Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

15 minutes ago, Meazza said:

 

Pa nije tesko ali taj amandman osudjuje samo Hamas, ali ne i Izrael. Neka me neko ispravi ako gresim ali originalna rezolucija ne osudjuje nikog vec samo poziva na primirje. Zasto je tesko glasati za rezoluciju koja poziva na mir je pravo pitanje. A rat je pocela strana koja je okupirala drugu stranu; kao sto rat u Ukrajini koji je zapocela Rusija traje od 2014 tako i ovaj traje od pre mnogo decenija.

 

That said, Hamas nista dobro ne moze da donese Palestincima a njihove vodje sada nisu pod izraelskim bombama vec na sigurnom po Dubaijima i Katarima. Medjutim Izrael kad ljudima iskljuci vodu i struju, bombarduje bolnice i onemoguci im uz to svaki vid bekstva ne ratuje protiv Hamasa vec ratuje protiv civila, a Hamas je samo izgovor. Radi se o zemlji sa rasnim zakonima i zemlji u kojoj vlada aparthejd, ovo im je doslo kao savrsen poklon od strane Hamasa.

 

pazi da ti ne odgovori

Link to comment
43 minutes ago, Anduril said:

 

Da, i to je poseban momenat. Zasto je tesko osuditi i Hamas i Izrael. Posebno sto je Hamas poceo rat.

Mozda je problem u predlagacu tj Kanadi - drzava u kojoj se velica i proglasava za nacionalnog heroja pripadnik SSa. 

 

Druga vazna stvar, Izrael ima podrsku svih G7 zemalja, EU i OTAN, ko je lud da im se protivi.

 

Edited by x500
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, x500 said:

Mozda je problem u predlagacu tj Kanadi - drzava u kojoj se velica i proglasava za nacionalnog heroja pripadnik SSa.

Ali oni drže do ljudskih praaaaaavaaa....

Link to comment
2 minutes ago, warp said:

Ali oni drže do ljudskih praaaaaavaaa....

 

Ako Kanada još nije osudila Memri TV, ne priznajem joj pravo da osuđuje bilo koga i bilo šta drugo! :mad:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
54 minutes ago, vememah said:

Srbija je jedina od 6 bivših SFRJ republika bila uzdržana (sve ostale bile su za) i kada se glasalo o propalom kanadskom amandmanu kojim je bilo predviđeno dodavanje osude Hamasa za napad. Gomila ljudi u Generalnoj skupštini je tapšala kad taj amandman nije dobio potrebnu 2/3 većinu. 

 

Inače, u vezi uzdržanosti, pre neki dan je ZLF objavio ovo na svom FB za razliku od većine stranaka.

Ja mislim sad će ljudi masovno da ih pohvale zbog jasnog stava i nazivanja stvari pravim imenom, kad ono u komentarima - "stajete na stranu Hamasa", "slažete se sa šešeljem", "neću više da glasam za vas". Jebote, kakvih idiota sve ima, bolje da nisam otvarao. Ima i podrške naravno, ali baš je podeljeno.

Ispada najbolje praviti se mutav čak i kad se očigledan ratni zločin epskih razmera odigrava pred našim očima.

  • +1 6
  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

Da Iran prestane da se mesa i finansira sve zivo po komsiluku, imali bi dil i sa KSA/Emiratima i sa SAD, region bi se konacno unormalio

 

Ovo je kao sto one male perice sa reddita zamisljaju sta se desava u realnosti.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

u tel avivu poziv na prekid vatre i pregovore za taoce, dvojica bez trojice

 

 

a hamasovci traze razmenu svi za sve, sa aldzazire je ovo

 

Abu Obaida: Ako Izrael želi riješiti pitanje taoca, mi smo spremni

Glasnogovornik Hamasove brigade al-Qassam Abu Obaida rekao je da je u izraelskim zračnim napadima i granatiranju ubijeno 50 taoca.

Abu Obaida je rekao da je “cijena” vraćanja svih taoca oslobađanje svih palestinskih zatvorenika koji se drže u izraelskim zatvorima.

“Ako neprijatelj želi riješiti ovo pitanje, mi smo spremni”, rekao je.

 

 

a netanjahu izjavio da je juce pocela kopnena operacija za unistenje hamasovih vojnih kapaciteta i oslobadjanje talaca

Edited by cedo
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Партибрејкер said:

 

Inače, u vezi uzdržanosti, pre neki dan je ZLF objavio ovo na svom FB za razliku od većine stranaka.

Ja mislim sad će ljudi masovno da ih pohvale zbog jasnog stava i nazivanja stvari pravim imenom, kad ono u komentarima - "stajete na stranu Hamasa", "slažete se sa šešeljem", "neću više da glasam za vas". Jebote, kakvih idiota sve ima, bolje da nisam otvarao. Ima i podrške naravno, ali baš je podeljeno.

Ispada najbolje praviti se mutav čak i kad se očigledan ratni zločin epskih razmera odigrava pred našim očima.

 

tu ima svega i svačega /mislim na reakcije/

 

prvo srba koji se lože na izraelski model rešavanja nacionalnog pitanja i koji bi sve dali da je srbija tako na kosovu

 

drugo, drugosrbijanaca koji će pofastati svaki američki kolbas, makar to bio i beli fosfor po tamnoputoj deci

 

konačno uticaj jevrejske zajednice koja je homogenizovana preko jevrejske opštine koja vrlo cionistička i uvek se angažuje kao glasogovornik zvanične izraelske propagande - vidi pod ovo puštanje 220 balona za 220 talaca u gazi koje je mislim organizovao natan albahari, mukica mala. david se okreće u grobu.

 

naravno da ima časnih ljudi koji vide da je ovo od svega najpogubnije po same jevreje ali oni uglavnom ćute jer neće traume i stresove plus su nemoćni, ovi mogu da im se rutinski useru u život

 

najbolja drugarica mi je jevrejka kojoj je 10 od 12 članova familije stradalo u holokaustu, iako je svojevremeno bila bliska sa jevrejskom opštinom kada su se slavili praznici koje vole deca tipa purim ili su ih sklanjali u izrael kada je ovde 1991. počinjao rat, sada ih se gnuša zbog inherentnog fašizma i prelazi na drugu stranu ulice kada vidi nekog od glavešina.

  • +1 1
Link to comment

Izraelski ministar komunikacija Šlomo Karhi najavio da će se Izrael svim sredstvima boriti protiv omogućavanja interneta za međunarodno priznate humanitarne organizacije koje je najavio Ilon Mask jer će ga Hamas zloupotrebiti i da će prekinuti sve veze s njegovom organizacijom ako Mask to ne uslovi puštanjem svih talaca.

 

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...