Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

4 minutes ago, x500 said:

Vidis, stvari nisu bas tako jednostavne.

 

Pogledaj primer Poljske

  Hide contents

 

moze i sada da se nesto napravi. 

Ne bih da mračim ali mislim ništa od toga, sve miriše na globalni sukob da ne kažem ww3 i sada svako gleda da zauzme što bolju poziciju.

Neće se završitii Gazom, mislim da se može očekivati sranje i na WB. 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Hamas zapuca pa pobegne i ostavi Palestince pod izraelskim bombama - i tako decenijama. Hamas se javlja iz Katara. Hamas ide u Iran i Moskvu po instrukcije.

 

Ovde si potegla temu "ko treba, zapravo KO JE DUZAN da primi izbeglice" ne skreci sad na Izraelski fashizam.

 

Drugim rečima za ovo što se dešava je kriv Hamas što je provocirao Izrael, a ne Izrael što je nakon bolnice proširio bombardovanje na izbeglički kamp. Jel imaš još neki mini suknja silovanje argument? Ali čekaj, jel onda za pokolj 7. oktobra kriv Izrael što je provocirao Hamas zatvaranjem dva miliona ljudi u zatvor, svakodnevnim progonom običnih ljudi, isterivanjem iz njihovih kuća i ... možemo do sutra da nabrajamo. Živ nisam da čujem nove logičke vratolomije. 

 

Da prime izbeglice su dužni svi, pogotovo ovi što tapšu Izrael po leđima dok sipaju bombe po izbegličkim kampovima i viču još. Refugees welcome.

  • +1 9
Link to comment
55 minutes ago, x500 said:

Vidis, stvari nisu bas tako jednostavne


Posle konferencije u Evijanu 1938 godine i pravljenja dogovora kako da se Nemacka oslobodi Jevreja, uz sve ono sto je usledilo nakon toga, mi trebamo da se zapitamo kako treba da se resava problem ugrozenih ljudi. Da li je sistem kvota i raseljavanje dobar metod, ili treba da se resava uzrok problema - sta je to sto tera ljude da se sele?

 

Dakle, treba spreciti da ljudi iz Gaze postanu izbeglice, a ne da li treba ova ili ona zemlja da ih primi.

 

 

 

Tako je, sve je ovo jasno i svako bi se sa ovim slozio. Ali to nije uopste tema ovog repa diskusije, tema je ono od Mel  "zasto ih licemerna EU ne primi jer je proterala (???) Jevreje pre sedamdeset godina"...

 

Jeste offtopik ali preko glave mi je te Vecernje Novosti logike gde je "cela Evropa fasisticka/nacisticka ali nisu svi Palestinci Hamas" ... pa odluci se bre Vuchela za princip vec jednom, ili generalizuj ili gledaj nijanse.

 

Tacno je, nisu svi Palestinci Hamas. Takodje, netacno je da je Evropa fasisticka. Samo to je bila tema, kazem, ovog repa diskusije. E kad se uplela u supstvene kucine, Mel je krenula da se vadi na to sta Izrael radi Palestincima - dobro jutro, ne radi to od juce i nije oko toga pocela ova bizarna rasprava gde je tzv. zapad licemeran a ostatak sveta za nju ne postoji na mapi licemerja, oportunizma i realpolitike.

 

Zapad pa zapad. Jebote, na mikro planu mi koji zivimo u Srbiji najebavamo bukvalno od istoka i njihovih ljudi u vladi i medijima, vec trideset i pet godina unazad. Dajte malo realizma aman.

 

 

Edited by Caligula
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Venom said:

Ali čekaj, jel onda za pokolj 7. oktobra kriv Izrael što je provocirao Hamas zatvaranjem dva miliona ljudi u zatvor, svakodnevnim progonom običnih ljudi, isterivanjem iz njihovih kuća i ... možemo do sutra da nabrajamo.

A, ne, kako ne shvataš.

Hamasu ne treba povod, oni su zlo samo po sebi.

Tako u poslednje vreme shvatam @Caligula

Inače mi je drag forumaš, nije mi jasno što mu treba ovakvo blamiranje na ovoj temi.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, dùda said:

A, ne, kako ne shvataš.

Hamasu ne treba povod, oni su zlo samo po sebi.

Tako u poslednje vreme shvatam @Caligula

Inače mi je drag forumaš, nije mi jasno što mu treba ovakvo blamiranje na ovoj temi.

