Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

8 minutes ago, Eleniko said:

 

i infrastrukturu su sami sebi srušili, da te preduhitrim

nisu je nesto ni razvili, ali slazem se, hamas je rusitelj sopstvenog naroda

Link to comment
29 minutes ago, roux senyurt said:

i jedni i drugi su tu ideju zanemarili

 

Pa jeste, ali se nisu Palestinci u međuvremenu dodatno proširili na uštrb Jevreja nego obrnuto. Sabili su trećinu stanovništva (ako zanemarimo one ranije raseljene po okruženju i drugim kontinentima) na nekih 10% teritorije i učinili im život bednim.

Edited by vememah
  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

nisu je nesto ni razvili, ali slazem se, hamas je rusitelj sopstvenog naroda

 

a kako stojimo sa zgradama, bolnicama itd

 

kad čitam tvoje pisanje shvatam kolika je šteta što izrael nikada neće dobiti ono što zaslužuje

Link to comment
Just now, Eleniko said:

 

a kako stojimo sa zgradama, bolnicama itd

 

kad čitam tvoje pisanje shvatam kolika je šteta što izrael nikada neće dobiti ono što zaslužuje

a to je sta tacno?

Link to comment

ne verujem, ali mogu da pojasnim

 

odgovor koji bi naterao izrael da prihvati civilizacijske norme modernog sveta i napusti državnu politiku aparthejda i genocida

 

ti živiš tamo pa znaš bolje od mene šta bi to tačno bilo

Link to comment
1 hour ago, roux senyurt said:

prelaz iz gaze u egipat je pitanje za egipat i palestince. sto se tice kontrole drugih prelaza, vazduha i vode, razlozi su valjda ocigledni. ako hamas zeli da unisti izrael, onda ce im izrael kontrolisati granice

 

Nakon sto ti je crno na belo dokazano i pokazano da Izrael okupira Gazu i na sta nisi umeo da odgovoris sad se povlacis na drugu liniju odbrane, a to je "ali Izrael je primoran da vrsi okupaciju."

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, roux senyurt said:

pa imali su izvor pijace vode u gazi koji su zagadili sopstvenom kanalizacijom

 

Znash ja da sam Izraelac ja bih rekla jbg ili mi ili oni oteli smo im i to je to.

Ovako reci da Palestinci sami sebi seru u taj jedan izvor koji im josh nije otet je malo...

Link to comment
1 hour ago, roux senyurt said:

ima li tu krivice hamasa? sedamnaest godina od povlacenja izraela iz gaze tamo i dalje postoje izbeglicki kampovi. ekonomija nula, infrastruktura nula, cista voda nula, skolstvo nula, demokratsko drustvo nula. nije samo do izraela, veliki novci su se slili tamo

 

 

ne pricamo trenutno o hamasu, nego o tvojoj tvrdnji da palestinci kontrolisu gazu i da imaju solidnu slobodu tamo

(ovo je tvoj odgovor meazzi koji je napisao da je izrael okupirao gazu i da ogranicava slobodu kretanja palestincima u gazi) 

19 hours ago, roux senyurt said:

dakle povukli su se iz gaze vojno i na svaki drugi nacin. zatvorili su svoju granicu prema gazi koju dozivljavaju kao neprijateljsku teritoriju. gaza ima granicu sa egiptom i odatle mogu da ulaze i izlaze

 

u medjuvremenu smo saznali da izrael kontrolise i taj prelaz (koji je samo za ljude), u potpunosti kontrolise more (to nije granica ka izraelu), i da u gazu ne moze uci  ni sibica bez da to izrael ne dozvoli.

 

i, da li je palestincima ogranicena sloboda kretanja ili nije, kazi ti meni sad?

 

(a onda cu ti rado odgovoriti sta mislim o hamasu i njihovom upravljanju gazom)

Link to comment
30 minutes ago, Zverilla said:

(a onda cu ti rado odgovoriti sta mislim o hamasu i njihovom upravljanju gazom)

 

možeš da misliš šta god hoćeš ali će to okreni obrni biti perpetuiranje cionističkog narativa o gazi koji je formiran u propagandne svrhe

 

i koji zapadni mainstream mediji papagajski ponavljaju

 

sve cionističke narative treba sa prezirom odbaciti i osloboditi se nametnutih mišljenja vezanih za to kako se sme a kako ne sme kontemplirati izrael

 

o ovoj akciji hamasa može se reći sve najgore sem jedne posledične dobre stvari, tako reći kolateralne štete, što je razotkrio sve mehanizme globalne prevare koja je u korenu cionizma

 

ako im je to bio cilj i namera onda su ozbiljniji igrači nego što ovako izgleda

 

izraelska paradigma se drži o trulim koncima američke supremacije i nemačke krivice

  • +1 2
Link to comment

Na TikToku je prethodnih dana Bin Ladenova poslanica Amerikancima postala jako popularna, a pošto je taj tekst Guardian držao na sajtu 20+ godina, Google je tamo usmeravao radoznalu mladež.

 

Neko je uočio taj naglo povećan saobraćaj, pa je čestiti Guardian odlučio da tekst lepo... obriše sa sajta :D 

 

Od 24. novembra 2002. do 15. novembra 2023. im je tamo stajao Bin Laden, ali ne može više, nije zgodno. Pominje Palestinu i Izrael, nećemo da nas neko optuži za AS.

 

Relevantan segment:

Spoiler

(a) This argument contradicts your continuous repetition that America is the land of freedom, and its leaders in this world. Therefore, the American people are the ones who choose their government by way of their own free will; a choice which stems from their agreement to its policies. Thus the American people have chosen, consented to, and affirmed their support for the Israeli oppression of the Palestinians, the occupation and usurpation of their land, and its continuous killing, torture, punishment and expulsion of the Palestinians. The American people have the ability and choice to refuse the policies of their Government and even to change it if they want.

(b) The American people are the ones who pay the taxes which fund the planes that bomb us in Afghanistan, the tanks that strike and destroy our homes in Palestine, the armies which occupy our lands in the Arabian Gulf, and the fleets which ensure the blockade of Iraq. These tax dollars are given to Israel for it to continue to attack us and penetrate our lands. So the American people are the ones who fund the attacks against us, and they are the ones who oversee the expenditure of these monies in the way they wish, through their elected candidates.

(c) Also the American army is part of the American people. It is this very same people who are shamelessly helping the Jews fight against us. (d) The American people are the ones who employ both their men and their women in the American Forces which attack us.

(e) This is why the American people cannot be not innocent of all the crimes committed by the Americans and Jews against us.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

ne verujem, ali mogu da pojasnim

 

odgovor koji bi naterao izrael da prihvati civilizacijske norme modernog sveta i napusti državnu politiku aparthejda i genocida

 

ti živiš tamo pa znaš bolje od mene šta bi to tačno bilo

ja ne zivim u izraelu

Link to comment
×
×
  • Create New...