Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

3 minutes ago, Amos said:

 

Dobro je da nisi video šta tek Spooky piše, tu bi se tek iznervirao. 

 

Video sam, odvratno kao i ovo. Samo što je njemu već odgovoreno od strane drugih pre nego sam ja stigao da napišem bilo šta, a ovde sam se zatekao nekako prvi. OK?

  • +1 4
Link to comment

Poslanica Likuda i doskorašnja ministarka informacija Galit Distel-Atbarjan nakon gledanja onog filma sa Hamasovim snimcima ubijanja (onog istog koji je pre nedelju-dve puštan novinarima) u Knesetu poziva na brisanje Gaze sa lica zemlje i vatru i dim na glave nacista u Judeji i Samariji (izraelski naziv za Zapadnu obalu).

Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

 

Wow, još jedan izraelski badža iskorištavao nepropusni rezervoar jeftine radne snage koju mu Likud itd. & IDF drže u kavezu pokraj njegove vile. Dirnut sam

 

 

i to sve na teritoriji koju kontroliše što reče kolega odavde - ISIS. jevrejski biznis pod ISIS upravom.

Link to comment
46 minutes ago, Eleniko said:

ko bi reko....

 

dobro podsećanje da je problem cionizam a ne jevreji.

To je već tradicija, osobito otkad su Kahanisti na čelu policije.

 

Međutim, ne bih te religiozne fanatike uzdizao na neki pijedestal - jedni misle da moraju čekati Mesiju da zgrome nežidove iz zemlje Izraelove, drugi bi sutra eksplozivom srušili al-Aqsu i napravili treći hram da od Izraela naprave pravu mesijansku državu - i jedni i drugi su religiozni fanatici i luđaci bez trunka zdravog razuma

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Tsai said:

a u cemu je sustina sukoba ortodoksnih jevreja i drzave?

Ortodoksi misle da tek Mesija može uspostaviti izraelsku državu, i da je svaka izraelska država prije toga svetogrđe

 

Anticionisti među njima javno demonstriraju protiv tog svetogrđa i stavljaju palestinske zastave, što likudnike i kahaniste izbezumljuje

Edited by Roger Sanchez
  • +1 2
Link to comment

Ovaj lider Hamasa opet jasno izjavljuje da ce opet uraditi 7. oktobra sta su radili sve dok ne bude vise Izraela.

Sa druge strane, clanovi izraelskog parlamenta daju genocidne izjave posto su videli bodycam snimke Hamasovaca 7. oktobra.

Zaista je ironija kako se Izrael povukao iz Gaze, predao vlast za razliku od Zapadne Obale, ali, izgleda da nece biti dosta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_disengagement_from_Gaza

Edited by Anduril
Link to comment

Ispovest Jevrejina koji radi u londonskom Gardijanu i ima bliske osobe u napadnutom kibucu.

 

Napadnut jevrejski deo centralnog bečkog groblja, iscrtane svastike i tekst "Hitler" i zapaljeni ulazni deo i kapela.

Edited by vememah
Link to comment

UN saopštio da svega 9 pekara proizvodi hleb za UN-ova skrovišta (150 UNRWA škola) u kojima se nalazi oko 672.000 osoba. Izraelskim napadima uništeno je već 11 pekara i u redovima za hleb čeka se više sati. Što se vode tiče, postoji nekakvo snabdevanje pojedinih delova juga iz Izraela koje se prekida i ponovo uspostavlja, ali se istovremeno gađaju i reni bunari. Na severu vode praktično nema osim iz cisterni, ali je sada i to snabdevanje prekinuto zbog ratnih dejstava.

 

Sputnjikova reportaža o tome kako su neki Palestinci primorani da lutaju satima kako bi došli do vode. Ima ruske titlove, nisam uspeo da nađem verziju sa engleskim.

Edited by vememah
  • Tužno 1
Link to comment
×
×
  • Create New...