 

Naprotiv Duda, ja sve vreme govorim da Hamas zna sta radi. Ovi koji su sa druge strane tvrde da je u pitanju prosto elementarna nepogoda, neko iskonsko zlo nastalo na jevrejskom zlu (opet generalizacija) bas kao i Putin onomad koji je impulsivna sila protiv koje se ne moze, snazni talas pravednog gneva zbog Ukrajinskog nacizma nego eto "ZAPAD" umesto da ga hendluje a ono licemeran i gleda svoje interese.

 

Sa jedne strane emocija, sa druge cisto kalkulisanje. I tako u krug. Onaj koji kalkulise je odgovoran, ovu emociju oslobadjamo odgovornosti.

 

Dakle ako mozes ne ucitavaj mi ono sto nisam rekao.

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

A, ne, kako ne shvataš.

Hamasu ne treba povod, oni su zlo samo po sebi.

Tako u poslednje vreme shvatam @Caligula

Inače mi je drag forumaš, nije mi jasno što mu treba ovakvo blamiranje na ovoj temi.

 

Da, to je to. Neki su zli i sve loše što rade je zato što su zli. Neki su dobri i kad rade nešto loše to je izuzetak i neko je drugi kriv. Pravda je slepa propo.

 

lady-scales-of-justice-peeking.jpg

  • +1 1
Link to comment

Jeste, pripremali godinu dana pokolj ali ni jednu sekundu nisu potrosili na razmisljanje o realnim posledicama.

 

Taj deo je neplanirano iskrsao.

Edited by Caligula
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

Jeste, pripremali godinu dana pokolj ali ni jednu sekundu nisu potrosili na razmisljanje o realnim posledicama.

 

Taj deo je neplanirano iskrsao.

 

ono što konačno zaslužuješ da ti se napiše posle ovog gore ovde je kažnjivo pravilima foruma

 

a nisi vredan takve žrtve

 

izvini ali tako je

 

i ti pišeš ne razmišljajući ni o tome što pišeš ni o realnim posledicama

 

 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Caligula said:

 

Naprotiv Duda, ja sve vreme govorim da Hamas zna sta radi. Ovi koji su sa druge strane tvrde da je u pitanju prosto elementarna nepogoda, neko iskonsko zlo nastalo na jevrejskom zlu (opet generalizacija) bas kao i Putin onomad koji je impulsivna sila protiv koje se ne moze, snazni talas pravednog gneva zbog Ukrajinskog nacizma nego eto "ZAPAD" umesto da ga hendluje a ono licemeran i gleda svoje interese.

 

Sa jedne strane emocija, sa druge cisto kalkulisanje. I tako u krug. Onaj koji kalkulise je odgovoran, ovu emociju oslobadjamo odgovornosti.

 

Dakle ako mozes ne ucitavaj mi ono sto nisam rekao.

Pa ono što sam ti ja navodno učitala, bezazlenije je od ovoga što si u ovom postu napisao, ali ok, izvini, nema zbilja potrebe da te se tumači, jasan si prilično.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

 

ono što konačno zaslužuješ da ti se napiše posle ovog gore ovde je kažnjivo pravilima foruma

 

 

Nije to (samo) moje misljenje, svaki ozbiljan analiticar govori o upadu hamasa kao provokaciji koja treba da vodi u siri sukob.

 

I ja bih tebi napisao svasta sto bi me odvelo u ban ali cutim i trpim jbg, to je usud zivota na moderisanom mestu.

Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

Pa ono što sam ti ja navodno učitala, bezazlenije je od ovoga što si u ovom postu napisao, ali ok, izvini, nema zbilja potrebe da te se tumači, jasan si prilično.

 

"Hamas dobro zna sta radi" je gore od "Hamas je prosto iskonsko zlo i ne treba mu povod"?

 

Evo kazi mi sta je Hamas ocekivao kao plod ove akcije i klanja koje ocigledno polako tone u zaborav ponisteno hiljadama palestinskih zrtava? Ali ozbiljno, ako mozes da zamislis sta im je bilo u glavama, kakav cilj su hteli da postignu?

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
14 minutes ago, Caligula said:

 

Sa jedne strane emocija, sa druge cisto kalkulisanje. I tako u krug. Onaj koji kalkulise je odgovoran, ovu emociju oslobadjamo odgovornosti.

Reči bez.

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

Reči bez.

 

Duda, to je nacin razmisljanja onih sa druge strane u ovoj raspravi, tako sam ga naveo. Ja to kritikujem sve vreme.

 

Istok vazda emotivan i nevin, zapad vazda proracunat i kriv. To je linija kojom se uvek ide.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...