Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

3 minutes ago, zorglub said:

Ima i među Donbašanima plavookih valjda, pa 90% mittel i westeurope iskreno pojma nema da su isti ginu još od 2014.

O siroti Donbašani. A jel znaju za njihove patnje u Indiji?

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:

O siroti Donbašani. A jel znaju za njihove patnje u Indiji?

 

Jesi li ok Rođo, nekada si umeo da zadeneš glup i zloban komentar koji je bar bio u fazi sa temom ili zasebnom prepiskom, šta se desilo?

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, zorglub said:

Jesi li ok Rođo, nekada si umeo da zadeneš glup i zloban komentar koji je bar bio u fazi sa temom ili zasebnom prepiskom, šta se desilo?

Pali su mi standardi, kao malezijski Boeing 777ER nad ugljenokopima

Edited by Roger Sanchez
  • Haha 2
Link to comment
14 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kako tačno to kontrira geografski bias? Naravno da je Francuska pravila simbol od francuskog Oradoura, a ne od sovjetskih žrtava. Od njih su simbole pravili Sovjeti, kako je jedino razumno i normalno.

Ne kontrira, ma kako na prvi pogled zvucalo: sadrzi (i) jedan latentni i sveprisutni rasizam, selektivno citanje i tumacenje istorije koje otvara upravo siroko polje za ovo sto si opravdano naglasio u drugom pasusu posta.

Daje materijal, podlogu, upravo za tu vrstu moralisanja koja otvara prostor za svaku vrstu relativizacije i spinovanja sto su moderni mediji savladali do savrsenstva buduci da su lukavo i svesno liseni i naznaka nezavisnosti i takozvane objektivnosti.

Svet u celini se ekstremizuje - od Amerike, preko Rusije, Indije, Kine: olakost brzog potezanja, sve manja sklonost i sposobnost za kompromis(e), vokabular kojem bi i dr. Gebels pozavideo na svim stranama, sve beslovesnija publika, takozvana javnost...

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Roger Sanchez said:

Pali su mi standardi, kao malezijski Boeing 777ER nad ugljenokopima

Pa zasto tako daleko Rodjo? :ohmy:

Imasmo i Libyan Arab Airlines Flight 114, takodje prepun putnika iznad Sinaja, oboren odobrenjem najvisih vojno-politickih instanci Izraela.

Mislim, ipak, na Izrael/Palestina topiku smo...

 

Ili, ako bas hoces, regionalnotm: Iran Air Flight 655 sa 300-ak putnika kojeg ni krivog ni duznog spuca USS Vincennes iznad Zaliva...

 

Ili ti ipak gajis neke druge standarde, a?

 

 

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, x500 said:

 

Sto se tice boje ociju/kose, mislim da je @radisa lepo pojasnio.

 

Ja cu dodati jedan detalj - dan dva posle masakra 7.X je jedan od sagovornika na forumu izrazio tugu nad slikom plavookog deteta. Lici na njegovo dete.

To je vrlo ljudska reakcija, pronasao je slicnost i to ga je dodatno pogodilo. Em je dete, em lici na njegovo.

 

Zato te i pitam jer sam ja to rekao pa me je interesovalo da li si na to referisao.

 

Dete mi je plavooko, bratanica crna kao turkinja (na babu) tako da zaista ne biram boje koje ce kod mene izazvati empatiju.

Link to comment

Izraelski tink-tenk blizak Netanjahuu u svojoj analizi od 17.X predlaže da se Egiptu isplati 5-8 milijardi dolara da primi celokupno stanovništvo Pojasa Gaze, doduše ne na Sinaj, već u gradove, u kojima navodno ima gomila praznih stanova koje obični Egipćani ne mogu da priušte iako koštaju 150-300 dolara po kvadratu.

 

Originalni dokument na hebrejskom, ako neko želi da preuzme i provuče kroz Google translate dostupan je ovde.

