Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

45 minutes ago, Zaboravan said:

Ozbiljni gubici za jednu noć. 

ne, to su brojevi u totalu od ulaska kopnenih trupa u gazu. inace do sada sve ukupno javljeno je o pogibijama oko 350/400 pripadnika vojske i policije 

Edited by roux senyurt
  • Hvala 2
Link to comment
3 hours ago, April said:

Arapi imaju svoju stranku u Izraelu, evo sada je ušla i u parlament kao treća po jačini politčka partija.

 

Inače, da neko ne pomisli da je ovo gore činjenica, arapska zajednička lista je na poslednjim izborima za Kneset bila tek 8. po snazi i drži 4% poslanika (5 od 120). Arapi (uglavnom Palestinci) inače čine 21% stanovništva Izraela.

Edited by vememah
Link to comment

Ministar nasleđa rekao da je nuklearni udar na Pojas Gaze jedna od mogućnosti, da severni deo Pojasa Gaze ne treba da postoji i da Palestinci treba da idu u Irsku ili pustinju, Netanjahu ga demantovao rečima da se pridržava najstrožih međunarodnih standarda u zaštiti civilnog stanovništva i suspendovao sa sednica vlade.

Link to comment
3 hours ago, vememah said:

Ministar nasleđa rekao da je nuklearni udar na Pojas Gaze jedna od mogućnosti, da severni deo Pojasa Gaze ne treba da postoji i da Palestinci treba da idu u Irsku ili pustinju, Netanjahu ga demantovao rečima da se pridržava najstrožih međunarodnih standarda u zaštiti civilnog stanovništva i suspendovao sa sednica vlade.

 

Izraelski pandan onom ludaku Medvedevu.

Edited by Ian Mancunian
Link to comment

S' tim da mi ovi deluju kao autenticni ludaci (ovaj i ministar odbrane) koji to zaista i misle...Medvedev, cini mi se, da se vise folira da bi Volodja jos ispao umeren...

  • +1 1
Link to comment

ovaj podatak da među borcima združene al qassam komande odbrane gaze /vojna krila hamasa, palestinskog islamskog džihada i frakcija/ ima blizu 85 posto siročadi sve objašnjava. kada sam video ona 2 videa koje su izbacili o tome kako i čime idu na izraelski oklop, jasno je bilo da to mogu biti samo ljudi koji su izgubili sve sem ljubavi za svoju državu koju nemaju i svoj narod. i koji idu da ubiju decu svojih ubica. iskreno, tek sada sam bez ograde poverovao u partizanske priče o borcima koji goloruki jurišaju na nemačke tenkove. jer to je to, lik koji prilazi merkavi i na oplatu iznad gusenice stavlja eksplozivnu napravu je neki palestinski boško buha, koliko god to banalno zvučalo. takvi ljudi mogu izgubiti gazu pod tepihom bombi, možda i nuklearkom, ali ne mogu izgubiti rat. alah je veliki! 

Link to comment
×
×
  • Create New...