Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Da je generalno bio pristup da su ta događanja kod granice bila i za izraelce i palestince, možda bi nešto bilo drugačije. 

Dakako da to ne opravdava amas i taj napad. Ali ako hoćeš da gradiš mir bilo je mnogo načina. 

Link to comment
7 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Samo demonstriraš dubinu nerazumevanja materije.

 

Organizovanje festivala nije slučajno, nije posledica manjka takta kao što su srpski interni primeri koje navodiš. Nije niko zaboravio šta je sa druge strane ograde pa mu se, eto, omaklo.

 

Organizovanje festivala je sračunato bahaćenje kakvo postaje moguće samo posle decenija nekažnjenog iživljavanja. Slične primere imaš u onom ređanju stolica u Sderotu gde se grupno gleda bombardovanje Gaze i navija. Još primera imaš u onim viralnim video radovima mladih Izraelaca koji se sprdaju na račun palestinskog nemanja vode i struje.

 

Takve stvari na ovim prostorima jednostavno nemaš prilike da gledaš, ma koliko žudeo da povučeš paralelu sa Vučićevom Srbijom. Razlog nije nekakva esencijalna urođena vrlina, nego prosto ustanovljeni obrazac ponašanja - svaki čovek se bahati onoliko koliko mu okruženje dozvoljava. Srbija je dobila preko nosa i zna da uvek može da dobije ponovo, pa se bahati slabo i nikako. Izrael dobio preko nosa nikad nije i neće, pa se bahati spektakularno, kao niko drugi danas.

 

 

 

Neopisivo lupetas.

 

Izraelsku kurcobolju tumacis kao sracunatu akciju pa posle i sam kazes da je kurcobolja.

 

Aj se dogovori sta je - ja kazem da je prosto kurcobolja, dominantna osobina ljudske vrste.

Edited by Caligula
  • -1 2
Link to comment
8 hours ago, Roger Sanchez said:

Ovaj rat u Gazi je po razaranjima i žrtvama i dalje patuljast prema ukrajinskom, a ne može se ni reći da je potpuno neizazvan kao rat protiv Ukrajine - ne može se poreći da je počeo masakrom Izraelaca..

ti si pametan čovek i verovatno razumeš da su ovakva poređenja teški bulšit

pa ako ćemo tako da gledamo, pa masakr koji je napravio hamas je po brojkama mini patuljast, pa to nije bio razlog da se ne digne čitav svet na osudu a tek da ne pričam šta je pokrenuo Izrael nakon toga

 

pa imali smo i mi u Bosni baš gadan rat,  sa mnogo poginulih, ranjenih, izbeglica, gladnih, ali to je ipak neuporedivo sa ovim što se dešava u Gazi, da li je ikome to potrebno objašnjavati 

  • +1 3
Link to comment

Medju strancima ima i nekih sa "cudnim" drzavljanstvima, tipa Tajland. Moja prva reakcija je bila neverica da bi Tajlandjani masovno isli na festival pored Gaze. A zapravo stvar je mnogo prostija, to su poljoprivredni radnici, migranti, i vrlo moguce sezonci.

  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment
17 minutes ago, barba said:

 

Sta se desava kad pitas AI da li palestinci zasluzuju da budu slobodni

 


Najbolji opis situacije u kojoj se nalazimo. "AI" u ovom obliku nije ništa drugo nego prežvakan sadržaj na kojem je treniran. Kad kaže "kompleksno je pitanje da li Palestinci zaslužuju da žive slobodno", to dovoljno govori kakvim gnusnim sadržajima nas bombarduju svaki dan.

Edited by Venom
  • +1 9
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

A onaj ko organizuje, jel i on isto tako? A roditelji?

 

Kad sam ja imala 20 i kusur htela sam da idem u Jerusalim. Pa opet nisam, informisala sam se prvo šta se tamo dešava. Ovo nije bilo u Tel Avivu, već uz samu granicu s Gazom. Ne čini ti se malo preterano?

Mene osobno bi bilo sram da od jednog đuskanje-festivala radim teoriju zavjere ili dissanje palestinske muke.

 

Priča je da najvjerojatnije jednom od organizatora bratučed od strine živi u Netivotu pa tako zna za par dunuma zemlje pristupačne cestom na kojoj se može đuskati bez problema, na teritoriju koji je po svim mapama od 1948 izraelski i iz kojeg se Gaza zapravo ni ne vidi (jer je 6 km daleko). Đuskanje je organizirano kad su samo komandanti al-Qassam brigada znali da će učiniti kraj dotadašnjem primirju i početi napad, i svakako tog jutra nisu očekivali da će doći do Ofakima koji je gotovo jednako udaljen od granice s Gazom kao Ashdod i gotovo je na pola puta do Zapadne obale.

