Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

13 minutes ago, Profesionalac said:

Nemam pojma, ja sam to skandiranje uvek čitao kao, "terajte se odavde u 3pm + qrčite se tamo gde je frka, a ne da pendrekujete narod", nikad u smislu "da se policija na Kosovo vrati"

 

 

 

Shta god da su mislili potpuno je irelevantno. Zapad pomaze Izraelu u genocidu, a pri tom istovremena fura line pogledajte nas kako smo demokratski a ovi Irani, Kine i Rusije vrshe etnichka ciscenja i genocide. Izrael sam sa sobom ne bi mogao da 70 godina vrshi etnichka ciscenja i genocid. Trenutno vrshe beskrupulozna masovna ubistva mahom civila pod parolom omiljenom na zapadu borbe protiv terorizma.

I tu se i dalje nalaze ljudi koje nije sramota da na sve to odraguju ali zapad demokratija sve ok jer tebe bi u Iranu ubili zbog marame.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, levi said:

 

pa nisu bile demonstracije protiv rezima zbog rata, osim marginalnih, bg krug i rimtutituki. na svim vecim demonstracijama policiji se skandirao idite na Kosovo, sigurno ne da zaustave aparthejd

 

1 hour ago, Profesionalac said:

Nemam pojma, ja sam to skandiranje uvek čitao kao, "terajte se odavde u 3pm + qrčite se tamo gde je frka, a ne da pendrekujete narod", nikad u smislu "da se policija na Kosovo vrati"

 

 

@levi

 

evo samo da te pitam kako te nije sramota

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, cedo said:

@levi

 

evo samo da te pitam kako te nije sramota

 

Pa nije ga sramota zato što oseća da je bolji od ljudi koji su na antiratnim protestima pogrešno skandirali. Kad je čoveku toplo u srcu, ne može da ga bude sramota.

 

Antiratni protesti početkom devedesetih su bili "marginalni", što valjda znači da CNN nije izveštavao o njima u prajm tajmu. To što su posle njih ankete pokazale da 64% Srba hoće da se rat okonča a samo 27% da se nastavi, to nema veze - marginalci.

 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa nije ga sramota zato što oseća da je bolji od ljudi koji su na antiratnim protestima pogrešno skandirali. Kad je čoveku toplo u srcu, ne može da ga bude sramota.

 

Antiratni protesti početkom devedesetih su bili "marginalni", što valjda znači da CNN nije izveštavao o njima u prajm tajmu. To što su posle njih ankete pokazale da 64% Srba hoće da se rat okonča a samo 27% da se nastavi, to nema veze - marginalci.

 

 

nemam ja problem ako netko ne zna (eto mozda @Roger Sanchez, koji mu je dao palac gore) ali cetvrt veka posle reci da su ljudi koji su dobijali batine (ukljucujuci i mene) od te policije celu deceniju skandirali "idite na kosovo" sa znacenjem koje mu pripisuje je zlo koje ne mogu da pojmim i vredja me neopisivo jer dolazi od nekoga tko se izdaje za to sto se izdaje ovde na forumu i samim tim ne moze da ne zna

 

Link to comment
6 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa nije ga sramota zato što oseća da je bolji od ljudi koji su na antiratnim protestima pogrešno skandirali. Kad je čoveku toplo u srcu, ne može da ga bude sramota.

 

Antiratni protesti početkom devedesetih su bili "marginalni", što valjda znači da CNN nije izveštavao o njima u prajm tajmu. To što su posle njih ankete pokazale da 64% Srba hoće da se rat okonča a samo 27% da se nastavi, to nema veze - marginalci.

 

 

Antiratni protesti u Srbiji 90ih su potpuno nebitni u ovom kontekstu. Sve i da je posle njih 100% Srba htelo u rat, ili da je 0% htelo u rat, to je bukvalno jedna irelevantna koska u ovom kontekstu. A to je da USA direktno pomaze, a zemlje zapada direktno podrzavaju genocid drzave demokratskog kluba. Da li neko protestuje ili ne je skoro potpuno nebitno, ne prichamo o Iranu, to su demokratske drzave, da imaju neki big deal protiv ubijanja Palestinaca promenili bi svoje vlasti na demokratskim izborima. Sigurno ih ne kradu tamo kao ovde pa da moramo da nagadjamo a shta Sali ustvari podrzava.

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

nemam ja problem ako netko ne zna (eto mozda @Roger Sanchez, koji mu je dao palac gore) ali cetvrt veka posle reci da su ljudi koji su dobijali batine (ukljucujuci i mene) od te policije celu deceniju skandirali "idite na kosovo" sa znacenjem koje mu pripisuje je zlo koje ne mogu da pojmim i vredja me neopisivo jer dolazi od nekoga tko se izdaje za to sto se izdaje ovde na forumu i samim tim ne moze da ne zna

 

Ma nije to zlo, to je samo elitizam u pokušaju.

