Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

2 minutes ago, Caligula said:

 

Uporedjujes upad Rusije u Ukrajinu sa ovim?

 

To se zove ostrascenost.

jes vala, pravi primer ostrascenosti

 

Vecina arapskih drzava ne priznaje Izrael kao drzavu i pravo da postoji.

Izrael ne postuje medjunarodne granice i prisvaja teritorije drugih drzava. 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Rusija jeste zla, u Gazi narocito

Rusija se uopće ne ponaša kao Izrael. Ona je opravdano pokrenula rat i rastavila Mariupolj (među ostalim) na parčiće zato jer su ukrajinske Al-Azov brigade granatirale Donbas nešto jače nego Hamasove al-Qassam brigade Ašdod, a i zarobljenika su jednog spalili na krstu

Link to comment

Jako je licemerno kako su evropske drzave prebacile brigu na drugoga. Da su bar prihvatile palestinske izbeglice kad su onomad isporuchili Jevreje iz Evrope, bilo bi malo manje nefer, ali ni toliko. Isto je interesantno kako su Nemachka i Izrael na istoj liniji oko toga, a i govori neshto o celom tom poslu.

Link to comment
7 minutes ago, Roger Sanchez said:

Rusija se uopće ne ponaša kao Izrael. Ona je opravdano pokrenula rat i rastavila Mariupolj (među ostalim) na parčiće zato jer su ukrajinske Al-Azov brigade granatirale Donbas nešto jače nego Hamasove al-Qassam brigade Ašdod, a i zarobljenika su jednog spalili na krstu

E, 'aj na ukrajinske topike, pa tamo smatraj, dokazuj i pokazuj...

Link to comment
6 minutes ago, mackenzie said:

Zasto evropske drzave imaju "dug" prema svima, samo svi ostali nemaju nista duzni Evropi?

 

zato što su jadne i umesto da se izbore sa svojim antisemitizmom one su izmestile problem 2000km dalje da se drugi bore sa time, eto to ti je cela priča o državai o kojoj pričamo.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, mackenzie said:

Zasto evropske drzave imaju "dug" prema svima, samo svi ostali nemaju nista duzni Evropi?

 

Ne pishe da imaju dug prema svima, mada bi se i o tome dalo prichati.

Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

A onaj ko organizuje, jel i on isto tako? A roditelji?

 

Kad sam ja imala 20 i kusur htela sam da idem u Jerusalim. Pa opet nisam, informisala sam se prvo šta se tamo dešava. Ovo nije bilo u Tel Avivu, već uz samu granicu s Gazom. Ne čini ti se malo preterano?

ne znam ko organizuje, ali ne vidim zasto je to bitno.  roditelji dece ne mogu da sprece svojoj deci da budu dvadesetogodisnjaci.

sto se tice blizine sa gazom, @Roger Sanchez je lepo objasnio, parti je mogao biti u i obliznjem sderotu. sav zivot tamo se odvija uz neku granicu. na mestu gde je izrael najtanji, od mora do zapadne obale je jedva desetak kilometara. na severu granica sa juznim libanom, deo koji drzi hizbola, onda dalje na sever i istok sirija, jordan, zapadna obala. sve je to jako mali prostor, sve je blizu.

 

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, namenski said:

E, 'aj na ukrajinske topike, pa tamo smatraj, dokazuj i pokazuj...

Mislio sam možda nastaviti s time koliko su gradova i naselja Assad i saveznička ruska ratna avijacija i artiljerija rastavili od života jer su se u njih zavukli teroristi, među ostalim palestinski izbjeglički kamp Jarmuk

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

U zavisnosti od potreba hasbare. Malo su ovo a malo i Amerikanci, Nemci, sve zavisi šta treba za propagandu.

pa jesu i jedno i drugo

Link to comment
2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Mislio sam možda nastaviti s time koliko su gradova i naselja Assad i saveznička ruska ratna avijacija i artiljerija rastavili od života jer su se u njih zavukli teroristi, među ostalim palestinski izbjeglički kamp Jarmuk

OK.

Mislitm i dalje.

Link to comment
15 minutes ago, stray cat said:

Pročitah negde da ima 50ak Tajlanđanina među taocima, ako sam dobro pročitao, ako je tačno.

 

Ima, kao i Nepalaca, Meksikanaca, Tanzanijaca i Filipinaca (ima ovde zvanična izraelska infografika), uglavnom su gastarbajeteri u pitanju.

 

_______________________________________

 

Izraelski ambasador u UN-u Gilad Erdan je povodom stavljanja Davidovih zvezda na grudi članova izraelske delegacije izjavio: "Neki od vas nisu ništa naučili u proteklih 80 godina. Neki od vas su zaboravili zašto je ovo telo osnovano. Dakle, podsetiću vas. Od danas pa nadalje, svaki put kada me pogledate, setićete se šta znači ćutati pred zlom. Baš kao moji dede i babe, kao i dede i babe miliona Jevreja, od sada ćemo moj tim i ja nositi žute zvezde. Nosićemo ovu zvezdu dok se ne probudite i ne osudite zločine Hamasa."

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...