Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

11 minutes ago, Eleniko said:

 

jel možete da prestanete da lupetate i ponavljate zločinačku propagandu da su hamas i isis isto

Nisu isto ali na sinaju ima baza i jednih i drugih. 

Jednima je cilj oslobođenje palestine, a drugima islamska država  na teritoriji postojećih država. 

Link to comment

izgleda da ce evropljani da salju humanitarnu pomoc brodovima koji ce proveravati izraelci na kipru. amerikanci pritiskaju izrael da dozvoli ulazak cisterni sa gorivom i kako se cini da ce izrael morati da popusti

Link to comment

za izrael su sve te grupe egzistencijalna pretnja. poredjenje hamasa sa isisom je postalo propagandno zgodno da bi se zadobila sira svetska podrska za kopnenu ofanzivu, ali je ono sasvim zasluzeno sto se mene tice.

naravno, postoje razlike izmedju nacina delovanja tih grupa, recimo hizbola se deklarativno trudi da napada samo vojne ciljeve, ali konacni cilj im je svakako isti, unistenje izraela

  • -1 2
Link to comment
10 minutes ago, roux senyurt said:

za izrael su sve te grupe egzistencijalna pretnja. poredjenje hamasa sa isisom je postalo propagandno zgodno da bi se zadobila sira svetska podrska za kopnenu ofanzivu, ali je ono sasvim zasluzeno sto se mene tice.

naravno, postoje razlike izmedju nacina delovanja tih grupa, recimo hizbola se deklarativno trudi da napada samo vojne ciljeve, ali konacni cilj im je svakako isti, unistenje izraela

Za Izrael je Hamas buduci partner u pregovorima, zapisi to negde, ako te mrzi, boze zdravlja - podseticu te.;)

Pocece skidanjem atributa teroristi jer se - izmedju ostalog - na teroriste ne mobilise cirka 300,000 vojske i obaska sto su ti teroristi vise uzdrmali Izrael nego svojevremeno vojske par kako-tako uredjenih arapskih drzava pride potpomaganih od strane CCCP-a.

Uostalom, nece biti ni prvi ni poslednji teroristi koji su evoluiralitm...

 

Stav sto se mene tice je ipak samo stav, 1 smatranje: niko ti ne brani da ga zagovaras, pa i navijas, ali dozvolices da ima i drugacijih stavova (i smatranja, naravno) kojima Izrael nije centar sveta.

Pri tom imaj u vidu da Jevreji nije identicno Izrael, ovo tek da izbacimo antisemitizam kao argument pogotovo ono sto se sada dogadja u Gazi...

Edited by namenski
  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, vememah said:

 

 

 

Izraelski ambasador u UN-u Gilad Erdan je povodom stavljanja Davidovih zvezda na grudi članova izraelske delegacije izjavio: "Neki od vas nisu ništa naučili u proteklih 80 godina. Neki od vas su zaboravili zašto je ovo telo osnovano. Dakle, podsetiću vas. Od danas pa nadalje, svaki put kada me pogledate, setićete se šta znači ćutati pred zlom. Baš kao moji dede i babe, kao i dede i babe miliona Jevreja, od sada ćemo moj tim i ja nositi žute zvezde. Nosićemo ovu zvezdu dok se ne probudite i ne osudite zločine Hamasa."

 

 

Ovaj majndfak u kome Jevreji koji se ponašaju kao fašisti gadjaju ostatak globusa antifašizmom ne može da se smisli.

 

Autentično ludilo ljudske vrste.

 

:rozle:

Link to comment

Izrael tvrdi da su bombardovanjem ubili tog komandanta i mnoge druge Hamasovce. Takođe su objavili da su kopneno osvojili Hamasovo uporište u zapadnoj Džabaliji. Po nekim palestinskim izvorima već je izvučeno 60 tela, a biće ih najmanje 100-150.

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Za Izrael je Hamas buduci partner u pregovorima, zapisi to negde, ako te mrzi, boze zdravlja - podseticu te.;)

Pocece skidanjem atributa teroristi jer se - izmedju ostalog - na teroriste ne mobilise cirka 300,000 vojske i obaska sto su ti teroristi vise uzdrmali Izrael nego svojevremeno vojske par kako-tako uredjenih arapskih drzava pride potpomaganih od strane CCCP-a.

Uostalom, nece biti ni prvi ni poslednji teroristi koji su evoluiralitm...

 

Stav sto se mene tice je ipak samo stav, 1 smatranje: niko ti ne brani da ga zagovaras, pa i navijas, ali dozvolices da ima i drugacijih stavova (i smatranja, naravno) kojima Izrael nije centar sveta.

Pri tom imaj u vidu da Jevreji nije identicno Izrael, ovo tek da izbacimo antisemitizam kao argument pogotovo ono sto se sada dogadja u Gazi...

mobilisano je i vise vojske, 360000, ali nije sve namenjeno kopnenoj ofanzivi u gazi. ceka se eventualno aktivnije ucesce nasralinih, a slazem se, oni nisu puki teroristi sa 50-80 hiljada vojnika, 150000 raketa svakakvih dometa i gotovo milijardu dolara godisnjeg budzeta.

 

sto se tice ovog drugog, to se valjda podrazumeva, svak pise sto mu je volja. slazem se i da antisemitizam nije jednako kritika izraela

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Constantin said:

Da li je proverljivo, jer info je sa "X" da je Yemen zvanično objavio da je u ratu s Izraelom ?  

 

napisao se je neki baja ispod..

This is not official Yemeni statement, it is from the unrecognised Houthi Rebels in the country who have held Yemen's capital, Sanaa, since 2014 as part of that country's ruinous war. They are Shia insurgency group, and are link with Iranian regime.

 

Their slogan is:

“God is the greatest; death to America; death to Israel; curse the Jews; victory to Islam.”

 

So, their statement is hardly surprising. But also to note, the whole of Saudi Arabia is between them and Israel, geographically.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, vememah said:

Izrael tvrdi da su bombardovanjem ubili tog komandanta i mnoge druge Hamasovce. 

 

daj bože da jesu

 

sad me živo zanima šta će biti izgovor za dalji masakr žena i dece u gazi

Link to comment

.

 

Ne vidim vest na mejnstrim medijima, ne znam ni da li je tacna.

 

 

Craig Mokhiber, the director of the United Nations's human rights office in New York, has resigned from his position in protest of Israel’s counterattacks in the Gaza Strip, calling it “a text-book case of genocide.”

"The European, ethno-nationalist, settler colonial project in Palestine has entered its final phase, toward the expedited destruction of the last remnants of indigenous Palestinian life in Palestine,” Mokhiber said in a letter to Volker Turk, the U.N. high commissioner for human rights. “What’s more, the governments of the United States, United Kingdom, and much of Europe, are wholly complicit in the horrific assault."

 

Mokhiber took aim at the U.S. in his resignation letter on Tuesday, stating that key parts of the U.N. have "surrendered" to the "power of the U.S." and therefore abandoned their principles. He said the organization should recognize that the U.S. and other Western nations are not "credible mediators" but rather "active parties" in the conflict and "we must engage them as such."

 

https://www.washingtonexaminer.com/policy/foreign/top-un-official-new-york-resigns-accuses-body-supporting-israel

 

.

Link to comment
×
×
  • Create New...