Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Da bi sačuvao sopstvenu demokratiju i uspostavio trajniji mir sa Palestincima, Izrael mora utrti put ka rešenju sa dve države, a Netanjahu mora da podnese ostavku, piše Foreign Affairs.

 

Politico tvrdi da Bela kuća smatra da je Netanjahu verovatno politički gotov i da mu je Bajden rekao da razmisli o lekcijama koje bi mogao da podeli sa svojim naslednikom.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Da bi sačuvao sopstvenu demokratiju i uspostavio trajniji mir sa Palestincima, Izrael mora utrti put ka rešenju sa dve države, a Netanjahu mora da podnese ostavku, piše Foreign Affairs.

Politico tvrdi da Bela kuća smatra da je Netanjahu verovatno politički gotov i da mu je Bajden rekao da razmisli o lekcijama koje bi mogao da podeli sa svojim naslednikom.

 

Bas ce on da sacuva demokratiju. Njegov cilj je da iskoristi ovu situaciju i da je unisti kao i svaki fasista. Ako mu je to Bajden rekao, onda je samo naivan kao i oko Putina.

Link to comment
27 minutes ago, Anduril said:

 

Bas ce on da sacuva demokratiju. Njegov cilj je da iskoristi ovu situaciju i da je unisti kao i svaki fasista. Ako mu je to Bajden rekao, onda je samo naivan kao i oko Putina.

 

 

 

Niko tu nije naivan. Sizofrene poruke Bele Kuce i establismenta su deo damage controla, jer se ispostavilo, naprimer, da razjebavanje izbeglickog kampa gomilom bombi  i masovno ubistvo , zbog jednog lidera Hamasa ,nikako ne moze da se upise u moralni kod sve veceg dela sopstvenih biraca. 

 

 

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, barba said:

 

Niko tu nije naivan. Sizofrene poruke Bele Kuce i establismenta su deo damage controla, jer se ispostavilo, naprimer, da razjebavanje izbeglickog kampa gomilom bombi  i masovno ubistvo , zbog jednog lidera Hamasa ,nikako ne moze da se upise u moralni kod sve veceg dela sopstvenih biraca. 

 

 

Verov vecinu biracha u USA ustvari zabole za neke male crne muslimane, ajde neka bude da greshim. Ovako pomazu Izraelcima shta god da su namerili a prichaju prichu, kao i uvek shto rade. Tako su i one zemlje napadali bombardovali, prichali o oruzju za masovno unishtenje, secam se i nekih formulacija 'posejali smo seme demokratije'... uz sve to malo cinichno podjebavaju.

  • +1 4
Link to comment

Izrael ima neke svoje baš čudne zakone...

We often receive emails from people indicating that they found out they have Jewish ancestry, but they cannot prove this through family documents.  In order to immigrate, it is possible to do so after conversion to Judaism link

Link to comment

 

Američku desnicu većinom čine evangelisti čija je ideja da je država Izrael ovaploćenje božjeg obećanja Svete zemlje Jevrejima (za razliku od desnice u Evropi koja u Beču i po Francuskoj ovih dana ponovo pokazuje šta misli o Jevrejima). Meni je nepojmljivo da iko može da pomisli da bi riđokoso mizogino homofobično rasističko lažljivo lopovsko govedotm bilo ikako bolje za Palestince i/ili strožije prema Netanijahuu ili bilo kom slično nastrojenom predsedniku vlade Izraela. Mislim, čovek je premestio američku ambasadu u Jerusalim. I prvog dana nakon Hamasovog napada na kibuce i festival izjavio da je za to kriv mlitavi Džo jer je vratio pare Iranu.

 

Jedino demokratski predsednik SAD ima šansu i interes da pritiska Izrael za bilo kakav sporazum sa Palestincima - za razliku od Kartera i Klintona Obama to nije uspeo što zbog svog nesnalaženja, što zbog Buševog i Čejnijevog nasleđa na Bliskom i Srednjem istoku, što zbog nezavisnog razvoja situacije na koji nije mogao ni u krajnoj liniji smeo da utiče.

 

Netanijahu će da izgubi sledeće izbore (tj. neće moći da formira vladu) ne zbog toga što je pritiskao Palestince, nego zbog toga što se ispostavilo da bezbednost koju je prodavao Izraelcima nije bila dovoljna (kao što Milošević na kraju nije bio skinut zato što je počeo ratove, već zbog toga što ih je izgubio). Ne verujem da Bajden ima prostora da javno ucenjuje Izrael novčanom pomoći (proširenje zida prema Gazi u visinu i u dubinu su većinom finansirali američki poreski obveznici) jer mu to ne bi prošlo kod kuće.

 

SaE

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, Mel said:

 

Verov vecinu biracha u USA ustvari zabole za neke male crne muslimane, ajde neka bude da greshim. Ovako pomazu Izraelcima shta god da su namerili a prichaju prichu, kao i uvek shto rade. Tako su i one zemlje napadali bombardovali, prichali o oruzju za masovno unishtenje, secam se i nekih formulacija 'posejali smo seme demokratije'... uz sve to malo cinichno podjebavaju.

 

 

Post se vise odnosio na birace demokratske stranke. 

 

Slazem se s tobom u principu. Verovatno o tome mogu bolje da pisu forumski amerikanci, moje je misljenje da se US znacajno izmenila od pocetka ovog veka.. 

Video sam neka istrazivanja javnog mnenja, ali opet bolje oni iz US da pisu o tome nego ja iz Moskve.. 

 

Damage control se ne odnosi samo na unutrasnju upotrebu. Moralne norme ipak igraju ulogu u nemoralnim medjunarodnim odnosima, tako sto otvorena moralna hipokrizija daje jak argument u borbi za globalni jug.. 

 

Naravno, ukoliko Israel sa US podrskom zavrsi ovaj rat brzo, uspostavi neki vid medjunarodnog protektorata svi ce zatvoriti oci na ono sto se desava, ukljicujuci tu i arapski svet koji ocito ceka kraj da nastavi biznis as uzual.. 

 

 

Ovde niko nije nevin.. 

 

Link to comment
22 minutes ago, vememah said:

 

I to je veliko pitanje.

Ja sam mislio na ove dve slike dole. Za razliku od njih, riđokoso mizogino homofobično rasističko narcisoidno lažljivo lopovsko govedotm je premestilo američku ambasadu iz Tel Aviva u Jerusalim. Ko god misli da bi on za mir na Bliskom istoku bio bolji od mlitavog Džoa je ili glup ili bezobrazan.

 

Sadat, Karter i Begin

 

Rabin, Klinton i Arafat

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment
41 minutes ago, Gojko & Stojko said:

riđokoso mizogino homofobično rasističko lažljivo lopovsko govedotm

 

Netanijahu

 

Prvi deo ispravan. U drugom si pogrešio, kaže se gospodin Netanjahu. :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

 

Bas ce on da sacuva demokratiju. Njegov cilj je da iskoristi ovu situaciju i da je unisti kao i svaki fasista. Ako mu je to Bajden rekao, onda je samo naivan kao i oko Putina.

ja mislim da je bibijev cilj je da ne zavrsi u zatvoru posle politickog pada. sto se tice njegove ideologije, ona se menja po potrebi, on je izraelski vucic

Link to comment
×
×
  • Create New...