 

Tel Aviv je pukih 30 km od Gaze i nije mi jasno zašto je veći pristojnity biti u njemu nego u Sderotu. Jednako su etnički očišćeni 1948.

  • +1 6
Link to comment
9 hours ago, Caligula said:

 

Govorimo o kontekstu a ne o sankciometriji.

 

Nebitno.

Upravo se i priča o kontekstu. Čim je Rusija napala agresija je proglašena nacističkom. Suspendovani su svi sportisti, pa i invalidi. Mačke su pomenute, jer definitivno nisu odgovorne za agresiju, a suspendovane su i one. Ovde se podlo podmeće da je po nekom to bila najveća tragedija. 

Niko i ne pominje sankcije Izraelu. Osude se proglašavaju za antisemitizam.

Neki su prvog dana rusku agresiju  proglasile nacističkom. Opsadu i bombardovanje milionskog grada pravdaju pojedinačnim zločinima. Još samo da pročitamo da IDF samo bocka. 

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment

Mogu neke sankcije, onako malecke skoro pa neptimetne, i Kataru kao sponzoru i zastitniku Hamasa.

Recimo bojkot nafte i gasa, zabrana letova za Katarske avio kompanije i zaplena imovine. 

 

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, duma said:

Upravo se i priča o kontekstu. Čim je Rusija napala agresija je proglašena nacističkom. Suspendovani su svi sportisti, pa i invalidi. Mačke su pomenute, jer definitivno nisu odgovorne za agresiju, a suspendovane su i one. Ovde se podlo podmeće da je po nekom to bila najveća tragedija. 

Niko i ne pominje sankcije Izraelu. Osude se proglašavaju za antisemitizam.

Neki su prvog dana rusku agresiju  proglasile nacističkom. Opsadu i bombardovanje milionskog grada pravdaju pojedinačnim zločinima. Još samo da pročitamo da IDF samo bocka. 

 

Uporedjujes upad Rusije u Ukrajinu sa ovim?

 

To se zove ostrascenost.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, svashtabezneshto said:

specator index na tviteru

 

BREAKING: Israel's ambassador to the UN wears Nazi-era yellow star while addressing the UN Security Council, says that 'when Jewish babies were burned in Auschwitz the world was silent, today Jewish babies were burned in Bari and the southern settlements by the Nazi Hamas and the world is silent again. I will make you remember the shame of your silence every time you look at me'.

Ovo je besramna manipulacija Holokaustom, 1 zloupotreba.

Slicno svojevremenom ex-Yu sindromu trazenja povlastica na osnovu statusa deteta palog borca...

Tragicno je koliko je moderni Izrael dokazao da na nacionalizam i njegove vratolomije, otrov, nije imun apsolutno niko, pa ni narod cija istorija negira nacionalizam: narod koji je platio najvecu mogucu cenu pribegava sredstvima koja su hiljadama godina koriscena protiv njega - getoizaciji, podizanju zidova, istrebljenju...

Da Palestinci Gaze imaju imalo smisla za marketing/propagandu upravo oni bi okacili zute trake i to sasvim opravdano...

 

Odvratno, koliko i nemacko, u ovom slucaju Solcovo bese, zaklinjanje u nemacki dugtm koji Nemacku obavezuje da brine o Izraelu, s tim sto zaboravljatm da cenu te brige placaju ni krivi ni duzni, neki ljudi koji sa Holokaustom i njegovim korenima veze nemaju...

 

9 hours ago, Roger Sanchez said:

Pitam se samo otkud takva čežnja da se spontano izvode ovakve retoričke vratolomije da se obrani mila rusija.

 

Ova Rusija jest zla. Iz Ukrajine je izbjegla jedna i pol kompletna palestinska populacija. Broj žrtava rata u Ukrajini, pokrenutog samo zbog želje da se ratuje i ratom osvaja, premašuje broj žrtava kombinirano u Izraelu & Palestini barem od druge intifade ako ne i dulje. Ovaj rat u Gazi je po razaranjima i žrtvama i dalje patuljast prema ukrajinskom, a ne može se ni reći da je potpuno neizazvan kao rat protiv Ukrajine - ne može se poreći da je počeo masakrom Izraelaca..

 

jebala vas rusija da vas jebala

Anduril je to lapidarnijetm objasnio: nije isto pobiti 50,000 ili 500,000 ljudi... :isuse: 

'oce to kada se dobije izliv u mozak licitacije zrtvama...

 

OK je, imas poentu: Rusija jeste zla, u Gazi narocito, nastavi sa radom...:sleep:

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...