Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Otvoren je pre sat vremena otprilike granični prelaz, pustiće teško ranjene Palestince, ukupno 81 (!) i ove ljude sa dvojnim državljanstvom i strance, njih ima oko 500 (po spiskovima) ali neće svi izaći, do granice se domoglo možda oko 200). 

U Gazi opet nema interneta.


Izrael optužio Boliviju da podržava teroriste i terorizam (zbog prekinutih diplomatskih odnosa).

 

Ajatolah Hamenei pozvao sve muslimanske države da obustave izvoz nafte u Izrael kako bi izvršili pritisak da prestanu sa bombardovanjem.

 

Sve Gardijan live feed, sorry što ne linkujem.

  • Hvala 2
Link to comment

Niko nikog ne oslobađa odgovornosti. Svi su odgovorni za ono što rade, Hamas ili Izrael svejedno. Samo se ti ovde uvek nađeš da kažeš da je gle čuda Hamas kriv što Izrael bombarduje izbeglički kamp, jer su ih provocirali. I ti onda nekom prebacuješ oslobađanje od odgovornosti, daj ne lupaj više. Pogubljen u vremenu i prostoru.

  • +1 7
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Duda, to je nacin razmisljanja onih sa druge strane u ovoj raspravi, tako sam ga naveo. Ja to kritikujem sve vreme.

Ma kako bre drugih, o čemu ti pričaš.

Pa tvoja je tvrdnja da Hamas kalkuliše a Izrael se ovako ponaša zato što je izazvan i zato što mora 

Ajde bre, nisi glup, a zauzimaš stav kao svi besramni, za koje istorija ovog sukoba počinje 07. 10. 2023.

 

Piši šta hoćeš, ja ti više odgovarati neću, znam da stvari razumeš bolje od ovoga što pišeš.

  • +1 7
Link to comment
9 minutes ago, dùda said:

Ma kako bre drugih, o čemu ti pričaš.

Pa tvoja je tvrdnja da Hamas kalkuliše a Izrael se ovako ponaša zato što je izazvan i zato što mora

 

Nigde to nisam rekao. Ne mora nista niko nego je bilo sasvim jasno i ocekivano sta ce uciniti posle ovakvog klanja - ne zato sto mora, to zaista niti sam rekao niti mislim. Nego zato sto nije prvi put i zato sto je jasno ko je tamo na vlasti.

 

Kada se klanje desilo, pola sveta je eksplodiralo u "moralo je do ovoga da dodje". Nije moralo nista. Kao sto ni sada ne mora da se baca hiljade tona bombi na civile.

 

btw. interesantno kako smo od Melinog "mora EU da primi izbeglice jer su proterali Jevreje pre 70 godina" dosli do ove "rasprave"... ocekivano.

Edited by Caligula
Link to comment

izvini, koje klanje

 

jel to citiraš netanjahov propagandni servis ili imaš neki dokazni materijal

 

ljudi su imali kalaše i rpg, ne znam kako se time kolje

Link to comment
Just now, Eleniko said:

izvini, koje klanje

 

jel to citiraš netanjahov propagandni servis ili imaš neki dokazni materijal

 

ljudi su imali kalaše i rpg, ne znam kako se time kolje

 

Bravo care, posle ti meni nesto jos i moralises. Neka ga ovo ovde, da se slucajno ne dosetis da editujes.

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

Bravo care, posle ti meni nesto jos i moralises. Neka ga ovo ovde, da se slucajno ne dosetis da editujes.

 

što bi editovao, samo su prosvećeni poput tebe u posedu dokaznog materijala o ispečenim bebama iz rerne i sličnog klanja

 

ja nisam

 

zato te i molim da podeliš ovde sa nama

Link to comment
16 minutes ago, Eleniko said:

zato te i molim da podeliš ovde sa nama

 

Znas da je zabranjeno, ne navlaci me na ban.

 

Dalje, imam neki normalni nivo poriva oko morbidne radoznalosti ali ovo sto su zivotinje radile po kibucima je previse, nisam mogao da gledam ni one ulicne "reportaze" do kraja, na neko vreme sam se i pauzirao sa tvitera.

