Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

4 minutes ago, Caligula said:

rejv pored zida je vise glup nego strasan.

Rejv se mogao održati i u Sderotu, a i ulazak u Aškelon je otprilike jednako daleko od zida (6 km), pa da možda pustimo preživjelu djecu na miru, nisu valjda oni osobno svojim đuskanjem neispoštovali patnju Palestinaca.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

Samo navodim primere gde drustvo nema takt i meru.

 

Samo demonstriraš dubinu nerazumevanja materije.

 

Organizovanje festivala nije slučajno, nije posledica manjka takta kao što su srpski interni primeri koje navodiš. Nije niko zaboravio šta je sa druge strane ograde pa mu se, eto, omaklo.

 

Organizovanje festivala je sračunato bahaćenje kakvo postaje moguće samo posle decenija nekažnjenog iživljavanja. Slične primere imaš u onom ređanju stolica u Sderotu gde se grupno gleda bombardovanje Gaze i navija. Još primera imaš u onim viralnim video radovima mladih Izraelaca koji se sprdaju na račun palestinskog nemanja vode i struje.

 

Takve stvari na ovim prostorima jednostavno nemaš prilike da gledaš, ma koliko žudeo da povučeš paralelu sa Vučićevom Srbijom. Razlog nije nekakva esencijalna urođena vrlina, nego prosto ustanovljeni obrazac ponašanja - svaki čovek se bahati onoliko koliko mu okruženje dozvoljava. Srbija je dobila preko nosa i zna da uvek može da dobije ponovo, pa se bahati slabo i nikako. Izrael dobio preko nosa nikad nije i neće, pa se bahati spektakularno, kao niko drugi danas.

 

 

  • +1 11
  • Hvala 1
  • -1 3
Link to comment

specator index na tviteru

 

BREAKING: Israel's ambassador to the UN wears Nazi-era yellow star while addressing the UN Security Council, says that 'when Jewish babies were burned in Auschwitz the world was silent, today Jewish babies were burned in Bari and the southern settlements by the Nazi Hamas and the world is silent again. I will make you remember the shame of your silence every time you look at me'.

  • -1 2
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Organizovanje festivala je sračunato bahaćenje kakvo postaje moguće samo posle decenija nekažnjenog iživljavanja.

Po ovome je i terapeutsko kupanje u Mrtvom moru ili čak čin slijetanja na Lod ''sračunato bahaćenje''.

 

2 minutes ago, Weenie Pooh said:

Slične primere imaš u onom ređanju stolica u Sderotu gde se grupno gleda bombardovanje Gaze i navija

Nigdje veze. Nije cijeli Sderot izišao na taj brežuljak.

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, svashtabezneshto said:

specator index na tviteru

 

BREAKING: Israel's ambassador to the UN wears Nazi-era yellow star while addressing the UN Security Council, says that 'when Jewish babies were burned in Auschwitz the world was silent, today Jewish babies were burned in Bari and the southern settlements by the Nazi Hamas and the world is silent again. I will make you remember the shame of your silence every time you look at me'.

 

Paralelni univerzum u kojem je svet "silent". 

  • +1 9
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Opljunite me ako zaslužujem

Uopšte to partijanje, rejvovi i pičke materine pored oivičene teritorije u kojoj je stanovništvu ograničeno kretanje i osnovna ljudska prava, na bilo kakve resurse mi deluje kao prđenje pod nos bolesnom čoveku. Kao izrugivanje. Iskreno ne mogu da shvatim da neko odlazi u Izrael na rejvove i žurke pored linije s Gazom, jel znaju ti ljudi gde su krenuli i šta ima tamo? 

Nije nikakvo opravdavanje nasilja, nego jednostavno ne mogu da shvatim. 

sta znam, ja kad sam imao dvadesetak godina nisam mislio mnogo o gladnim, bednim i ubogim, samo mi je bilo do zajebancije. eto, krajem osamdesetih sam bio prvi put u izraelu, znao sam za intifadu i patnje, ali me to nije sprecavalo da se ludiram po tel avivu bez namere da se nekome rugam

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:

Nigdje veze. Nije cijeli Sderot izišao na taj brežuljak.

 

Nije, ali ti koji jesu izašli demonstriraju šta u Izraelu prolazi kao društveno prihvatljivo ponašanje. Isti je majndset kao kod izbora lokacije za međunarodni muzički festival, kurčevita "ne može nam niko ništa jači smo od sudbine" bahatost, direktno usmerena protiv mrskog Drugog.

