Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Mene je od početka zanimalo, kako misle to izvesti. Jasno je meni da je ova "šešeljevska" Netanjahuova vlada željna/voljna rešavanja palestinskog pitanja genocidom, samo nisam mislio da će se već 2023. osmeliti da to izvedu, a nekako sam uveren da im to ne može proći, već će se završiti kao što se završilo jevrejsko naseljavanja Gaze pre dve decenije. 

Edited by Facundo Orellana
  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Zaboravan said:

"ministarstva špijunaže" 

 

Zanimljivo je da, kad se u englesku Vikipediju ukuca "ministry of intelligence", ona ponudi dva takva ministarstva, jedno u Izraelu i drugo u Iranu.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Zanimljivo je da ima tih formalnih izvestaja po kojima bi bilo prilicno lako osuditi izraelski vojni i politicki vrh  za enticko ciscenje i planiranje genocida u Hagu. Ali, eto, tuzioci su tamo na odmoru. I nema veze sto Izrael,  SAD i Rusija nisu clanovi tog suda. 

Doduse, nisu se oglasili ni u vezi terorizma Hamasa, tako da...

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, vememah said:

Procureli navodni dokumenti izraelskog ministarstva špijunaže od 13.10. u kojima se kaže da je najpoželjniji scenario trajno i potpuno preseljenje stanovništva Gaze na Sinaj i okupacija Gaze. Niz sa detaljima ovde, dokumenti ovde.

 

U tekstu se inače navodi da bi puštanje Fataha da upravlja Gazom bila najopasnija alternativa jer bi mogla da dovede do stvaranja palestinske države.

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

Tviteraš Kibucnik, koji živi u kibucu na oko 5 km od Pojasa Gaze i koji je na svom nalogu opisivao užase od 7.10. sada je okačio fotku izraelske vojske u Gazi pored mora bez dodatnih komentara. Reklo bi se da je lično tamo.

mislim da je slika sa izraelske televizije

  • Hvala 1
Link to comment

Svet nije svestan koliko je sve ovo opasno. Mi se čudimo nama, a evo, stanovništvo planete se pretvara u kuvanu žabu.

Kada prođe genocid u današnje vreme u kome se zna sve u roku od odmah, onda je samo nebo granica.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, Anduril said:

 

Nije samo on. Ja mislim da tamo bar polovina tako misli. 

 

kad ćeš da prestaneš da minimizuješ, tamo tako misli najmanje 90 posto

 

oni koji misle drugačije su odavno izbegli iz izraela, ostali su oni koji se u načelima slažu sa ekstremizmom koji nije star 2 nedelje.

 

sem onih koji su nemoćni da se sklone u neku normalniju zemlju

 

 

 

Edited by Eleniko
  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...