Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

31 minutes ago, Mel said:

Antiratni protesti u Srbiji 90ih su potpuno nebitni u ovom kontekstu. Sve i da je posle njih 100% Srba htelo u rat, ili da je 0% htelo u rat, to je bukvalno jedna irelevantna koska u ovom kontekstu. A to je da USA direktno pomaze, a zemlje zapada direktno podrzavaju genocid drzave demokratskog kluba.

 

Jbg, vidiš da neki ljudi vole da glođu koske. 

 

Radije bi analizirali šta su pre 30 godina Srbi mislili pod "idite na Kosovo" nego šta Amerikanci danas misle pod "Israel has an absolute right to exist as a Jewish state ".

 

(Apsolutna prava su meni lično jako zanimljiva u kontekstu ne prava građana, već izgovora za države. Ako imamo apsolutno pravo na XYZ, to znači da nikakvi postupci koji vode ka XYZ ne podležu kritici, ograničenjima.)

 

  • +1 3
Link to comment

'Ajde priznajte da je lista svetskih Zala i opasnika po svetski mir i harmoniju:

1. Srbija

2.

3.

4.

5.

6

7.

8.

9.

10. Rusija

11. Severna Koreja

12. Iran

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20. Izrael

 

Pa da se razilazimo....

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
18 minutes ago, Otto Katz said:

Pa šta su ljudi koji su dobijali batine (uključujući i tebe) misili time "idite na Kosovo"? "Idite na Kosovo i povisite stupanj opće sigurnosti tamošnjih građana", šta? 

 

skinite nam se sa kurca svi batinasi koji ste dosli iz naraznoraznijih krajeva drage nam otadzbine da branite vozda ...  u najkracem

  • +1 1
Link to comment
Just now, Otto Katz said:

I šta implicira taj hipotetički poziv "satrioti"? Šta trebaju raditi "tamo gde je gusto" on i policija '90ih? Držati tečajeve interkulturne komunikacije? 

 

Satrioti su oni koji bi da ratuju tudjim sinovima. Kad se danas to kaze onda se koluje njihov blef, tipa "ako si za rat idi pa probaj sam prvi pa javi kako si prosao".

 

Sta se tad mislilo nemam pojma, ne sporim da je ovakvo tumacenje nategnuto.

Link to comment

Skandirao sam idite na kosovo.

Ova dvojica nevinašaca znaju dobro što se skandiralo ovo prvo, samo vozaju mlađe.

Na kosovo su išli policajci u nekim rotacijama. Skandiralo se zato što je bolje bilo da idu dole nego sa nas biju na protestima. Bilo je to u kontestu situacije na protestima, a valjda se prenelo i na stadione. 

E

Ono drugo je bilo

mi imamo mekdonalds

No nema veze sa temom

 

 

Edited by frit
Link to comment

Kosovo je potpuno nebitno ovde, sem kao primer toga da USA na Kosovo nije uletela zbog genocida, ili nekih ljudskih prava, nego zbog pljachke, dominacije i ostalog zbog chega i inache ulece i po onim drugim zemljama. Kad ulece, onda su genocidi, oruzje za masovno unishtavanje, dopisati po zelji, ako interesima ne odgovara, onda moze da se pomaze Izraelu da ubija narod na hiljade, sve opcije su u igri.

 

Link to comment

  

2 minutes ago, Otto Katz said:

I šta implicira taj hipotetički poziv "satrioti"? Šta trebaju raditi "tamo gde je gusto" on i policija '90ih? Držati tečajeve interkulturne komunikacije? 

 

Ne implicira ništa jer nije u pitanju razrađena teza već slogan sa uličnih demonstracija. 

 

Jedina implikacija je da su gospoda u uniformama pičkice jer bi radije da drže kordon pred klincima i babama u centru Beograda nego da rizikuju život negde dole gde postoji kakva-takva šansa da neko po njima zapuca.

 

4 minutes ago, Roger Sanchez said:

Kakva je to točno ''frka'' bila dolje 1991., pa 1996. i 1997. , osim slađeg i jačeg i Narodu ugodnijeg pendrečenja?

 

Ma nikakva, to je sve bilo l'pendrečenje pour l'pendrečenja :rolleyes:

 

Tako se i NATO intervencija desila, zbog excessive use of truncheon. 

 

Ajde sad odjebite splitujte vašu egzegezu motiva srpskih demonstranata iz devedesetih na neki drugi topik, ako je ikako moguće.

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 5
Link to comment
42 minutes ago, Eleniko said:

Inače je fascinantno kako je Izrael uz pomoć saveznika razbucao tzv humanitarno pravo. To više ne postoji. Živ nisam da vidim kako će da optuže bilo koga, naprimer Rusiju za ratne zločine i genocid - kao što su odavno najavili. Žali bože civile iz Buče.

 

Sreća naša da 1991. u Jugoslaviji ne počinje sada. Ovako je i poneko pretekao.

 

Tri velike nuklearne sile i saveznici bukvalno mogu da nukuju koga hoće, bitno je ne jedne druge i isključivo manje od sebe. Sve će proći uz ove uslove.

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Roger Sanchez said:

... i idite tamo gdje ćete biti zaista korisni i gdje ima smisla da bijete.  :fantom:

 

kada neki magup bije nekog nemocnog, sta mu kazes ?

 

i ono redjanje godina pocevsi od 91. ti je jadno

91 bi se po toj logici skandiralo, idite u hrvatsku i/ili bosnu

a nije tako

 

skandiranje "idite na kosovo" je bilo tek otkako je kosovo postalo problem

 

nikada antiratne i antirezimske demonstracije nisu pozivale na to sto impliciras

 

a ti sad produzi, barem znam da onaj palac gore leviju nije iz neznanja

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

Tri velike nuklearne sile i saveznici bukvalno mogu da nukuju koga hoće, bitno je ne jedne druge i isključivo manje od sebe. Sve će proći uz ove uslove.

 

Naravno da ne mogu, svi oni znaju da je Izrael "unique case" i da ono što se njima toleriše ne bi bilo tolerisano ostatku sveta.

 

Pritom, čak i taj i takav Izrael nema transatlantski ausvajs da nukuje Teheran. Za sada.

Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

 

nikada antiratne i antirezimske demonstracije nisu pozivale na to sto impliciras

Tada sam i ja mislio da su to takve demonstracije. Antirezimske i antiratne. 

Danas nesto nisam tako siguran (za ovo antiratne) . Za mene, tebe i manjinski deo ljudi,  jesu i dalje. Isli smo iz tih pobuda. 

Za vecinu vec nisam siguran. Ja sam isao jer sam smatrao da su ratovi pogrešni. 

Ne mogu se oteti utisku (iz ove perspektive) da vecina zamera tadašnjoj vlasti, sto nisu dobili te ratove, a ne sto su ih vodili. 

Mozda i gresim, ali mi je danas taj utisak. 

 

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Mel said:

Kosovo je potpuno nebitno ovde, sem kao primer toga da USA na Kosovo nije uletela zbog genocida, ili nekih ljudskih prava, nego zbog pljachke, dominacije i ostalog zbog chega i inache ulece i po onim drugim zemljama. Kad ulece, onda su genocidi, oruzje za masovno unishtavanje, dopisati po zelji, ako interesima ne odgovara, onda moze da se pomaze Izraelu da ubija narod na hiljade, sve opcije su u igri.

 

Klasicna prica Milosevica i radikala. Uvek im je bilo krivo da nisu mogli da genocidisu kao "veliki" ili Izrael. Zato boli "licemerje" Zapada. Rekoh vec - tezak slucaj sindrom manje "vrednosti".

  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...