Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

4 hours ago, vememah said:

Izraelski ministar poljoprivrede izjavio da se trenutno sprovodi "Nakba 2023.".

 

Izraelski predsednik u intervjuu za BBC rekao je da je u jednoj kući, u dečjoj sobi koja je služila kao skrovište za Hamasovce, pronađen Hitlerov Majn kampf na arapskom sa beleškama i pokazao je tu knjigu.

 

 

koja patetika, zamisli našli knjigu koja se slobodno prodaje ne samo na teritoriji pod kontrolom hamasa već i na zapadnoj obali. lično sam je držao u rukama u knjižari u ramali pre jedno 12 godina otprilike, posle toga sam prestao da obraćam pažnju.

  • -1 1
Link to comment

inače nismo prokomentarisali da je na jučerašnjem maršu za palestinu u londonu po proceni organizatora bilo između 800,000 i milion ljudi.

 

to je vrlo neočekivan turnout koji će svakako dodatno uticati na englesko javno mnjenje u kome se klatno već okrenulo na palestinsku stranu

 

po proceni londonske policije na ulicama je bilo 300,000 ljudi

 

bilo je i incidenata sa pripadnicima ekstremističke, neki ih opisuju kao fašističke EDL, english defence league 

  • +1 4
Link to comment

Dodatno, dosli smo do toga da oni koji opravdavaju bombardovanje postaju vidno agresivniji i da su svesni da postaju manjina. Takodje, ako sam dobro ispratio, sad imamo far-right ekipu koja je najjaca u odbrani bombardovanja, ne racunajuci politicare na vlasti u manje-vise svim zemljama

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, vememah said:

Izraelski predsednik u intervjuu za BBC rekao je da je u jednoj kući, u dečjoj sobi koja je služila kao skrovište za Hamasovce, pronađen Hitlerov Majn kampf na arapskom sa beleškama i pokazao je tu knjigu.

Nabio mu neko tu knju=igu u usta lazljiva, ugusio se dabogda.

  • +1 2
Link to comment
19 hours ago, Mel said:

Pa nisam ja otkrila toplu vodu, ja odavno i tvrdim da je USA u Putler/Iran ekipi, ti si taj koji to razdvaja...

 

Kako da ne - idi onda u Iran da uzivas kao zena umesto u US da vidis kako je sve to isto. Put your money where your mouth is.

Link to comment
19 hours ago, Mel said:

 

Pa chesto jeste ispativo, nije tu Izrael jedinstven, jedinstven je po tome shto sprovodi etnichko ciscenje kombinovano sa masovnim ubistvima civila, mnogo od njih dece, na kamerama, u obimu koji, na kamerama, nije zabelezen u zadnjih xy godina da je izvrshen od strane demokratskog bloka. I nikom nishta, jer genocid sprovodi chlanica west kluba.

 

Nece biti da je nikom nista. Na Zapadu se trenutno desavaju poprilicna previranja oko toga, kako politicka, tako i medijska, na univerzitetima, na ulicama, a bice i na glasanju. To jeste jedinstvena odlika demokratskih drustava - svakako ne da oni nisu u stanju da cine ili podrze najgore zlocine kao i svi drugi (to je vise priroda nas kao vrste i politike kao procesa), nego da omogucavaju opoziciju tome i unutrasnji diskurs sve do ozbiljnog konflikta da bi se nesto promenilo. E, to ne ide bas tako dobro kod ovih drugih, tj. u mnogim muslimanskim zemljama, Srbiji ili Rusiji recimo kad su podrzavali ili cinili genocide po regionu bilo je uglavnom nikom nista, masovna kurcobolja, ili su odmah pozatvarali ili proterali one koji su se tome protivili. 

Edited by Anduril
  • +1 1
  • Haha 2
  • -1 5
Link to comment
5 minutes ago, Anduril said:

 

Nece biti da je nikom nista. Na Zapadu se trenutno desavaju poprilicna previranja oko toga, kako politicka, tako i medijska, na univerzitetima, na ulicama, a bice i na glasanju. To jeste jedinstvena odlika demokratskih drustava - svakako ne da oni nisu u stanju da cine ili podrze najgore zlocine kao i svi drugi (to je vise priroda nas kao vrste), nego da omogucavaju opoziciju tome i unutrasnji diskurs sve do ozbiljnog konflikta da bi se nesto promenilo. E, to ne ide bas tako dobro kod ovih drugih, tj. u mnogim muslimanskim zemljama, Srbiji ili Rusiji recimo kad su podrzavali ili cinili genocide po regionu bilo je uglavnom nikom nista, masovna kurcobolja, ili su odmah pozatvarali ili proterali one koji su se tome protivili. 

 

 

gde se gasi ovo lupetaralo. pa srbija je prva demokratski promenila vlast nakon rata 1999. 

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Anduril said:

 

Kako da ne - idi onda u Iran da uzivas kao zena umesto u US da vidis kako je sve to isto. Put your money where your mouth is.

 

Ja zivim u Srbiji, ne zivim u Iranu ne zivim u USA, kao shto ti je poznato. Ovo je samo koska da se tema promeni od onoga kako su zapadne zemlje svetionici demokratije i poshtovanja ljudskih prava istovremeno aktivni podzavaoci najveceg genocida koji se odvija na planeti, po sistemu na evo ti na koska pa trchi za njom. A ja sam valjda pas koji refleksno trchi na svaku bachenu kosku.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

 

 

gde se gasi ovo lupetaralo. pa srbija je prva demokratski promenila vlast nakon rata 1999. 

 

 

 

Ali u Srbiji nikad nisu bile demonstracije protiv rezima pre toga. A na zapadu demonstriraju kad im drzave uchestvuju u genocidu. Shto smao dokazuje da i dok genocidiraju, zapadnjaci se bikon of demokrasi.

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Ali u Srbiji nikad nisu bile demonstracije protiv rezima pre toga. A na zapadu demonstriraju kad im drzave uchestvuju u genocidu. Shto smao dokazuje da i dok genocidiraju, zapadnjaci se bikon of demokrasi.

 

pa nisu bile demonstracije protiv rezima zbog rata, osim marginalnih, bg krug i rimtutituki. na svim vecim demonstracijama policiji se skandirao idite na Kosovo, sigurno ne da zaustave aparthejd

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 4
Link to comment
×
×
  • Create New...