 

To je apsolutno neuporedivo sa srpskim internim patologijama, tipa nisu proglasili dan žalosti posle masovnog ubistva pa se odigrala neka tamo košarkaška utakmica.

 

Bilo bi uporedivo kad bi, npr, Srbija držala Kosovo u trajnoj izolaciji i bombardovala ga nekažnjeno, pa se ljudi oko Kuršumlije okupljali na poljani da gledaju kako bombe padaju i cerekaju se. I kad bi onda odlučili da se Exit održi recimo u Vranju.

  • +1 4
Link to comment
23 minutes ago, stray cat said:

Izraelcima, kojima vojni rok traje 32(+4) meseca, tj 3 godine (ženama dve), a posle, svake godine (do 40.) imaju vojnu vežbu od mesec dana, a svakog meseca imaju po jedan vikend opet pod oružjem, ja mogu da pretpostavim da su im normalne rejv žurke pored Gaze.

Zbunjen sam ogromnim brojem stranaca koji su sada taoci Hamasa, kako su se oni našli u situaciji da budu oteti/ubijeni/masakrirani, u kom su fazonu oni bili?

vecina tih stranaca su izraelci sa dvojnim drzavljanstvom

  • Wub 1
Link to comment
11 minutes ago, svashtabezneshto said:

specator index na tviteru

 

BREAKING: Israel's ambassador to the UN wears Nazi-era yellow star while addressing the UN Security Council, says that 'when Jewish babies were burned in Auschwitz the world was silent, today Jewish babies were burned in Bari and the southern settlements by the Nazi Hamas and the world is silent again. I will make you remember the shame of your silence every time you look at me'.

 

Bari, Italija?

Bari Weiss? 

ASAP Bari?

 

Ako misle na kibuc, to se valjda piše Be'eri.

Link to comment
46 minutes ago, Caligula said:

 

A da je glupo praviti rejv u ratnoj zoni - glupo je.

pa nije bila ratna zona pre sedmog oktobra, barem ne po izraelskim standardima

Link to comment
18 minutes ago, Weenie Pooh said:

I kad bi onda odlučili da se Exit održi recimo u Vranju.

Hiljade Palestinaca iz Gaze kojima se Izrael umilostivio dati radne dozvole u okviru ''pacifikacije Hamasa'' ostalo je u Izraelu i sad ih kahanističko-likudski zločinački režim drži po kavezima.

 

Po ovome što ti pričaš, oni su si sami krivi za to jer su otišli delati u Izrael dok Gaza gori.

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
6 hours ago, roux senyurt said:

sta znam, ja kad sam imao dvadesetak godina nisam mislio mnogo o gladnim, bednim i ubogim, samo mi je bilo do zajebancije. eto, krajem osamdesetih sam bio prvi put u izraelu, znao sam za intifadu i patnje, ali me to nije sprecavalo da se ludiram po tel avivu bez namere da se nekome rugam

A onaj ko organizuje, jel i on isto tako? A roditelji?

 

Kad sam ja imala 20 i kusur htela sam da idem u Jerusalim. Pa opet nisam, informisala sam se prvo šta se tamo dešava. Ovo nije bilo u Tel Avivu, već uz samu granicu s Gazom. Ne čini ti se malo preterano?

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, Caligula said:

Pored svih ondasnjih sranja rejvovanje ispade smrtni greh.

 

 

Ko kaže da je smrtni greh? 

Spomenuto je da je neprikladno devojku nazvati partijanerkom, na to sam se nadovezala. 

E sad što se tiče Srbije, sve je tačno, ali ne isključuje ovo o čemu se priča. Meni je više zapanjujuće da je nekom bilo ok da napravi žurku pored zida, nevezano od klinaca. Sam taj gest mi je (nek idu u vojsku i pet i deset godina) gadan. Podjednako kao i razna dešavanja koja sam imala prilike i da vidim u Srbiji i Crnoj Gori devedesetih dok je Drina sva krvava ili preleću helikopteri s mrtvima. 

  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, Roger Sanchez said:

 

Nigdje veze. Nije cijeli Sderot izišao na taj brežuljak.

 

Dovoljno za večnu sramotu i beskrajno više od onih koji su javno ustali protiv 

Link to comment
7 hours ago, roux senyurt said:

vecina tih stranaca su izraelci sa dvojnim drzavljanstvom

 

U zavisnosti od potreba hasbare. Malo su ovo a malo i Amerikanci, Nemci, sve zavisi šta treba za propagandu.

Link to comment
×
×
  • Create New...