Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Erdogan rekao da je Netanjahu kod njega precrtan i najavio da će Turska podneti prijavu Međunarodnom krivičnom sudu protiv Izraela zbog ratnih zločina.

Edited by vememah
  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

u tabeli su dve grupe: arapi i drugi nejevreji i jevreji. koliko je teritorija u arapskom vlasnistvu, a koliko u vlasnistvu drugih nejevreja tu se ne vidi. u svakom slucaju ovi brojevi zajedno sa un mapom iz '45. koja je i ovde koristena kao relevantan izvor, prikazuje stvari drugacije od mape koju je tvitovala bjork na kojoj se vidi gotovo kompletna teritorija palestine obojena u zelenu boju  iz '45. kao zemlja u vlasnistvu arapa

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Šta misliš da "javno vlasništvo" predstavlja? Ko je po tebi ta javnost?

verujem da se pod tim podrazumeva jezero kineret, reke, pruge i putevi sagradjeni za vreme otomanskog carstva ili britanskog mandata. takodje, vecina tog javnog vlasnistva, 85% na polovini teritorija palestine se nalazi u pustinji negev gde i danas nema mnogo stanovnika. u to doba, verujem da su tu pretezno ziveli beduini koji, kao nomadski narod, nisu posedovali zemlju

Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

to kako je tvitovala bjork je upravo kako treba da tvituju selebritiji da bi se prenela poruka koja je očigledna - kolonijalna okupacija.

ne marim, ali ako je takva poruka neka barem nadje prave podatke

Link to comment
7 minutes ago, roux senyurt said:

u tabeli su dve grupe: arapi i drugi nejevreji i jevreji. koliko je teritorija u arapskom vlasnistvu, a koliko u vlasnistvu drugih nejevreja tu se ne vidi. 

 

7 minutes ago, roux senyurt said:

verujem da se pod tim podrazumeva jezero kineret, reke, pruge i putevi sagradjeni za vreme otomanskog carstva ili britanskog mandata. takodje, vecina tog javnog vlasnistva, 85% na polovini teritorija palestine se nalazi u pustinji negev gde i danas nema mnogo stanovnika. u to doba, verujem da su tu pretezno ziveli beduini koji, kao nomadski narod, nisu posedovali zemlju

 

Praviš se nevešt i vezuješ u čvor da ne bi priznao očigledno. 

 

I pod otomanskim sultanatom i pod britanskom kolonijalnom vlašću, stanovništvo današnjeg Izraela je u ogromnoj većini bilo arapskog etniciteta i islamske vere. 

 

 

Link to comment

he he koliko boli kada dobijete šamarčinu, kada se neki veliki selebriti osmeli da javno pokaže ko šte i šta ste /izrael/, na prvom mestu otimači tuđe zemlje pa onda sve ostalo - lažovi, ubice, manipulatori

meni bi da se iselim u izrael pre svega zanimala istorija parčeta zemlje kojom me je cionizam pomogao

ko je tu živeo, ko je morao biti ubijen da se tu naselim ja ili moj komšija efim abramovič iz irkutska

 

u tom smislu sam ponosan na porodičnu istoriju moje žene čija je familija nakon WW2 ostale bez porodične kuće u berlinu

iako je cela familija - sem roditelja - bila ženska i ozbiljno nastradala u oslobađanju berlina od strane rusa /možete da pretpostavite o čemu se radi/

kuća je ostala na istočnoj strani i u nju su se posle rata uselili neki mučenici koji su ostali bez svega

kada su mogli to da vrate, 1989, naslednici su rekli hvala ne treba to više nije naše. ljudi.

Link to comment
5 minutes ago, Eleniko said:

he he koliko boli kada dobijete šamarčinu, ...

 

necemo gajiti mi/vi obracanje na ovoj temi, kao sto nismo ni na temama o ratu o ukrajini

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Praviš se nevešt i vezuješ u čvor da ne bi priznao očigledno. 

 

I pod otomanskim sultanatom i pod britanskom kolonijalnom vlašću, stanovništvo današnjeg Izraela je u ogromnoj većini bilo arapskog etniciteta i islamske vere. 

 

 

mapa se odnosila na procent posedovanje zemlje

Link to comment
20 minutes ago, Krošek said:

 

necemo gajiti mi/vi obracanje na ovoj temi, kao sto nismo ni na temama o ratu o ukrajini

 

Piše Yizrael u zagradi u istoj rečenici 

Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

he he koliko boli kada dobijete šamarčinu, kada se neki veliki selebriti osmeli da javno pokaže ko šte i šta ste /izrael/, na prvom mestu otimači tuđe zemlje pa onda sve ostalo - lažovi, ubice, manipulatori

 

jel ima nekih selebritija sto zale da nisu istopili (ili mozda jesu?) oskare, da se od njih pravi municija sa kojom ce se ubijati rusi izraelci?

Link to comment

Papa Franja izjavio da je potrebno rešenje sa dve države za Izrael i Palestinu kako bi se okončali ratovi poput trenutnog i pozvao da se Jerusalimu dodeli poseban status.

 

Protest ispred Netanjahuove rezidencije u Jerusalimu, demonstranti traže ostavku, a neki i viču "Bibi je ubica".

 

U Lionu neko dvaput nožem ubo 30-godišnju Jevrejku i nacrtao joj kukasti krst na vratima. Srećom izgleda nije u životnoj opasnosti.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Nemoj, glupo je.

 

Mislim, o praznom odelu Dzastinu i njegovoj natprosecnoj bezlicnosti i nesposobnosti cak i u jakoj konkurenciji sadasnje generacije politickih elita mozemo nadugacko, i keva mu jeste bila radodajka sto je opstepoznato i dobro dokumentovano, ali ovu foricu su smislili oni sto veruju da je doticni zapravo radikalni levicar koji samo sto nije uveo komunizam Maovog tipa u Kanadu (hint: nije i nece).

 

Uopste to redukovanje diskusije i svodjenje politickih protivnika (ovisno o strani sa koje ih napadamo) na Hitlera / Staljina i njihove derivate je kontraproduktivno i odraz intelektualne lenjosti. Jer ako je automatski sve desnije od Maoa = Hitler a sve levlje od Musolinija = Staljin onda tu zapravo nikakva diskusija ni common ground nisu moguci, pa ni nema potrebe za suceljavanjima stavova. Rovovi su iskopani i samo mozemo iz njih da zakrvavljenih ociju i sa penom na ustima urlamo jedni na druge dok ni ne primecujemo da smo svi zajedno odzepareni...

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...