Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 hour ago, namenski said:

 

Mada, po onom sto se cuje, pazljivije se odnose prema sinajskom pesku, stenju i kamenju*) nego prema jednom od najgusce naseljenih delova nase planete...

 

*) Edit: haba gusenice zesce...

Bilo je to drugo vreme, a bili su i drugi ljudi. 

Kao sto rekoh, neki od poznatih su bili nase gore list :) Medju onim koji su nepoznati je takodje bilo nasih, vec sam pominjao D.A. koji se 1967e borio u Starom gradu Jerusalima. Jos je ziv :)

Uzgred, ako je od znacaja, nema neko veliko misljenje o ovima danas.

 

Juce sam bio u HiB, Bijeljina, i na marginama pricao sa ljudima i o ovom ratu. Pripasnici jednog naroda podrzavaku, veoma zdusno Zapadnog saveznima. Drugi su vise tradicionalni i drze se Kineza ;)

Sto se tice propustenih prilika, mozda bude neko dobro i svega ovoga. Generalna uzdrzanost velike vecine muslimanskih, preciznije Arapskih, drzava daje nadu na se mozda nesto naptavi na kraju.

Mada, kada vidim kakvi (bez)korisni idioti su na vlast - tesko :(

Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

bilo je i svedočenja partijaneratm da su se našli u unakrsnoj vatri IDF i hamas tj da je ne pazeći na njih IDF odgovorio na napad hamasa, ali je to brže bolje sklonjeno. otuda tako veliki broj žrtava na rejvu.

idf nije ni stigao na rejv. tamo je bilo samo malo policajaca iz obezbedjenja. naoruzani samo licnim naoruzanjem. tog dana i dan posle toga u mestima gde su jos cistili teren od hamasovaca, bila su dva slucaja kada je idf greskom pucao i ubio izraelce, ali to je sve bilo na vestima dok se dogadjalo i nista nije bilo sklonjeno

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

po meni najpreciznije informacije o desavanjima 7. oktobra su snimci sa hamasovih go pro kamera. svakako ima i onih koji ne veruju snimcima. ima i ljudi koji misle da je zemlja ravna ploca

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Braća Strugacki said:

ne vidim nijedan razlog da verujem bilo kome, verujem samo u rezultate

 

za sada su rezultati terorizam hamasa, genocid idf-a

 

 

Ako hocesh da budesh objektivan ko zapadnjak, to se ne zove genocid nego 'bombing campaign'.

Link to comment
31 minutes ago, roux senyurt said:

po meni najpreciznije informacije o desavanjima 7. oktobra su snimci sa hamasovih go pro kamera. svakako ima i onih koji ne veruju snimcima. ima i ljudi koji misle da je zemlja ravna ploca

Ti se ili malo pravis lud ;) ili si izistinski podlegao modernoj maniji koja moze da se podvede pod ako nije snimljeno - nije se desilo...

Snimak sa ratista, teritorije koju ne moze da pokrije ni jedna kamera, sa ogromnim, nemerljivim brojem dogadjanja je - samo 1 snimak, video ili foto svejedno, tek nista vise vredan od izjave ocevica...

Ne dokazuje nista, osim nekog narativatm koji prikazivac zeli da naglasi, naturi, plasira: pretpostavljam da primere ne treba navoditi, sa sve efektima koje iole promisljena selekcija materijala moze da proizvede...

Cesto, i da ispuni zelje, predrasude koje gledalac/gledaoci/publika/javnost - zele da vide.

Snimak kao dokaz ima smisla samo u pojedinacnom, konkretnom slucaju: da recimo, privatni detektiv snimi 1 bracnog druga in flagranti u prevari...

Dakle: i bez snimaka nema sumnje u postupke Hamasa, bili oni snimljeni ili ne - cinjenica da li se radilo o smisljenim, planiranim postupcima ili o ekcesima pojedinaca utvrdjuje se sasvim drugacijim, inace poznatim metodama u kojima su snimci samo pomocno sredstvo.

Isto, naravno, vazi i za postupke izraelske strane.

Za razaranje Gaze, kao najavljenu, zvanicno, politiku 1 drzave, snimljeno ili ne - ne vazi.

Bas kao sto snimak izraelskog vojnika/pripadnika Hamasa koji ubija dete nije dokaz zlocinackog/teroristickog karaktera jedne od strana, nego - samo dokaz konkretnog ratnog zlocina cije je pocinitelje moguce identifikovati.

 

Sve ti ovo kazujem samo da bih ti skrenuo paznju, i ne samo tebi, na bespredmetnost gadjanja snimcima kao podrskom jednom ili drugom stavu/strani u sukobu.