 

"Evo jaaa i mojih osmoro istomišljenika na margini, miii smo zaista protiv rata i aparthejda i svih loših stvari. Ali većina, u ovoj zemlji, mogu da kažem, što se dešava, to nije istina da su antiratno nastrojeni - oni bi svi da tamane Albance, samo se prave da ne bi."

 

Ne treba ni da te vređa, realno.

  • +1 1
Link to comment

Inače je fascinantno kako je Izrael razbucao tzv humanitarno pravo. Živ nisam da vidim kako će da optuže bilo koga, naprimer Rusiju za ratne zločine i genocid - kao što su odavno najavili. Žali bože civile iz Buče.

 

Sreća naša da 1991. u Jugoslaviji ne počinje sada.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ma nije to zlo, to je samo elitizam u pokušaju.

Ma, neeeeeeee, nije, to je prava, autenticna danasnja srpskatm elita, ona koje ce, kad kucne pravi cas da izistinski i sa razumevanjem srusi vucica, a ne k'o ova beslovesna masa... :fantom: 

 

Elita koja parizeromtm ne hrani cak ni kucne ljubimce... :D 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Eleniko said:

Živ nisam da vidim kako će da optuže bilo koga, naprimer Rusiju za ratne zločine i genocid - kao što su odavno najavili. Žali bože civile iz Buče.

Na kraju balade možda sud koji ne priznaju ni SAD ni Rusija ni Izrael - optuži i izraelske glavešine za ratne zločine (nisu ni Putkicu optužili u prvom mjesecu invazije, niti je itko od glavešina dosad optužen za Buču), ali odgovornosti neće biti nikad dok god su zločinci zaštićeni Bombom. Civili iz Buče nikad nisu ni imali šansu za sudski epilog.

Edited by Roger Sanchez
  • +1 1
Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

Na kraju balade možda sud koji ne priznaju ni SAD ni Rusija ni Izrael - optuži i Izrael za ratne zločine, ali odgovornosti neće biti nikad dok god su zločinci zaštićeni Bombom. Civili iz Buče nikad nisu ni imali šansu za sudski epilog.

 

Možda jedino tako, kao neki novi početak...

Link to comment
12 minutes ago, cedo said:

 

nemam ja problem ako netko ne zna (eto mozda @Roger Sanchez, koji mu je dao palac gore) ali cetvrt veka posle reci da su ljudi koji su dobijali batine (ukljucujuci i mene) od te policije celu deceniju skandirali "idite na kosovo" sa znacenjem koje mu pripisuje je zlo koje ne mogu da pojmim i vredja me neopisivo jer dolazi od nekoga tko se izdaje za to sto se izdaje ovde na forumu i samim tim ne moze da ne zna

 

Pa šta su ljudi koji su dobijali batine (uključujući i tebe) misili time "idite na Kosovo"? "Idite na Kosovo i povisite stupanj opće sigurnosti tamošnjih građana", šta? 

  • -1 2
Link to comment
Just now, Otto Katz said:

"idite na Kosovo"? "Idite na Kosovo i povisite stupanj opće sigurnosti tamošnjih građana", šta? 

Živ nisam da mi klupa objasni tu tananu semantičku finesu.

 

''Ne bijte nas, mi smo Narod, bijte onu zvjerad dolje'' možda je previše u facu?

  • -1 3
Link to comment

Ne kazem da je tako, bio sam dete i nisam ni znao o tim stvarima, ali moguce tumacenje je isto kao i danas kad se nekom satrioti kaze "idi na Kosovo". Tipa ako si stvarno to za sta se izdajes zasto nisi tamo gde je gusto nego se bahatis ovde po Srbiji.

 

Ogradjujem se odmah, nemam pojma kakav je bio sentiment...

Edited by Meazza
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

Ne kazem da je tako, bio sam dete i nisam ni znao o tim stvarima, ali moguce tumacenje je isto kao i danas kad se nekom satrioti kaze "idi na Kosovo". Tipa ako si stvarno to za sta se izdajes zasto nisi tamo gde je gusto nego se bahatis ovde po Srbiji.

 

Ogradjujem se odmah, nemam pojma kakav je bio sentiment...

I šta implicira taj hipotetički poziv "satrioti"? Šta trebaju raditi "tamo gde je gusto" on i policija '90ih? Držati tečajeve interkulturne komunikacije? 

  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
5 hours ago, Anduril said:

 

Kako da ne - idi onda u Iran da uzivas kao zena umesto u US da vidis kako je sve to isto. Put your money where your mouth is.

 

Ako ti je Izrael bolji od Irana idi onda u Gazu da uzivas da vidis kako je sve to isto. Put your money where your mouth is.

Link to comment
×
×
  • Create New...