 

Nemam problem da verujem izraelskoj strani oko brutalnosti napada.

 

Relativizovati onaj pokolj i citavu audio i video ikonografiju sa snimaka koje je emitovao sam Hamas  je, ne znam, ti kazi sta.

Edited by Caligula
Link to comment

ja ne relativizujem ništa, samo ne verujem zvaničnoj propagandi 

 

ne znam zašto mora klanje kao da je smrt od metka lepa

 

imaš pm pa pošalji slike, ne tražim da ih staviš ovde

Link to comment

Imas internet pa gledaj.

 

Postovanje dostojanstva zrtava, sa bilo koje strane, ocigledno je rastegljiva stvar. Imas realne slike postavljene u propagandne svrhe, samo ti treba stomak za skrolovanje. Izrael je pre nekoliko dana na zatvorenoj projekciji pustio novinarima snimke sa Hamasovih kamera i sa nadzornih kamera, hvala bogu pa nisu to pustili i u javnost.

 

I da se razumemo, ubiti dete od cetiri kilograma svojim rukama i ubiti ga pritiskom na dugme iz vojne baze kilometrima daleko i tehnicki i moralno ima istu tezinu.

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Niko nikog ne oslobađa odgovornosti. Svi su odgovorni za ono što rade, Hamas ili Izrael svejedno. Samo se ti ovde uvek nađeš da kažeš da je gle čuda Hamas kriv što Izrael bombarduje izbeglički kamp, jer su ih provocirali. I ti onda nekom prebacuješ oslobađanje od odgovornosti, daj ne lupaj više. Pogubljen u vremenu i prostoru.

 

Još bolje od toga, Hamas je nekako odgovoran za doseljenje evropskih Jevreja u Palestinu koje Mel pominje, 40 godina pre svog osnivanja. 

 

Hamas je sto posto bio problem i 1948. Evo još jedan kratak uradak za neobaveštene, svedočenja izraelskih vojnika iz tog perioda: "Naravno da smo ubijali, silovali, streljali zarobljenike, palili ih bacačima plamena... Država se mačem osvaja."

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Još bolje od toga, Hamas je nekako odgovoran za doseljenje evropskih Jevreja u Palestinu koje Mel pominje, 40 godina pre svog osnivanja. 

 

Hamas je sto posto bio problem i 1948. Evo još jedan kratak uradak za neobaveštene, svedočenja izraelskih vojnika iz tog perioda: "Naravno da smo ubijali, silovali, streljali zarobljenike, palili ih bacačima plamena... Država se mačem osvaja."

 

 

Strashno, nesrecnici. Ja razumem Jevreje da su zeleli svoju drzavu, ali nikakvo pravo nisu imali da otimaju tudju zemlju. To su sve bili drzavljani Evrope, a Palestinci su platili i i dalje placaju cenu evropskog zla, dok im USA to omogucava direktno a EU kenja o Hamasu kao da je to ikako povezano sa ovim zlom.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Dalje, imam neki normalni nivo poriva oko morbidne radoznalosti ali ovo sto su zivotinje radile po kibucima je previse, nisam mogao da gledam ni one ulicne "reportaze" do kraja, na neko vreme sam se i pauzirao sa tvitera.

 

Nemam problem da verujem izraelskoj strani oko brutalnosti napada.

 

Možda bi mogao da veruješ svedočenjima preživelih koji objašnjavaju da ih je raspametio upravo IDF. 

 

Quote

According to Haaretz, the army was only able to restore control over Be’eri after admittedly shelling the homes of Israelis who had been taken captive. “The price was terrible: at least 112 Be’eri residents were killed,” the paper chronicled. “Others were kidnapped. Yesterday, 11 days after the massacre, the bodies of a mother and her son were discovered in one of the destroyed houses. It is believed that more bodies are still lying in the rubble.”

 

Ne brini, nema slika raskomadanih i spaljenih leševa na linku, dakle Google Translate u ruke pa na čitanje.

 

A sledeći put kad naiđeš na takve slike, slobodno se raspitaj šta kažu preživeli, da li su ih spaljivali i komadali noževi ili artiljerija.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...