstraniti kako bi se rešila stvar, pa bi posle svi odjednom živeli u miru & prijateljstvu.

 

Problem je fundamentalnije prirode, problem je formiranje etnički/verski čiste države u etnički/verski izrazito raznolikom regionu. Tehnokratsko kadriranje tu neće ništa promeniti.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

Imala je Gaza nekad i aerodrom. Uništio ga je Arik™ dok je Arafatu polako objašnjavao kako se je zajebo jer je krenuo pregovarati o miru s bantustanizatorima

 

 

Quote

But Israeli forces bulldozers first tore the runway up in 2001 during the second Intifada.

 

:fantom:

 

3 hours ago, Eleniko said:

 

 

odgovor koji bi naterao izrael da prihvati civilizacijske norme modernog sveta i napusti državnu politiku aparthejda i genocida

 

 

 

 

Poštto je to inače regija u kojoj sve vrca od civilizacijskih normi modernog sveta, jelte. :rozle:

 

 

Link to comment
10 minutes ago, roux senyurt said:

nek ulaze i izlaze preko egipta onda. ako su izabrali da se bore onda ništa 

@Zverilla reče:

2 hours ago, Zverilla said:

 medjuvremenu smo saznali da izrael kontrolise i taj prelaz (koji je samo za ljude), u potpunosti kontrolise more (to nije granica ka izraelu), i da u gazu ne moze uci  ni sibica bez da to izrael ne dozvoli. 

Ako je to tačno, o kakvoj slobodi pričaš? Ako ne mogu da prođu vozila za snabdevanje, o čemu onda pričamo. Mogu da ostave sve i da pobegnu s onim što mogu da ponesu? Naravno, nek idu u Egipat, neće valjda u EU, ili SAD.

Meni je fenomenalno kako je @Anduril uspeo da poveže Egipat s trenutnim dešavanjima u Gazi i da opravda slanje u Egipat. Palestinci neće u Egipat. U Egiptu ih ne žele. Egipat ne stoji iza Hamasa. Ali, jebiga, nek se nose tamo, kad smetaju tamo gde su sad. 

Link to comment
14 minutes ago, Meazza said:

 

To si vec napisao, rekao si sve sto imas o okupaciji i sta mislis o pravu tih ljudi na slobodu vec pet puta, ne znam zasto se ponavljas. 

 

Pitao sam te po cemu se razlikuju fasisti u vlasti Izraela od Hamasa, mozda ti je promaklo.

nije mi promaklo, nego mi je cudno da neko ne vidi razliku izmedju hamasa i bilo kog drugog  ljudskog stvora

Link to comment
2 minutes ago, duma said:

@Zverilla reče:

Ako je to tačno, o kakvoj slobodi pričaš? Ako ne mogu da prođu vozila za snabdevanje, o čemu onda pričamo. Mogu da ostave sve i da pobegnu s onim što mogu da ponesu? Naravno, nek idu u Egipat, neće valjda u EU, ili SAD.

Meni je fenomenalno kako je @Anduril uspeo da poveže Egipat s trenutnim dešavanjima u Gazi i da opravda slanje u Egipat. Palestinci neće u Egipat. U Egiptu ih ne žele. Egipat ne stoji iza Hamasa. Ali, jebiga, nek se nose tamo, kad smetaju tamo gde su sad. 

ako je to tacno, ako nije onda pitaj egipat

Link to comment
1 minute ago, roux senyurt said:

nije mi promaklo, nego mi je cudno da neko ne vidi razliku izmedju hamasa i bilo kog drugog  ljudskog stvora

 

Ne znam sta je cudno u tome kad se porede fasisti, rasisti i religiozni fanatici bilo koje provenijencije. Ako znas nesto sto ja ne znam objasni mi, zato sam te i pitao.

Znaci ne pitam te za sve izraelske politicare vec samo za one koji su fasisti i rasisti. Po cemu se oni razlikuju od Hamasa?

Link to comment
×
×
  • Create New...