Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 hour ago, roux senyurt said:

sto bi? sasvim je normalno da rulja ulece na aerodromsku pistu da lincuje jevreje

Nije normalno, ali dešavaće se sve više i više u spirali nasilja, na žalost i ljudsku sramotu.

A svi znamo ko je može okončati, kad bi hteo.

Link to comment

i tako..  dnevno gine preko hiljadu dece od izraelskih bombi, sada vec dvadesetak dana 2m ljudi je bez vode i hrane, i niko od onih sto mogu to da sprece ni prstom da mrdnu.

kakav je ovo nesvet, koju poruku poslati, kome?!:rant: 

Link to comment
14 minutes ago, nautilus said:

Aman ljudi, Dagestan, muslimanska republika. Nema ama baš nikakve veze sa ruskim pravoslavnim antisemitima, raznim slavic power budalama i slično.

 

Bolje se informisi. I Staljin nije bio Rus a ni pravoslavac pa je bio anti-semita. To se vuklo jos od carske Rusije a koreni su malo siri, imperijalni, administrativni, ekonomski i socijalni. To je bio simptom krize sistema tada, sistemu kojom se Rusija danas hoce vratiti. I vraca se, ocigledno.

  • Haha 2
  • -1 2
Link to comment
6 minutes ago, Anduril said:

Bolje se informisi. I Staljin nije bio Rus a ni pravoslavac pa je bio anti-semita. To se vuklo jos od carske Rusije a koreni su malo siri, imperijalni, administrativni, ekonomski i socijalni. To je bio simptom krize sistema tada, sistemu kojom se Rusija danas hoce vratiti. I vraca se, ocigledno.

Jeste, kako da ne: i Afera Drajfus je bila simptom krize sistema, i zakonske kvote za skolovanje i zaposljavanje u Rzeczpospolita, na snazi do 1939. takodje... :isuse: 

A paradokstm da je Jevreje proterivane iz Evrope, Spanije narocito - primio i za punopravne podanike priznao upravo muslimanski, islamski svet se trenutno ne vazi - opleti po Rusiji makar se zvala Dagestan :D, prilika je...

Jebote, koji ti куршлус imas u glavi, sa sve vracanjem Rusije... :isuse: 

I to na temi o Gazi...

  • +1 1
Link to comment

Ne morališemo, nego mi posmatramo stvari iz drugačije, malo manje subjektivne perpsektive.

Ne znam koje bi rešenje donelo trajni mir tamo, ali država Izrael na ovaj način kopa sama sebi raku. Ne može se održati konstantnim nasiljem  i aparthejdom. Prosto, ne može ovako doveka.

Barem mi to ovde dobro znamo...

 

@nautilus

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

 

Pa jeste. Pogromi Jevreja po Rusiji su pre Holokausta i posle proterivanja Jevreja iz Spanije bili verovatno najgori anti-semitski ispadi u Evropi. Ima to dugu tradiciju i nije cudno sto ih je toliko preslo iz SSSR-a za Izrael.

Мислиш у Украјини и Молдавији...

Link to comment
32 minutes ago, Anduril said:

 

Bolje se informisi. I Staljin nije bio Rus a ni pravoslavac pa je bio anti-semita. To se vuklo jos od carske Rusije a koreni su malo siri, imperijalni, administrativni, ekonomski i socijalni. To je bio simptom krize sistema tada, sistemu kojom se Rusija danas hoce vratiti. I vraca se, ocigledno.

Odkud sad Staljin antisemita? Ubijao, raseljavao silne narode, od Nemaca, Cecena, Tatara...samo Jevreje nikad kao narod nije dirao...da ne govorim da i za njega postoji misljenje da je poreklom Jevrejin i da prezime Jugasvili u stvari unaci Judin sin...evo, gledam sad neki dokumentarac, bukvalno je Hitler oklevao da zakljuci sporazum iz 39' dok se ne uveri da ovaj nije Jevrejin.

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Tutankamon said:

Odkud sad Staljin antisemita? Ubijao, raseljavao silne narode, od Nemaca, Cecena, Tatara...samo Jevreje nikad kao narod nije dirao...da ne govorim da i za njega postoji misljenje da je poreklom Jevrejin i da prezime Jugasvili u stvari unaci Judin sin...evo, gledam sad neki dokumentarac, bukvalno je Hitler oklevao da zakljuci sporazum iz 39' dok se ne uveri da ovaj nije Jevrejin.

:isuse: 

Koja li je to stanicatm da mi je znati... :D 

Sa sve Hitlerom koji je brojao Josifova krvna zrnca...

 

BTW, nije tacno da Jevreji nisu diranitm: na stranu cinjenica da ih je od Revolucije bilo procentualno vise u rukovodecim strukturamatm u odnosu na % u ukupnom broju stanovnika, kasni staljinizam je, posle uloge CCCP i njegove podrske nastanku Izraela, imao svoju svojevrsnu antisemitsku fazu kao posledicu okretanja Izraela Zapadu.

Ideoloski umiveno, zvala se borba protiv kosmopolitizma i posluzila je za cistku Jevreja u par godina uoci Staljinove smrti.

Naravno da su se pritom probudili kao propratna pojava i klasicni antisemitski atavizmi, ali se ni u kom slucaju nije radilo o sistemskom, neselektivnom antisemitizmu...

 

Izbrisi ti blago meni ove gluposti sa sve Staljinovim jevrejskim korenima...

Link to comment
35 minutes ago, nautilus said:

 

 

Nema potrebe da napadate Rouxa. Sve to zna on bolje nego mi ovde. Samo on ima perspektivu čoveka koji danas ne bi bio sa nama da je Hamas ispunio šta je planirao. IDF se bori i za njegovu glavu, kuću, porodicu. Lako je nama odavde moralisati.

samo da napisem da nisam u izraelu, tako da me ovaj put nisu mogli skratiti za glavu, ali bilo je prilika. kacilo me je za tri zivota na sve strane

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
×
×
  • Create New...