Link to comment
3 hours ago, Mel said:

 

Do ad hominema u svega drugom koraku. Tuzno je shto nazalost i pored situacije koju ni ti ne mozesh da ispinujesh sve to prosto - nema veze.

 

Napisao sam proverljivu konstataciju jer na takve stvari odmah stavljam hard stop. Ne zanima me bilo kakva diskusija sa tobom.

Link to comment
30 minutes ago, namenski said:

Ti se ili malo pravis lud ;) ili si izistinski podlegao modernoj maniji koja moze da se podvede pod ako nije snimljeno - nije se desilo...

Snimak sa ratista, teritorije koju ne moze da pokrije ni jedna kamera, sa ogromnim, nemerljivim brojem dogadjanja je - samo 1 snimak, video ili foto svejedno, tek nista vise vredan od izjave ocevica...

Ne dokazuje nista, osim nekog narativatm koji prikazivac zeli da naglasi, naturi, plasira: pretpostavljam da primere ne treba navoditi, sa sve efektima koje iole promisljena selekcija materijala moze da proizvede...

Cesto, i da ispuni zelje, predrasude koje gledalac/gledaoci/publika/javnost - zele da vide.

Snimak kao dokaz ima smisla samo u pojedinacnom, konkretnom slucaju: da recimo, privatni detektiv snimi 1 bracnog druga in flagranti u prevari...

Dakle: i bez snimaka nema sumnje u postupke Hamasa, bili oni snimljeni ili ne - cinjenica da li se radilo o smisljenim, planiranim postupcima ili o ekcesima pojedinaca utvrdjuje se sasvim drugacijim, inace poznatim metodama u kojima su snimci samo pomocno sredstvo.

Isto, naravno, vazi i za postupke izraelske strane.

Za razaranje Gaze, kao najavljenu, zvanicno, politiku 1 drzave, snimljeno ili ne - ne vazi.

Bas kao sto snimak izraelskog vojnika/pripadnika Hamasa koji ubija dete nije dokaz zlocinackog/teroristickog karaktera jedne od strana, nego - samo dokaz konkretnog ratnog zlocina cije je pocinitelje moguce identifikovati.

 

Sve ti ovo kazujem samo da bih ti skrenuo paznju, i ne samo tebi, na bespredmetnost gadjanja snimcima kao podrskom jednom ili drugom stavu/strani u sukobu.

selekcija snimaka zabelezena tog dana na tom relativno malom prostoru od strane hamasovih napadaca je toliko opsirna da je meni sasvim dovoljna da zakljucim o cemu se radi.  koga interesuje da ih pregleda moze vrlo lako da ih nadje na tviteru i telegramu, pa neka sudi za sebe. takodje, igrom slucaja, ja imam toliko informacija o dogadjanjima tog dana iz izvora kojima licno verujem, ali njih ne prepricavam ovde.  

ne razumem zasto je potrebno pominjati okupaciju, genocid, istoriju ili bilo sta drugo kada se pise o zrtvama. ljudi su zverski ubijeni i to je to

 

 

Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

selekcija snimaka zabelezena tog dana na tom relativno malom prostoru od strane hamasovih napadaca je toliko opsirna da je meni sasvim dovoljna da zakljucim o cemu se radi.  koga interesuje da ih pregleda moze vrlo lako da ih nadje na tviteru i telegramu, pa neka sudi za sebe. takodje, igrom slucaja, ja imam toliko informacija o dogadjanjima tog dana iz izvora kojima licno verujem, ali njih ne prepricavam ovde.  

ne razumem zasto je potrebno pominjati okupaciju, genocid, istoriju ili bilo sta drugo kada se pise o zrtvama. ljudi su zverski ubijeni i to je to

Dobrotm.

Link to comment

"Srbi u Hrvatskoj su imali sreće jer ih je Srbija htjela primiti"

Quote

Ambasador Koren kaže kako bi trebalo pitati Egipat, ali i druge zemlje na Bliskom istoku, zašto nisu primile izbjeglice u Gazu i zašto nisu nimalo oduševljene tom idejom.

Kazao je da Hrvatska zbog Domovinskog rata dobro razumije čemu je Izrael izložen. Rekao je i da su Srbi s teritorija Hrvatske imali sreće što ih je Srbija htjela primiti, jer arapske države to ne žele s Palestincima koje smatraju remetilačkim faktorom, odnosno svojevrsnim izazivačima problema.

hooo boi

Link to comment

Pa kad je Milosevic humanista bio, ko I Milan Nedic. Za razliku od arapskih satrapa.

 

Mislim je l ima negde neki normalan izraelski zvanicnik igde na kugli zemaljskoj danas? Ili ce svet spoznati ovih dana onu pravu, fasisticku dimenziju cionizma?

Edited by dillinger
Link to comment
×
×
  • Create New...