Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Izrael povukao diplomatske predstavnike iz Turske radi procene odnosa dveju zemalja nakon Erdoganove izjave da Hamas nije teroristička organizacija.

 

Erdogan održao miting "Velika Palestina" na aerodromu Ataturk u Istanbulu.

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, Tutankamon said:

Na stranu što su Palestinci u početku bili komunisti, kao i dobar deo Arapa, pa se onda sa propašću SSSR-a samo prešaltovali na fundamentalizam...

 

Komunizam, verski fundamentalizam - isti kurac.

 

Sve je to "ideološki šovinizam i licemerje" koje su fašisti "istorijski nasledili" od socijalista. Zato je današnjim levičarima "teško da osude islamske fundamentaliste" jer su im glavni klasni neprijatelji "jevrejski kapitalisti". 

 

Liberalu možeš da mašeš pred nosom krpom bilo koje boje; ako nisu stars & stripes, kidisaće ričući FAŠIZAAAM...

 

  • +1 6
Link to comment

Ene mask objavio kako se iran opasno postavio blizu baza amera. 

A sad su i levičari krivi što ne vide koga treba braniti. 

Realiti Trump je sa desničarima na svojoj strani vodio mirniju politiku. 

Sad sa ovim donosiocima cveća samo samo grobovi niču.

 

 

 

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, frit said:

Realiti Trump je sa desničarima na svojoj strani vodio mirniju politiku. 

 

Ne znam, moji dobro obavešteni akademski izvori kažu da je Šeik Donald bio opasno radikalan po tom pitanju, pravi fedajin.

 

Svakom dobronamernom čoveku mora biti jasno da je vreme da zbijemo redove i izglasamo Deda Džoa. On je jedini faktor mira i stabilnosti na Bliskom istoku a i šire.

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
6 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Jel ovo neka sprdnja, autosarkazam?

 

Jeste, parodira realpolitik sa ukrajinskih topika, stav koji dosta nas tamo zastupa (da je sumanuto voditi rat do uništenja protiv Rusije).

 

Meša babe i žabe, naravno, nije svaki nuklearni potencijal isti. Izraelovih devedeset nuklearki je negde 0.5 pakistanskog arsenala, ili 0.01 ruskog.

 

(Da ne komentarišem sad degutantnije paralele, poređenje pola veka iživljavanja nad Palestincima sa jednim sporazumom o ukrajinskoj neutralnosti potpisanim 1991.)

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 5
Link to comment
Just now, Mindaugas Žukauskas said:

Jel ovo neka sprdnja, autosarkazam?

Ovo je sa ukrajinske teme. Preslikan. 

Hvala fikrete, slican post sam krenuo da kucam, ali neki okasneli rucak... 

@fikret selimbašić fali ti, je li mislite da je ovo pocelo 22.feb tj. sad u oktobru ili je 2014? Ili "67. Ili" 48? A mozda i pre 2024 tamo negde 1gne.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, fikret selimbašić said:



Izrael je nuklearna sila, nuklearne sile ne gube rat, a neko je Palestince naložio da mrze bratski semitski narod pa još i da ih napadnu. Sponzori koji su ih naložili sigurno neće žaliti palestinsku krv i spremni su da ratuju sa Izraelom do poslednjeg Palestinca. Žao je meni Palestinaca, ali su sami sebi dozvolili da ih neko okrene protiv moćnog i velikog susjeda koji, ma ko sjedio u Knesetu, ima svoje strateške ciljeve i od njih ne odstupa niti će ikad odstupiti, samo njihovo ispunjenje može na neko vrijeme odložiti. Taj susjed ima strašna iskustva sa nacizmom a Palestinci su se upravo toj ideologiji okrenuli, na ovom topiku ima slika palestinskog dječkaa sa nacističkom zastavicom u rukama. I ne samo Palestinci, pogledaj kako izgleda Hezbolahov pozdrav, Izrael ima pravo da se brani i da sam procijeni šta tačno treba da uradi da bi se osjećao bezbijedno. Jeste, surovo je sve ovo što gledamo ali istorija je puna agresija i stradanja, Koliko su samo Amerikanci bombi širom svijeta bacili nakon WW2. Koreja, Vijetnam, Irak, Libija, SRJ, Sirija... Niko se nit ad nije bunio. Ljudi povremeno ratuju, takva im je priroda. Izrael nije agresor, samo vraća zemlju koja im je nekad pripadala, Palestincima bi bilo bolje da se nisu kurčili ali napaljeni podrškomm sa strane su odlučili da čačkaju mečku. Ponavljam, meni je njih žao ali nisu trebali čačkati mečku, naročito ne za tuđi interes. Na duge staze nemaju šta da traže u ratu protiv Izraela, bolje ime je da se odmah predaju jer će sačuvati nešto, možda ćak i živote.

 

3 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Jel ovo neka sprdnja, autosarkazam?

 

 

eto, isti onaj fikret selimbasic sa ukrajinske teme

a koliko su svetlosnih milja daleko rusija i ukrajina od izraela i palestine imajuci u vidu nakbu i sta sve izraelci rade otkako su stvorili drzavu

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, radnik said:

Ovo je sa ukrajinske teme. Preslikan. 

Hvala fikrete, slican post sam krenuo da kucam, ali neki okasneli rucak... 

@fikret selimbašić fali ti, je li mislite da je ovo pocelo 22.feb tj. sad u oktobru ili je 2014? Ili "67. Ili" 48? A mozda i pre 2024 tamo negde 1gne.

 

a nije preslikan druze radnice, nikako

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Jel ovo neka sprdnja, autosarkazam?


Ne, nuklearne sile imaju svoju zonu interesa i moć da je kontrolišu. Pravo na odbranu sami sebi kreiraju, ne sviđa se ni meni ali je prosto tako.

@radnik

Da, naravno da nije počelo juče, nije ni '48.  Puno je starije i uzroci su puno dublji.. U svakom slučaju, Palestinci odmah treba da istaknu bijelu zastavu. Svako produženje sukoba vodi u veću tragediju. Obaška što me drma teška paranoja, šta ako Izrael zglajza u kopnenoj ofanzivi? Meni se ne biva sažganim u nanosekundi nuklearnog udara. Svi možemo biti spaljeni ako Palestinci nastave da pružaju besmisleni otpor Izraelu.

 

  • +1 1
  • Haha 2
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment
×
×
  • Create New...