Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

4 minutes ago, barba said:

 

"The European, ethno-nationalist, settler colonial project in Palestine

 

ne mere kraće i preciznije, bukvalno definicija problema

  • +1 1
Link to comment

Ukrstiti ovu ostavku, nacin na koji Izrael tretira UN zadnjih dana, nedavnu izjavu ceske ministarke odbrane o potrebi napustanja (!!!) UN u znak protesta zbog podrske terorizmu, i - devastacija uloge UN i znacaja koji UN kao organizacija imaju se nastavlja.

Nikako kao teorija zavere, radi se o procesu koji se odvija od kraja Hladnog rata i koji je od anahronih hladnoratovskih nakaza poput NATO-a napravio medjunarodnu organizaciju jacutm od UN...

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Mel said:

 

Pa ne, ne kaze to nego kaze ono shto kaze. Ne zuljaju ga Norveska i Spanija nego bash USA i vodece evropske zapadne drzave, shto je primarno ono na shta se misli kad se kaze zapad a ne San Marino. Za Kaligulu USA treba da budu istovremeno svetski zlikovci br 1 i nekako uzdignuti moralno iznad kojekakvih Kina i Rusija, a poshto to in my book nije tako onda mora da je problem u meni.

A kako Spanija kao vodeci Hitlerov pomagach pa i Norveshka koja je isto svojevremno proganjala svoju jevrejsku populaciju kako je to vec bio red u naprednoj Evropi, nisu nishta vishe krive za proterivanje (samoodlazenje) Jevreja posle WWII u Palestinu od jedne Kine, to vec ne znam ni shta treba da znachi.

 

A onaj argument ali USA ne ravna tenkovima svoj narod! Samo one neke tamo crnputaste po kugli zemaljskoj. Jbt ako jos jednom naletim na taj argument, pa ne znam, ajde bar se pravi da nisi rasista, sramota je...

 

 

Aj ti protumaci kroz svoje cvikere sta ja kazem.

 

Ja kazem prosto - krivis tzv. Zapad za nesto za sta nemas ni u planu da krivis istok.

 

"Zasto EU ne primi Palestince" a Egipat im je tu uz nos. Kamo Iran, Katar? RuZija?  Svi huskaci?

 

Kakva arogancija jebote, i jos me "tumaci".

 

Edit: cekaj bre, sad procitao ceo post - ti meni ucitavas rasizam?

 

Ti??? Koja delis ljude ovde na mrzitelje i volitelje Srbije?? Pa znas kako, neces me navuci na ban ali svasta bih ti rekao.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, vememah said:

Izraelski vojnici se zabavljaju pevajući: "Ko nema vodu, hranu i struju? Gaza! Ko će da živi u šatorima? Gaza!"

Jebote, stravicno.

Pa SS-ovci barem nisu pevali guseci ustanak u varsavskom getu.

 

Ovo je moralni bankrot Izraela, rasprodaja budzasto 1 basnoslovnog nasledja, tuznije i jadnije nego svvojevremeni Bg pozdravi tenkovimz sa nadvoznjaka...

 

Jebiga...

Edited by namenski
Link to comment
13 hours ago, dùda said:

ti si pametan čovek i verovatno razumeš da su ovakva poređenja teški bulšit

pa ako ćemo tako da gledamo, pa masakr koji je napravio hamas je po brojkama mini patuljast, pa to nije bio razlog da se ne digne čitav svet na osudu a tek da ne pričam šta je pokrenuo Izrael nakon toga

pa imali smo i mi u Bosni baš gadan rat,  sa mnogo poginulih, ranjenih, izbeglica, gladnih, ali to je ipak neuporedivo sa ovim što se dešava u Gazi, da li je ikome to potrebno objašnjavati 

 

Neuporedivo je po tome sto je Bosna bila mnogo gora. Za dan je tamo postreljano civila kao sada za tri nedelje u Gazi dok se u Srbiji djuskalo i slavila oslobodjena bela tehnika. 150.000 ljudi poginulo zbog ambicije par glavesina i gluposti naroda. Milioni raseljeni. A Beograd (odakle je sve pocelo 1988.) nije ni taknut, za razliku od Izraela. U pravu si, neuporedivo.

 

Meni su devedesete i kako je tada velika vecina reagovala oko rata i posle, a zatim i prosli topici (zanimljivo ih je sada citati) na ovom forumu o Kosovu (tamo se otvoreno negirao pokusaj genocida kad je pocelo bombardovanje), Siriji (otvoreno negiranje bombardovanja bolnica barel bombama, 400.000 mrtvih, a kad su stigli Rusi, to je bilo bombardovanja "glavoseca") ili Ukrajini (ako si u ruskoj sferi uticaja onda sledi "bambusanje"), ili istorijski topici o sovjetskim (apologija Staljinovih zlocina kakva se tesko nalazi u Evropi) ili jugoslovenskim masovnim zlocinima (nad nemackim i italijanskim civilima posle WW2) odlicni pokazatelji da je dobar deo "zabrinutosti" za civilne zrtve uglavnom lazan, ako nisu "nasi" u pitanju, a "nasi" su svi koji su nekako kontra Zapada (ili koga oni iz nekog politickog razloga podrzavaju) u datoj situaciji. Kada selektivna empatija za civila bazira zapravo na mrznji i kompleksu nize vrednosti, to vise nema veze sa empatijom.

 

Slican kulturoloski obrazac sam posmatrao i u arapskim zemljama. Cak se ni u Rusiji toliko ne pretvaraju da ih je briga za civile ili bilo koga, jer ih ocigledno nije. Ali, u arapskom svetu i Srbiji je taj kompleks vecite zrtve i nize vrednosti dosta rasiren koji potpuno iskljucuje racionalno politicko rasudjivanje i zaista univerzalnu empatiju. Ili se argumentuje moralno/humanisticki na sve teme, da li je u pitanju Vijetnam, Irak, Kosovo, Sirija, Ukrajina, ili Gaza, ili se argumentuje politicki, pa se ideje o "imperijalnim sferama uticaja" ili o internacionalnoj vladavini prava sa druge strane takodje primenjuju svuda. Sve drugo je samo gubljenje vremena u lazima i kompleksima.

Edited by Anduril
  • Haha 1
  • -1 4
Link to comment
2 minutes ago, Anduril said:

Za dan je tamo postreljano civila kao sada za tri nedelje u Gazi dok se u Srbiji djuskalo i slavila oslobodjena bela tehnika...

Dal je moguce da iko pri cistoj svesti poteze ovakva poredjenja? :isuse: 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...