  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, x500 said:

U isto vreme je Boko haram oteo 200 dece iz neke skole. Niko nije osvetlio ni poljski wc, a ne neko javno zdanje, bojama zastave Nigerije


Samo što ovo nije tačno u ovom slučaju, ne da je bilo u vestima, nego su i imali “bring our girls home” pokrete, čak i kod babe Hilari. MoDa ne osvetljenje u bojama zastave, ali i te kako je ispraćeno, da ne budemo nepošteni.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Pa zasto tako daleko Rodjo? :ohmy:

Imasmo i Libyan Arab Airlines Flight 114, takodje prepun putnika iznad Sinaja, oboren odobrenjem najvisih vojno-politickih instanci Izraela.

Mislim, ipak, na Izrael/Palestina topiku smo...

 

Ili, ako bas hoces, regionalnotm: Iran Air Flight 655 sa 300-ak putnika kojeg ni krivog ni duznog spuca USS Vincennes iznad Zaliva...

Nitko od tvojih navedenih whatabout rušitelja nije bio goloruk™ & nejač™

Edited by Roger Sanchez
  • Tužno 1
Link to comment
16 minutes ago, Caligula said:

 

Zato te i pitam jer sam ja to rekao pa me je interesovalo da li si na to referisao.

 

Dete mi je plavooko, bratanica crna kao turkinja (na babu) tako da zaista ne biram boje koje ce kod mene izazvati empatiju.

Nisam mislio na tebe, i ti i ja kao pojedinci smo nebitni u ovoj prici. 

Ostalo mi je u secanju iskrena tuga coveka koji vidi povtrdjeno dete koji lici na njegovo.

 

7 minutes ago, dragance said:

Samo što ovo nije tačno u ovom slučaju, ne da je bilo u vestima, nego su i imali “bring our girls home” pokrete, čak i kod babe Hilari. MoDa ne osvetljenje u bojama zastave, ali i te kako je ispraćeno, da ne budemo nepošteni

Koliko lidera je nadupecke odletelo u Nigeriju i reklo "imate nasu podrsku, sve sto vam treba i dokle god vam treba"? Wow, imali su # tag na twiteru, i neku drugu kurcabocu na instagramu/fejsbuku i sl. 

Naravno da je bilo u medijima, inace ja ne bih mogao o tome da pricam. Ali je bilo manje bitno od napada u Belgiji i/ili Francuskoj koji su se desili manje vise u isto vreme. Naprosto, drugi ljudi i drugi interesi u celoj prici :(

  • +1 5
Link to comment
37 minutes ago, vememah said:

Izraelski tink-tenk blizak Netanjahuu u svojoj analizi od 17.X predlaže da se Egiptu isplati 5-8 milijardi dolara da primi celokupno stanovništvo Pojasa Gaze, doduše ne na Sinaj, već u gradove, u kojima navodno ima gomila praznih stanova koje obični Egipćani ne mogu da priušte iako koštaju 150-300 dolara po kvadratu.

 

Originalni dokument na hebrejskom, ako neko želi da preuzme i provuče kroz Google translate dostupan je ovde.

 

A ko će tačno da plati tih 5-8 milijardi, pošto Jevreji sigurno neće.

  • Haha 4
Link to comment
2 minutes ago, mackenzie said:

A ko će tačno da plati tih 5-8 milijardi, pošto Jevreji sigurno neće.

 

Neće niko, naravno. Ideja da etničko čišćenje par miliona ljudi može da se isfinansira je brutalna glupost, negde u rangu sa reparacijama za potomke američkih robova. 

 

Inače, koga zanima kako funkcionišu stvari bez Hamasa, ima ovih dana bezbroj primera sa Zapadne obale.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
42 minutes ago, Roger Sanchez said:

Nitko od tvojih navedenih whatabout rušitelja nije bio goloruk™ & nejač™

Sto, naravno, cini bitnu razliku u obaranju putnickih aviona...

Rodjo, ne znam zaista sta da ti kazem na ovu vrstu akrobatike, osim - :puke:

 

Bice da si zaista izgubio kompas, sorry, necu vise...

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...